Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік ақшалар есебінен жасайтын азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеудің және төлеудің, және оларды Қазынашылықтың аумақтық органдары есепке алуының тәртібі туралы Ережелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1999 жылғы 26 ақпан N 76 Бұйрық. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 17.03. 1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 710. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 Бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.В. Вагапов) қоса берiлген тiзбеде көрсетiлген бұйрықтардың күшi жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен бiр апталық мерзiмде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 211 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң күшiн
жойған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
4. "Мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк ақшалар есебiнен жасайтын азаматтық-құқықтық мәмiлелерiн тiркеудiң және төлеудiң және оларды қазынашылықтың аумақтық органдары есепке алуының тәртiбi туралы ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы қаржы министрiнiң 1999 жылғы 26 ақпандағы N 76 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 17 наурызда N 710 тiркелген)...
--------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік мекемелердің несиелік берешектерінің өсуін болдырмау жөніндегі шаралар туралы" 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1336  P981336_  қаулысының 7 тармағын орындау мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік ақшалар есебінен жасайтын азаматтық-құқықтық мәмілелелірн тіркеудің және төлеудің, және оларды Қазынашылықтың аумақтық органдары есепке алуының тәртібі туралы Ережелер (бұдан әрі - Ережелер) бекітілсін.
2. Қазынашылық департаменті Ережелердің заңда белгіленген тәртіппен тіркелуін қамтамасыз етсін және оны барлық мемлекеттік мекемелердің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаулысы қабылданғанға дейін әрекет етеді.
4. Осы бұйрықтың атқарылуы үшін бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Д.Р. Әбілғазинге жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
1998 ж. 26 ақпан
N 76 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік ақшалар есебінен
жасайтын азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеудің
және төлеудің, және оларды Қазынашылықтың аумақтық
органдары есепке алуының тәртібі туралы
Ережелер
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік ақшалар есебінен жасайтын азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеудің және төлеудің, және оларды Қазынашылықтың (бұдан әрі - Ережелер) аумақтық органдары есепке алуының тәртібі туралы осы Ережелер Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің  K941000_  (жалпы бөлім) 44-бабының 1-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік мекемелердің несиелік берешектерінің өсуін болдырмау жөніндегі шаралар туралы" 1998 жылғы 25 желтоқсандағы N 1336  P981336_  қаулысының 7 тармағына сәйкес әзірленді.
Ережелер бюджеттік ақшалардың есебінен жасалатын азаматтыққұқықтық мәмілелер саласында мемлекеттік органдармен Қазынашылық органдары арасындағы қатынастарды реттейді.

Об утверждении Правил о порядке регистрации и оплаты гражданско-правовых сделок, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег, и их учета территориальными органами Казначейства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 1999 г. N 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.03.1999 г. за N 710. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
Извлечение из приказа Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
"В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно прилагаемому перечню...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра
финансов РК
от 03.06.2005г. N 211
Перечень некоторых
приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 1999 г. N 76 "Об утверждении Правил о порядке регистрации и оплаты гражданско-правовых сделок, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег, и их учета территориальными органами Казначейства"...".
--------------------------------------------------------------------
В целях исполнения пункта 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1336 P981336_ "О мерах по предупреждению роста кредиторской задолженности государственных учреждений" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке регистрации и оплаты гражданско-правовых сделок, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег, и их учета территориальными органами Казначейства (далее - Правила).
2. Департаменту Казначейства обеспечить государственную
регистрацию Правил в установленном законодательством порядке и довести
их до сведения всех государственных учреждений.
3. Настоящий приказ действует до принятия соответствующего
постановления Правительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-
Министра финансов Республики Казахстан Абулгазина Д.Р.
Министр
Правила
о порядке регистрации и оплаты
гражданско-правовых сделок,
заключаемых государственными учреждениями
за счет бюджетных денег, и их учета
территориальными органами Казначейства
Настоящие правила о порядке регистрации и оплаты гражданско- правовых сделок, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег, и их учета территориальными органами Казначейства (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 44 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть) K941000_ , а также пунктом 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1998 года N 1336 "О мерах по предупреждению роста кредиторской задолженности государственных учреждений".
Правила регулируют отношения между государственными учреждениями и органами Казначейства в сфере регистрации гражданско-правовых сделок, заключаемых за счет бюджетных денег.

1. Мемлекеттік бюджеттік есебінен тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) сатып алу үшін азаматтық-құқықтық шарт жасасатын мемлекеттік мекемелер 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап қаржылық жылдың бірінші тоқсанынан аспайтын мерзімге жасасуға міндетті.
Қаржылық жылдың бір тоқсанынан астам мерзімге жасалған шарттар Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен немесе тиісті қаржылық органмен (республикалық бағдарламалардың әкімшілері болып табылатын мемлекеттік мекемелер арқылы) келіскеннен кейін ғана Қазынашылықтың аумақтық органдарында тіркеледі. Соңғылары бір қаржылық жылдан астам мерзімге жасалатын шарттардың сомасын кезекті қаржылық жылға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді болжамдаған кезде ескереді.
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік бюджеттің есебінен жасайтын, бірақ қазынашылықтың аумақтық органдарында тіркеуден өтпеген шарттары бюджеттік қаражаттармен қамтамасыз етілмейді және, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 155-бабының 1-тармағына сәйкес, іске асырылмаған деп есептеледі.
Мемлекеттік мекемелердің сметалық жоспарлардың немесе бөлінген лимиттердің көлемінен тыс, қарызға алған тауарлары (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бюджеттік ақшалар есебінен төлеуге жатпайды. Сметадан тыс сатып алулар үшін мемлекеттік мекемелердің басшылары жауап береді.
2. Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік ақшалардың есебінен жасасатын азаматтық құқықтық шарттарын тіркеу Қазынашылықтың қызмет көрсететін аумақтық органында жүзеге асырылады, ол үшін мемлекеттік мекемелер мынадай жағдайды қамтитын шартты тапсырады:
- Шарт оны қазынашылықтың аумақтық органдарында тіркеген сәттен бастап күшіне енеді және тараптар үшін міндеттілікке айналады (егер шартта немесе заңдарда шарттың күшіне енуінің неғұрлым кешірек мерзімі көрсетілмесе).
Шарттарды қазынашылықтың аумақтық органдары тіркеген кезде мемлекеттік мекеме жасасқан шарт сомасының оның жылдық (бюджеттік) мақсаттарына, немесе Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығыстарды бюджеттік ақшалармен олардың қамтамасыз етілген дәрежесі бойынша топтарға бөлуіне байланысты, оларға бөлінген бюджеттік ақшалардың сәйкес келуіне тексеру жүргізіледі.
3. Шартпен бір мезгілде мемлекеттік мекеме шартты тіркеу үшін қазынашылықтың аумақтық органдарына Өтініш (N 1 қосымша) береді, ол осы мемлекеттік мекеменің өтініштерді тіркеу журналында (N 2 қосымша) алдын ала тіркеледі. Журналда жыл сайын жазбалар басталғанға дейін барлық беттері нөмірленеді. Журнал жыл аяқталғанда онда бос парақтар болған жағдайда келесі жыл осындай өтініштерді жазу үшін пайдаланылуы мүмкін. Жазбаларды журналда өтініштердің тіркелуі үшін жауапты деп тағайындалған тұлға, өтініштердің жасалуына қарай, рет тәртібімен жүргізеді. Жазбалар олардың ұзақ уақыт бойы сақталуын қамтамасыз ететін құралдармен жүргізілуі тиіс. Журналдағы қателер дұрыс емес мәтінді сызып, оның үстінен дұрыс мәтінді жазу жолымен түзетіледі. Қатенің түзетілгені "түзетілді" деген жазумен көрсетілуі және түзетудің уақыты көрсетіле отырып, Өтінішке қол қойған тұлғалардың қолымен куәландырылуы тиіс. Журналға жазбалардың уақытында енгізілуі, Журналда және Өтініштерде орын алған деректердің тиянақтылығы үшін оларды тіркеу үшін жауапты тұлға жауап береді.
Шартты тіркеуге арналған Өтініш мынадай деректемелерді қамтуы тиіс:
- қазынашылықтың аумақтық органының атауы;
- мемлекеттік мекеменің 7 таңбадан тұратын атауы және коды (алғашқы үш таңба - министрліктің коды, қалған төрт таңба - мемлекеттік мекеменің коды);
- өтініштің нөмірі және оның толтырылған уақыты;
- шарттың нөмірі;
- шарттың атауы;
- бюджеттік сыныптаманың коды көрсетілген шарттың теңгемен жалпы сомасы (жылдық және ағымдағы шарттарды жасасқан кезде "Шарттың сомасы _ _______ теңге" және "Ағымдағы жылға арналған сома_______теңге" жолдары бойынша көрсетілетін сомалар бірдей етіп қойылады; ұзақ жылдарға арналған шарттың жағдайында "Шарттың сомасы _________ теңге" жолы бойынша шарттың жалпы сомасы; "Ағымдағы жылға арналған сома______ теңге" жолы бойынша - ағымдағы қаржылық жылға арналған сома көрсетіледі);
- міндеттеменің түрі (жылдық, ағымдағы - Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасының құрылымына қарай).

1. Государственные учреждения, заключающие гражданско-правовые договоры на приобретение товаров, работ (услуг) за счет государственного бюджета, с 1-го января 1999 года обязаны заключать их на срок не более одного квартала финансового года.
Договоры, заключаемые на срок более одного квартала финансового года, регистрируются в территориальных органах казначейства только после согласования с Министерством финансов Республики Казахстан (через государственные учреждения, являющиеся администраторами республиканских программ) или соответствующим финансовым органом. Последними суммы договоров, заключаемых на срок более одного финансового года, учитываются при прогнозировании республиканского и местных бюджетов на очередной финансовый год.
Договоры, заключаемые государственными учреждениями за счет государственного бюджета, но не прошедшие регистрацию в территориальных органах казначейства, не обеспечиваются бюджетными ассигнованиями и, в соответствии с пунктом 1 статьи 155 Гражданского кодекса Республики Казахстан, считаются не совершенными.
Товары, работы (услуги), приобретенные государственными учреждениями в долг, сверх объема сметных назначений или выделенных лимитов, не подлежат оплате за счет бюджетных денег. За приобретения сверх сметы несут ответственность руководители государственных учреждений.
2. Регистрация гражданско-правовых договоров, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег, осуществляется в обслуживающем территориальном органе Казначейства, для чего государственными учреждениями представляется договор, который должен содержать следующее условие:
- договор вступает в силу и становится обязательным для сторон с момента его регистрации в территориальных органах казначейства (если договором или законодательством не предусмотрен более поздний срок вступления договора в силу).
При регистрации договоров территориальными органами Казначейства производится проверка соответствия суммы заключаемого государственным учреждением договора его годовым (бюджетным) назначениям, либо выделенным ему лимитам бюджетных денег, в зависимости от установленного Министерством финансов Республики Казахстан распределения расходов на группы по степени их обеспечения бюджетными деньгами.
3. Одновременно с договором государственным учреждением представляется в территориальные органы казначейства Заявка на регистрацию договора (приложение N 1), которая предварительно регистрируется в Журнале регистрации заявок данного государственного учреждения (приложение N 2). В Журнале ежегодно до начала записей нумеруются все страницы. Журнал при наличии в нем по истечении года свободных листов может быть использован для записей данных Заявок в следующем году. Записи в Журнале производятся лицом, назначенным ответственным за регистрацию Заявок, в хронологическом порядке по мере составления Заявок. Записи должны производиться средствами, которые обеспечивают их сохранность в течение длительного времени. Ошибки в Журнале исправляются путем зачеркивания неправильного текста и надписания над зачеркнутым правильного текста. Исправление ошибки должно быть оговорено надписью "Исправлено" и подтверждено подписями лиц, подписавших Заявку, с указанием даты исправления. Ответственность за своевременное внесение записей в Журнал, за достоверность содержащихся данных в Журнале и Заявках несет лицо, ответственное за их регистрацию.
Заявка на регистрацию договора должна содержать следующие реквизиты:
- наименование территориального органа казначейства;
- наименование и код государственного учреждения, состоящий из 7-ми знаков (первые три знака - код министерства, оставшиеся четыре знака - код государственного учреждения);
- номер Заявки и дату ее заполнения;
- номер договора;
- наименование договора;
- общую сумму договора в тенге с указанием кодов бюджетной классификации (при заключении годовых и текущих договоров суммы, указываемые по строкам "Сумма договора _________тенге" и "Сумма на текущий год _______тенге", проставляются одинаковые; при долголетнем договоре по строке "Сумма договора ___тенге" указывается общая сумма договора, по строке "Сумма на текущий год ___тенге" - сумма на текущий финансовый год);
- тип обязательства (годовое, текущее - согласно Структуре специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан).

4. Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы Өтініш деректемелерінің АРМ-қазнадағы шартқа енгізілуін қамтамасыз етеді. Өтініштің деректемелерін шарттың тіркеуіне енгізген кезде мемлекеттік мекеменің коды, бюджеттік сыныптаманың коды болуы үшін, бюджеттік сыныптама кодының міндеттемелердің түріне сәйкес келуі үшін бағдарламалық бақылау жүзеге асырылады.
5. Өтініштің деректемелері енгізіліп, бақылаудан өткізілген соң Өтініш бекітіледі. Өтініш міндеттеменің түріне, шығыстардың тиісті ерекшелігіне мынадай Ережелер сақталған жағдайда бекітіледі:
- егер бұл жылдық міндеттеме болса, онда тиісті ерекшеліктер бойынша қабылданған міндеттемелердің сомасы осы ерекшелік бойынша бір жылға арналған жоспарлы көрсеткіштің қалдығынан аспауы тиіс. Ұзақ мерзімді міндеттемелер бойынша бақылау ағымдағы жылға арналған сома бойынша жүзеге асырылады;
- егер бұл ағымдағы міндеттеме болса, онда тиісті ерекшелік бойынша қабылданған міндеттемелердің сомасы атқарылмаған ағымдағы міндеттемелердің сомасы кемітілген лимиттің бос қалдығынан аспауы тиіс.
6. Шартты тіркеуге арналған Өтінішті бекіткен кезде міндеттемеге 10 таңбадан тұратын бірегей нөмір өз-өзінен беріледі, алғашқы үш таңба - министрліктің кодын, келесі 4 таңба - мекеменің кодын, қалған 3 таңба - міндеттеменің нөмірін білдіреді. Шарттың бірнеше ерекшеліктер бойынша жасалуы мүмкін және тиісінше сонша міндеттеме қабылданады, бұл ретте олардың әрқайсысына ретімен бөлек нөмір беріледі.
7. Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы міндеттеменің есепке қабылданғанын растау мақсатында мемлекеттік мекемеге шарттың тіркелгені туралы (N 3 қосымша), Өтініш бекітіліп және міндеттемеге нөмір берілген соң басылып шыққан Анықтаманы, міндеттеменің берілген нөмірін және шартты тіркеуге арналған Өтініштің нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік мекемеге тапсырады. Республикалық бюджеттік есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің шарттарын тіркеген кезде N 030-нысан (жергілікті бюджеттердің шоты үшін - N 130нысан) беріледі. Шарттың тіркелгені туралы Анықтама екі данада ресімделеді, оның біреуін Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы куәландырады және мемлекеттік мекемеге беріледі, екіншісі Қазынашылықтың органында қалады. Қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы Анықтамамен бірге мемлекеттік мекемеге оның тіркелгені туралы белгісі бар шартты қайтарады. Мемлекеттік мекемеге берілгенге дейін N 030 (N 130) нысанды Анықтаманы қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы алынған міндеттемелер жөніндегі Анықтамаларды тіркеу журналында (N 4 қосымша) тіркейді. N 030 нысанды Анықтаманы тіркеу үшін - N 1 Журнал, N 130 нысанды Анықтама үшін - N 2 Журнал қолданылады. Журналда жыл сайын жазбалар басталғанға дейін барлық беттер нөмірленеді. Журналда жазбаларды Анықтамалардың тіркелуі үшін тағайындалған жауапты тұлға, Анықтамалардың берілуіне қарай, рет тәртібімен жүргізеді. Жазбалар олардың ұзақ уақыт сақталуын қамтамасыз ететін құралдармен жүргізілуі тиіс. Журналда қателіктер дұрыс емес мәтінді сызып тастау және сызылған мәтіннің үстінен дұрыс мәтінді жазу жолымен түзетіледі. Қатені түзету "түзетілді" деген жазумен көрсетулуі және түзетудің жасалған күні көрсетіле отырып, Анықтамаға қол қойған тұлғалардың қолымен расталуы тиіс. Журналған жазбалардың уақытында енгізілуі, мемлекеттік мекемелерге Анықтамалар берілуі үшін, журналдағы және Анықтамалардағы жазылған деректердің тиянақтылығы үшін Анықтамаларды тіркеген тұлға жауап береді.

4. Ответисполнитель территориального органа Казначейства обеспечивает ввод реквизитов Заявки к договору в АРМ-казначея. При вводе реквизитов Заявки на регистрацию договора осуществляется программный контроль за наличием кода государственного учреждения, кода бюджетной классификации, за соответствием кода бюджетной классификации типу обязательств.
5. После того, как реквизиты Заявки введены и отконтролированы, Заявка утверждается. Заявка может быть утверждена при соблюдении следующих условий в зависимости от типа обязательства, соответствующего специфике расходов:
- если это годовое обязательство, то сумма взятых обязательств по соответствующей специфике не должна превышать остатка планового назначения на год по этой же специфике. По долголетним обязательствам контроль осуществляется по сумме на текущий год;
- если это текущее обязательство, то сумма принимаемых обязательств по соответствующей специфике не должна превышать свободный остаток лимита, уменьшенный на сумму неисполненных текущих обязательств.
6. При утверждении Заявки на регистрацию договора обязательству автоматически присваивается уникальный номер, состоящий из 10-ти знаков, первые 3 знака обозначают код министерства, вторые 4 знака - код учреждения, остальные 3 знака - номер обязательства. Договор может заключаться по нескольким спецификам расходов и соответственно столько же принимается обязательств, при этом каждому из них присваивается отдельный последовательный номер.
7. С целью подтверждения принятия обязательства к учету ответисполнителем территориального органа Казначейства выдается государственному учреждению Справка о регистрации договора (приложение N 3), распечатанная после утверждения Заявки и присвоения номера обязательству, с отражением присвоенного номера обязательства и номера Заявки на регистрацию договора. При регистрации договоров государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского бюджета, выдается Справка формы N 030 (за счет местных бюджетов - формы N 130). Справка о регистрации договора оформляется в двух экземплярах, один из которых заверяется ответисполнителем территориального органа Казначейства и выдается государственному учреждению, другой остается в органе Казначейства. Вместе со Справкой ответисполнителем территориального органа Казначейства государственному учреждению возвращается договор с отметкой о его регистрации. Справка формы N 030 (130) до выдачи государственному учреждению регистрируется ответисполнителем территориального органа казначейства в Журнале регистрации справок по взятым обязательствам (приложение N 4). Для регистрации Справок формы N 030 применяется Журнал N 1, для Справок формы N 130 - соответственно Журнал N 2. В Журнале ежегодно до начала записей нумеруются все страницы. Записи в Журнале производятся лицом, назначенным ответственным за регистрацию Справок, в хронологическом порядке по мере выдачи Справок. Записи должны производиться средствами, которые обеспечивают их сохранность в течение длительного времени. Ошибки в Журнале исправляются путем зачеркивания неправильного текста и надписания над зачеркнутым правильного текста. Исправление ошибки должно быть оговорено надписью "Исправлено" и подтверждено подписями лиц, подписавших Справку, с указанием даты исправления. Ответственность за своевременное внесение записей в Журнал, выдачу Справок государственным учреждениям, за достоверность содержащихся в Журнале и Справках данных несет лицо, ответственное за регистрацию Справок.

8. Міндеттемелер есепке қабылданған соң:
- егер бұл жылдық міндеттеме болса, бір жылға арналған жоспарлы рұқсаттың қалдығынан;
- егер бұл ағымдағы міндеттеме болса, ағымдағы рұқсаттың лимиттері қалдығынан-алынған міндеттемелердің сомаларын сақтап қою жүргізіледі.
9. Шығыстардың бірінші тобы бойынша міндеттемелер - жылдық бюджеттік мақсаттардан, екіншісі бойынша - бюджеттік қаражаттардың ай сайын бөлінген лимиттерінен аспайды. Шығыстардың үшінші тобы - олар бойынша өтінімдер шарттара мен ресімдер жасалмаған шығыстар.
10. Шарт бойынша қолма-қол емес тәртіппен төлеген кезде мемлекеттік мекемелер төлем құжаттарының "Төлемнің мақсаты" шеңберінде төлем жүзеге асырылатын міндеттемелердің нөмірін, мемлекеттік сатып алулар жөніндегі конкурстардың қорытындылары туралы шарттың нөмірі мен уақытын міндетті түрде көрсетеді.
Қолма-қол ақшаларды пайдалануға Бюджеттік ұйымдарда кассалық операцияларды жүргізудің 1997 жылғы 8 қыркүйектегі N 298 уақытша тәртібінде белгіленген шығыстардың арнаулы экономикалық сыныптамасы бойынша, осы ерекшеліктер бойынша, осы ерекшеліктер бойынша белгіленген лимиттер шегінде төлем нысандарын (қолма-қол есеп айырысу үшін) көрсете отырып жасалған шарт бойынша төлемді жүзеге асыру үшін рұқсат етіледі.
11. Шарттың бағасы бұзылған, өзгерген немесе оның тараптарының реквизиттері, немесе шартты өзгертудің басқа да Ережелері бұзылған жағдайда, мемлекеттік мекеме мұндай шартты қазынашылықтың аумақтық органында қайта тіркетуі тиіс. Осыған байланысты мемлекеттік мекеме Шартқа өзгеріс енгізу үшін қазынашылықтың аумақтық органына Өтінім береді (N 5-қосымша). Өтінім N 030 (130) нысанындағы анықтаманың деректеріне сүйеніп, шарт келісімдері қайта өзгерген жағдайда - соңғы N 030 (130) нысандағы анықтама (N 6 қосымша) негізінде толтырылады. Өтінімде шарттың жаңа сомасы, сондай-ақ түзетілген міндеттемелердің нөмірі көрсетіледі. Шартқа өзгерістер енгізуге арналған өтінімді мемлекеттік мекеме сондай-ақ Өтінімдерді тіркеу журналында да тіркеуі тиіс (N 2-қосымша).
12. Ережелер өзгертілген жағдайда немесе міндеттеменің атқарылуын оның толық атқарылғанына дейін аяқтауды талап ететін әлдеқандай жағдаяттың әсерінен, Шартқа өзгерістер енгізуге арналған Өтінімде атқарылған міндеттеменің сомасына тең міндеттеме сомасы көрсетіледі.
13. Шартқа өзгерістер енгізуге арналған Өтінім бекітілгеннен кейін міндеттемеге жаңа нөмір беріледі және N 030 (130) нысандағы келісімге өзгеріс енгізу туралы анықтама (N 6 қосымша) беріліп, ол қазынашылықтың аумақтық органында тіркелуі тиіс.
14. Шарт бойынша міндеттемелерді мемлекеттік мекемелердің атқаруы Қаржылық міндеттемелерге бақылау жасау ведомосты (N 7 қосымша) бойынша тексеріледі. Ведомосты қазынашылықтың аумақтық органдары әрбір қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме бойынша оның жеті таңбалы кодын және бюджеттік сыныптама коды бойынша атауларын: мемлекеттік бағынысты мекемелер үшін N 033 нысан бойынша, жергілікті бағыныстағы мекемелер үшін N 133 нысан бойынша көрсете отырып қалыптастырады. Ведомость бюджеттік сыныптаманың бір жолғы берілген коды бойынша немесе бюджеттік сыныптаманың міндеттемелері бар бірнеше коды бойынша қалыптасуы мүмкін.

8. После принятия к учету обязательства производится бронирование суммы взятого обязательства из:
- остатка планового разрешения на год, если это годовое (долголетнее) обязательство;
- остатка лимитов текущего разрешения, если это текущее обязательство.
9. Обязательства по одной группе расходов не могут превышать годовых бюджетных назначений, по другой - ежемесячно выделенных лимитов бюджетных средств. Третья группа расходов - расходы без договоров и оформления по ним заявок.
10. При оплате по договору в безналичном порядке государственные учреждения в платежных документах в рамке "Назначение платежа" обязательно указывают номер обязательства, по которому осуществляется оплата, номера и даты договора и протокола об итогах конкурса по государственным закупкам.
Использование наличных денег допускается для осуществления оплаты по договорам, заключенным с указанием формы оплаты (за наличный расчет) по спецификам экономической классификации расходов, определенных Временным порядком ведения кассовых операций в бюджетных организациях от 8 сентября 1997 года N 298, в пределах лимитов, установленных по этим спецификам.
11. В случае расторжения, изменения цены договора или изменения реквизитов его сторон, или других условий изменения договора государственное учреждение должно перерегистрировать такой договор в территориальном органе казначейства. В связи с этим, государственным учреждением представляется в территориальный орган казначейства Заявка на внесение изменений к договору (приложение N 5). Заявка заполняется исходя из данных Справки формы N 030 (130), при повторном изменении условий договора - на основании последней Справки формы N 031 (131) (приложение N 6). В Заявке указывается новая сумма договора, а также номера корректируемых обязательств. Заявка на внесение изменений к договору также должна быть зарегистрирована государственным учреждением в Журнале регистрации заявок (приложение N 2).
12. В случае изменения условий или в силу каких-либо обстоятельств, требующих завершения исполнения обязательства до его полного исполнения, в Заявке на внесение изменений к договору указывается сумма обязательства, равная сумме исполненного обязательства.
13. После утверждения Заявки на внесение изменений к договору, обязательству присваивается новый номер и выдается Справка об изменениях к договору формы N 031 (131) (приложение N 6), которая должна быть зарегистрирована в территориальном органе казначейства.
14. Исполнение государственными учреждениями обязательств по договору проверяется по Ведомости контроля за финансовыми обязательствами (приложение N 7). Ведомость формируется территориальным органом казначейства по каждому обслуживаемому государственному учреждению с указанием его семизначного кода и наименования в разрезе кодов бюджетной классификации: для учреждений республиканского подчинения - по форме N 033, местного подчинения - по форме N 133. Ведомость может быть сформирована по одному заданному коду бюджетной классификации или по нескольким кодам бюджетной классификации, по которым есть обязательства.

15. Қазынашылықтың мемлекеттік органы қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме қаражаттарының жұмсалуына бақылау жасауды қамтамасыз ету үшін жауапты атқарушы алынған міндеттемелерді ескере отырып Бөлінген лимиттердің және кассалық шығыстардың қозғалысы ведомостын (N 8, 9-қосымшалар) қалыптастырады. "Қамтамасыз етілмеген лимиттер" бағанында ағымдағы кезеңде қайта қаржыландырылмаған міндеттемелердің сомалары көрсетіледі. Республикалық бюджет есебінен ұсталатын бір мекемені қаржыландыру және тиісінше жұмсау туралы ақпаратты - N 032-А нысанды ведомость бойынша (N 8-қосымша), барлық қызмет көрсететін мекемелер бойынша - N 032-Б нысанды ведомость бойынша (N 9 қосымша) (жергілікті бюджет мекемелері бойынша - тиісінше N N 032-А және 032-Б нысандары бойынша) алуға болады. Міндеттемелердің қолма-қол ақшаға бақылау жасамай қаражаттарды жұмсауы Қазақстан Республикасы бюджетінің шығыстарын экономикалық сыныптаудың құрылымдық ерекшеліктерімен белгіленген жекелеген ерекшеліктер бойынша жүзеге асырылады. Қалған жағдайларда міндеттемелер алмайынша шығыстарға рұқсат етілмейді.
16. Мақсатсыз пайдаланылған бюджеттік қаражаттардың сомасын қайтарып алу мемлекеттік мекемелердің қабылдаған міндеттемелерін орындауға жұмсалмаған бюджеттік мақсаттардың есебінен жүргізіледі. Жылдық бюджеттік мақсаттардың қалдықтарына қайтарылып алынған сомалар арқылы жағдайда жоғары тұрған ұйымдар бюджеттік мақсаттар сомаларын реттеу бойынша шаралар қабылдауы тиіс.
17. Шарт бойынша толық сомада қабылданған міндеттемелер төлегеннен кейін, егер шартта немесе заңда басқадай көзделмесе, міндеттеме атқарылған болып саналады.
18. Қазынашылықтың аумақтық органдарында тіркелген, бірақ ағымдағы жылы аяқталмаған азаматтық-құқықтық шарт келесі қаржы жылында қайта тіркеуге жатады.
Қаржы жылы аяқталған бойда қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысы қабылданған міндеттемелер атқарылмаған жағдайда Атқарылмаған міндеттемелер ведомосты (N 10, 11-қосымша): республикалық бюджет есебінен ұсталатын мекемелер бойынша - N 034-нысан; жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мекемелер бойынша N 134-нысан қалыптастырылады. Көп жылғы атқарылмаған міндеттемелер ведомосты басқа үлгідегі міндеттемелерден бөлек ресімделеді.
Қаржы жылының аяғында Ведомоста көрсетілген N 034 (134)-нысанды барлық міндеттемелер жаңа қаржы жылында да реттелуі тиіс.
Атқарылмаған барлық міндеттемелер мемлекеттік мекемелер ұсынған, N 034 (134)-нысандағы ведомостың деректері бойынша толтырылған Шартқа өзгерістер енгізуге арналған Өтінімнің (N 5-қосымша) негізінде келесі жыл үшін қайта тіркеуге жатады. Мұндай жағдайда Өтінімнің "Міндеттемелер сомасы" бағанына атқарылмаған міндеттемелер сомасына тең сома қойылады. Көп жылғы міндеттемелерді қайта тіркеу кезінде Өтінімде шарт бойынша қалған сома және ағымдағы жылға арналған сома көрсетіледі. Өтінімдегі "Міндеттеме нөмірі" бағанында мұның алдындағы міндеттеменің нөмірі көрсетіледі.
Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен міндеттемелерді жою туралы шешім қабылдаған жағдайда ол ұсынған Өтінімге міндеттеменің атқарылу сомасына тең сома қойылады.
Әрбір тіркелген Өтінім бойынша N 031 (131)-нысандағы анықтама беріледі.
Мемлекеттік мекемелерді тарату және қайта құру кезінде таратылған (қайта құрылған) мемлекеттік мекеме бұған дейін қабылдаған міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті жоспарлы (бюджеттік) мақсаттар олардың құқықтық мұрагерлеріне тапсырып берілген жағдайда, құқықтық мұрагер Қазынашылықтың қызмет көрсетуші аумақтық органына Шартқа өзгерістер енгізу үшін Өтінім береді.
N 1 қосымша _______________________________________________ _______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
Шартты тіркеуге арналған
N_____ Өтінім
____ ж."___"____________
Шарттың  нөмірі _________________
Шарттың атауы
____________________________________________________
Шарттың сомасы ___________________ теңге
Ағымдағы жылғы сомасы ___________________ теңге
_______________________________________________________________________
| рет | Міндеттеменің | Бюджеттік        |     Міндеттеменің            |
|  N  |     түрі      | сыныптаманың коды|        сомасы                |
|_____|_______________|__________________|______________________________|

15. Для обеспечения контроля за расходованием средств государственных учреждений, обслуживающихся в территориальном органе казначейства, ответисполнителем формируется Ведомость движения выделенных лимитов и кассовых расходов с учетом взятых обязательств (приложение N 8, 9). В графе "Обязательства, не обеспеченные лимитами" показываются суммы обязательств, не профинансированные в текущем периоде. Информацию о финансировании и соответственно расходовании средств одного учреждения, содержащегося за счет республиканского бюджета, можно получить по Ведомости формы N 032 -А (приложение N 8), по всем обслуживающимся учреждениям - по форме N 032 -Б (приложение N 9) (по учреждениям местных бюджетов - соответственно по формам NN 132 -А и 132 -Б). Расходование средств без контроля на наличие обязательств осуществляется по отдельным спецификам, определенным Структурой специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан. В остальных случаях расходы без взятия обязательства не разрешаются.
16. Отзыв сумм нецелевого использования бюджетных средств производится за счет остатка бюджетных назначений, не задействованных в выполнении принятых государственным учреждением обязательств. В случае превышения суммы отзыва над остатком годового бюджетного назначения вышестоящие организации должны принять меры по урегулированию сумм бюджетных назначений.
17. После оплаты обязательства, принятого по договору в полной сумме, обязательство считается исполненным, если договором или законодательством не предусмотрено иное.
18. Гражданско-правовые договора, зарегистрированные в территориальных органах казначейства, но не завершенные в текущем финансовом году, подлежат перерегистрации в следующем финансовом году.
По истечении финансового года ответисполнителем территориального органа казначейства в случае невыполнения принятых обязательств формируется Ведомость неисполненных обязательств (приложение N 10, 11): по учреждениям, содержащимся за счет республиканского бюджета - форма N 034; за счет местных бюджетов - форма N 134. Ведомость неисполненных долголетних обязательств формируется отдельно от других типов обязательств.
Все обязательства, отмеченные в Ведомости формы N 034 (N 134) на конец финансового года, также должны быть урегулированы в новом финансовом году. Все неисполненные обязательства подлежат перерегистрации на следующий год на основании представленных государственными учреждениями Заявок на внесение изменений к договору (приложение N 5), заполненных по данным Ведомости формы N 034 (134). В этом случае в Заявке в графе "Сумма обязательств" проставляется сумма, равная сумме неисполненного обязательства. При перерегистрации долголетнего обязательства в Заявке указываются оставшаяся сумма по договору и сумма на текущий год. В Заявке в графе "Номер обязательства" указывается номер предыдущего обязательства.
В случае принятия государственным учреждением в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения об аннулировании обязательства, в представленной им Заявке проставляется сумма обязательства, равная сумме его исполнения.
По каждой зарегистрированной Заявке выдается Справка формы N 031 (N
131).
При ликвидации и реорганизации государственных учреждений в
случае передачи их правопреемникам плановых (бюджетных) назначений,
достаточных для выполнения уже принятых ликвидируемым (реорганизуемым)
государственным учреждением обязательств, в обслуживающий
территориальный орган Казначейства представляется Заявка на внесение
изменений к договору правопреемником.
Приложение N 1
____________________________________
____________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
Заявка N____
на регистрацию договора
от "__"__________ ____г.
Номер договора________________________
Наименование договора ________________________________________________
Сумма договора _______________________тенге
Сумма на текущий год _________________тенге
______________________________________________________________________
N  !Тип          !Код бюджетной!Сумма
п\п!обязательства!классификации!обязательства
----------------------------------------------------------------------

| 1   |       2       |        3         |             4                |
|_____|_______________|__________________|______________________________|
|_____|_______________|__________________|______________________________|
Басшы
Бас бухгалтер
N 2 қосымша
Мұқабаның үлгісі
_____________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
өтінімдерді тіркеу
Журналы
_____ ж.______________ басталды.
______ж._____________ аяқталды.
N 3 қосымша
N 030 нысан
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Шартты тіркеу туралы
N _____ Анықтама
_____ ж. "___"_______
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
Шартты тіркеуге арналған өтінім N-і ________
Шарттың  нөмірі _________________
Шарттың атауы ____________________________________________________
Шарттың сомасы ___________________ теңге
Ағымдағы жылғы сомасы _________________________ теңге
_______________________________________________________________________
| рет | Міндеттеменің | Міндеттеменің |Бюджеттік        | Міндеттеменің
|  N  |     түрі      | нөмірі        |сыныптаманың коды|   сомасы
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
| 1   |       2       |        3      |     4           |      5
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
Осы үлгі бойынша журналдың барлық парақтары басылсын         Қосымша
_________________________________________________________________________
|рет|Тіркелген|Шарттың| Шарттың деректері|Шарт  |Өтінімнің дерек.|Өтінімді|
| N | уақыты  | атауы |__________________|бойын.|тері            |тіркеуші|
|   |         |       |нөмірі|жасалған   |ша жа.|________________|тұлғаның|
|   |         |       |      | уақыты    |лпы   |нөмірі| толты.  |Аты-жөні|
|   |         |       |      |           |сомасы|      |рылған   | тегі   |
|   |         |       |      |           |      |      | уақыты  |
|___|_________|_______|______|___________|______|______|_________|________|
| 1 |    2    |   3   |  4   |     5     |   6  |  7   |     8   |   9    |
|___|_________|_______|______|___________|______|______|_________|________|
|___|_________|_______|______|___________|______|______|_________|________|
|___|_________|_______|______|___________|______|______|_________|________|
N 4 қосымша
Мұқабаның үлгісі
_____________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Алынған міндеттемелер жөніндегі анықтамаларды тіркеудің
N 1 Журналы
_____ ж.______________ басталды.
______ж._____________ аяқталды.
Осы үлгі бойынша журналдың барлық парақтары басылсын         Қосымша
__________________________________________________________________________
|рет|Тіркелген| Мемлекеттік  |Мемлекеттік| Анықтаманың |  Шарт |Анықтаманы|
| N | уақыты  |мекеменің атау| мекеменің | деректері   |бойынша|берген тұл.
|   |         |              |   коды    |_____________| жалпы |ғаның аты-|
|   |         |              |           |нөмірі|уақыты|сомасы |жөні, тегі|
|___|_________|______________|___________|______|______|_______|__________|
| 1 |     2   |      3       |     4     |   5  |   6  |    7   |      8
|___|_________|______________|___________|______|______|________|_________|
|___|_________|______________|___________|______|______|________|_________|
|___|_________|______________|___________|______|______|________|_________|
|___|_________|______________|___________|______|______|________|_________|
N 5 қосымша
_______________________________________________
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
Шартқа өзгерістер енгізуге арналған
N_____ Өтінім
____ ж."___"____________
Шарттың  нөмірі _________________
Шарттың атауы ____________________________________________________
Өзгеріс үшін негіз _______________________________________________
Шарттың сомасы ___________________ теңге
Ағымдағы жылғы сомасы _________________________ теңге
_______________________________________________________________________
| рет | Міндеттеменің | Міндеттеменің |Бюджеттік        | Міндеттеменің |
|  N  |     түрі      | нөмірі        |сыныптаманың коды|   сомасы      |
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
| 1   |       2       |        3      |     4           |      5
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
Басшы
Бас бухгалтер
N 6 қосымша
N 031 нысан
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Шартқа енгізілген өзгерістер туралы
N_____ Анықтама
____ ж."___"____________
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
Өзгеріс үшін өтінімнің N-і ________
Шарттың  нөмірі __________
Шарттың атауы ____________________________________________________
Өзгеріс үшін негіз _______________________________________________
Шарттың сомасы ___________________ теңге
Ағымдағы жылғы сомасы _________________________ теңге
_______________________________________________________________________
| рет | Міндеттеменің | Міндеттеменің |Бюджеттік        | Міндеттеменің |
|  N  |     түрі      | нөмірі        |сыныптаманың коды|   сомасы      |
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
| 1   |       2       |        3      |     4           |      5
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
|_____|_______________|_______________|_________________|_______________
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
N 7 қосымша
N 033 - нысан
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
________________________________________ бойынша
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
қаржылық міндеттемелерге бақылау
Ведомосы
____ ж."___"____________
Бюджеттік сыныптаманың коды __________________________________
Бір жылға арналған жоспарлы рұқсат _________________________________
Бөлінген лимиттер ___________________________________________
Міндеттемелерді қабылдауға арналған еркін қалдық ___________________
__________________________________________________________________________
|рет|Шарттың|Міндеттеменің|Міндеттеме.|Міндеттеме.|Міндеттеменің атқарылуы
| N | нөмірі|   нөмірі    |нің түрі   |нің сомасы |_______________________|
|   |       |             |           |           |уақыты|төлем тапсы.|со.
|   |       |             |           |           |      |рысының N-і |масы
|___|_______|_____________|___________|___________|______|____________|___|
| 1 |   2   |      3      |     4     |     5     |  6   |     7      |  8
|___|_______|_____________|___________|___________|______|____________|___|
|___|_______|_____________|___________|___________|______|____________|___|
Бюджеттік сыныптаманың коды бойынша жиыны:
Мекеме бойынша жиыны:
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
N 8 қосымша
N 032 - А нысаны
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
алынған міндеттемелерді ескере отырып, бөлінген лимиттердің және кассалық
шығыстар қозғалысының
Ведомосы
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
____ ж."___"____________
__________________________________________________________________________
|Бюджет.|Бір жылға|Алын.|Бөлінген|  Кассалық   |  Қалпына   |Пайда |Лимит |
|тік сы.|арналған |ған  |лимиттер|    шығыс    | келтіру    |ланыл.|термен|
|ныпта. |жоспарлы |мін. |        |_________________________ |маған |қамта |
|маның  | рұқсат  |дет. |        |міндет.|мін. |міндет.|мін.|лимит.|сыз   |
|коды   |         |теме.|        |темелер|дет. |темелер|дет.|тердің|етіл. |
|       |         |лер  |        |бойын. |теме.|бойын. |теме|қалды.|меген |
|       |         |     |        |ша     |лер. |ша     |лер.|ғы    |міндет|
|       |         |     |        |       |сіз  |       |сіз |      |теме. |
|       |         |     |        |       |     |       |    |      |лер   |
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|______|
|   1   |    2    |  3  |   4    |   5   |  6  |   7   |  8 |   9  | 10   |
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|______|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
Мекеме
бойынша
жиыны:
Есепке алулар
Қайтарып алулар
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
Ескерту: Қайтарып алу мен есепке алудың бюджеттік сыныптаманың кодтары
бойынша көрсетіледі.
N 9 қосымша
N 032 - Б нысаны
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Алынған міндеттемелерді ескере отырып, бөлінген
лимиттердің және кассалық шығыстар қозғалысының
Ведомосы
________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
____ ж."___"____________
__________________________________________________________________________
|Бюджет.|Бір жылға|Алын.|Бөлінген|  Кассалық   |  Қалпына   |Пайда |Лимит |
|тік сы.|арналған |ған  |лимиттер|    шығыс    | келтіру    |ланыл.|термен|
|ныпта. |жоспарлы |мін. |        |_________________________ |маған |қамта |
|маның  | рұқсат  |дет. |        |міндет.|мін. |міндет.|мін.|лимит.|сыз   |
|коды   |         |теме.|        |темелер|дет. |темелер|дет.|тердің|етіл. |
|       |         |лер  |        |бойын. |теме.|бойын. |теме|қалды.|меген |
|       |         |     |        |ша     |лер. |ша     |лер.|ғы    |міндет|
|       |         |     |        |       |сіз  |       |сіз |      |теме. |
|       |         |     |        |       |     |       |    |      |лер   |
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|______|
|   1   |    2    |  3  |   4    |   5   |  6  |   7   |  8 |   9  | 10   |
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|______|
|_______|_________|_____|________|_______|_____|_______|____|______|___ __|
Қазынашылық
бойынша
жиыны:
Есепке алулар
Қайтарып алулар
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
Ескерту: Қайтарып алу мен есепке алудың сомасы бюджеттік сыныптаманың
кодтары бойынша көрсетіледі.
N 10 қосымша
N 034 нысан
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
________________________________________ бойынша
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
атқарылмаған міндеттемелерді бақылау
Ведомосы
____ ж."___"____________
________________________________________________________________________
|рет|Бюджеттік|Шарттың|Шарт|Ағымдағы |Міндетте.| Атқарылған|Ақарылмаған  |
| N |сыныпта. | нөмірі|бой.|  жылғы  |менің    |міндеттеме.|міндеттемелер|
|   |ның коды |       |ынша|  сома   |нөмірі   |лердің     |дің сомасы   |
|   |         |       |жал.|         |         |сомасы     |             |
|   |         |       | пы |         |         |           |             |
|   |         |       |сома|         |         |           |             |
|___|_________|_______|____|_________|_________|___________|_____________|
| 1 |   2     |  3    |  4 |    5    |      6  |     7     |     8       |
|___|_________|_______|____|_________|_________|___________|_____________|
Мекеме бойынша жиыны:
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы
N 11 қосымша
N 034 нысан
_______________________________________________
(Қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
________________________________________ бойынша
(мемлекеттік мекеменің атауы және коды)
атқарылмаған міндеттемелерді бақылау
Ведомосы
____ ж."___"____________
________________________________________________________________________
|рет|Бюджеттік|Шарттың|Шарт|Ағымдағы |Міндетте.| Атқарылған|Ақарылмаған  |
| N |сыныпта. | нөмірі|бой.|  жылғы  |менің    |міндеттеме.|міндеттемелер|
|   |ның коды |       |ынша|  сома   |нөмірі   |лердің     |дің сомасы   |
|   |         |       |жал.|         |         |сомасы     |             |
|   |         |       | пы |         |         |           |             |
|   |         |       |сома|         |         |           |             |
|___|_________|_______|____|_________|_________|___________|_____________|
| 1 |   2     |  3    |  4 |    5    |      6  |     7     |     8       |
|___|_________|_______|____|_________|_________|___________|_____________|
Қазынашылық бойынша жиыны:
Қазынашылықтың жауапты атқарушысы

1 !      2      !       3     !        4
----------------------------------------------------------------------
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение N 2
Образец обложки
__________________________________________
(наименование государственного учреждения)
Ж У Р Н А Л
регистрации заявок
Начато _____________________ г.
Окончено____________________ г.
По данному образцу печатать все листы журнала
______________________________________________________________________
N  !Дата   !Наимено-!Данные договора!Общая!Данные заявки!Ф.И.О. лица,
п\п!регист-!вание до!---------------!сумма!-------------!зарегистриро-
!рации  !говора  !номер!дата за- !по до!номер!дата за!вавшего
!       !        !     !ключения !гово-!     !полне- !заявку
!       !        !     !         !ру   !     !ния    !
----------------------------------------------------------------------
1 !    2  !   3    !  4  !   5     !  6  !  7  !   8   !     9
----------------------------------------------------------------------
Приложение N 3
Форма N 030
___________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Справка N_____
о регистрации договора
от "__"__________ ____г.
________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
N заявки на регистрацию договора ______
Номер договора                   ______
Наименование договора _________________
Сумма договора ________________________тенге
Сумма на текущий год __________________тенге
___________________________________________________________
N  !Тип          !Номер        !Код бюджетной!Сумма
п\п!обязательства!обязательства!классификации!обязательства
-----------------------------------------------------------
1 !      2      !      3      !      4      !     5
-----------------------------------------------------------
Ответисполнитель Казначейств
Приложение N 4
Образец обложки
__________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Журнал N 1
регистрации справок по взятым обязательствам
Начато _____________________ г.
Окончено____________________ г.
По данному образцу печатать все листы журнала
_____________________________________________________________________
N  !Дата   !Наименование    !Код !Данные справки!Общая!Ф.И.О. лица,
п\п!регист-!государственного!госу!--------------!сумма!выдавшего
!рации  !учреждения      !дар-!номер!дата    !по до!справку
!       !                !ст- !     !        !гово-!
!       !                !вен-!     !        !ру   !
!       !                !ного!     !        !     !
!       !                !учре!     !        !     !
!       !                !жде-!     !        !     !
!       !                !ния !     !        !     !
_____________________________________________________________________
1 !   2   !        3       ! 4  !  5  !   6    !  7  !    8
_____________________________________________________________________
Приложение N 5
___________________________________
___________________________________
(наименование территориального
органа Казначейства)
_______________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
Заявка N____
на внесение изменений к договору
от "__"__________ ____г.
Номер договора_________________
Наименование договора _________
Основание для изменения________
Сумма договора ________________тенге
Сумма на текущий год __________тенге
_____________________________________________________________________
N  !Тип          !Номер        !Код бюджетной!Сумма обязательства
п\п!обязательства!обязательства!классификации!
_____________________________________________________________________
1 !     2       !      3      !      4      !         5
_____________________________________________________________________
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение N 6
Форма N 031
__________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Справка N ______
о внесенных изменениях к договору
от "__"__________ ____г.
________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
N заявки на изменение  ______
Номер договора         ______
Наименование договора _______
Основание для изменения______
Сумма договора ______________тенге
Сумма на текущий год ________тенге
_____________________________________________________________________
N  !Тип          !Новый номер  !Код бюджетной!Сумма обязательства
п\п!обязательства!обязательства!классификации!
_____________________________________________________________________
1 !    2        !      3      !      4      !       5
_____________________________________________________________________
Ответисполнитель Казначейства
Приложение N 7
Форма N 033
___________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Ведомость
контроля за финансовыми обязательствами по
_______________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
"_____"_____________________ _______г.
Код бюджетной классификации__________________________________________
Планируемое разрешение на год________________________________________
Выделено лимитов_____________________________________________________
Свободный остаток для принятия обязательств__________________________
_____________________________________________________________________
N  !Номер   !Номер    ! Тип     !Сумма        !Исполнение обязательства
п\п!договора!обязатель!обязатель!обязательства!----------------------
!        !ства     !ства     !             !дата!N плат.  !сумма
!        !         !         !             !    !поручения!
_____________________________________________________________________
1 !   2    !    3    !    4    !       5     ! 6  !    7    !  8
_____________________________________________________________________
Итого по коду бюджетной классификации:
Итого по учреждению:
Ответисполнитель Казначейства
Приложение N 8
Форма N 032 - А
__________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Ведомость
движения выделенных лимитов и
кассовых расходов с учетом взятых обязательств
_________________________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
"_____"______________ _____г.
_____________________________________________________________________
Код бюджетной!Планируемое!Взятые       !Выделено!Кассовый расход
классификации!разрешение !обязательства!лимитов !--------------------
!на год     !             !        !по обя-!без обяза-
!           !             !        !затель-!тельств
!           !             !        !ствам  !
----------------------------------------------------------------------
1        !    2      !       3     !   4    !   5   !    6
----------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
________________________________________________________
Восстановление         !Остаток !Обязательства,
-----------------------!неисполь!необеспеченные лимитами
по обяза-!без обяза-   !зованных!
тельствам!тельств      !лимитов !
--------------------------------------------------------
7     !      8      !    9   !         10
--------------------------------------------------------
Итого по
учреждению:
Зачеты
Отзывы
Ответисполнитель Казначейства
Примечание: Суммы отзыва и зачета показываются в разрезе кодов
бюджетной классификации
Приложение N 9
Форма N 032 - Б
__________________________________________________
(наименование территориального органа Казначейства)
Ведомость
движения выделенных лимитов и
кассовых расходов с учетом взятых обязательств
"_____"______________ _____г.
_____________________________________________________________________
Код бюджетной!Планируемое!Взятые       !Выделено!Кассовый расход
классификации!разрешение !обязательства!лимитов !--------------------
!на год     !             !        !по обя-!без обяза-
!           !             !        !затель-!тельств
!           !             !        !ствам  !
----------------------------------------------------------------------
1        !    2      !       3     !   4    !   5   !    6
----------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
________________________________________________________
Восстановление         !Остаток !Обязательства,
-----------------------!неисполь!необеспеченные лимитами
по обяза-!без обяза-   !зованных!
тельствам!тельств      !лимитов !
--------------------------------------------------------
7     !      8      !    9   !         10
--------------------------------------------------------
Итого по
Казначейству:
Зачеты
Отзывы
Ответисполнитель Казначейства
Примечание: Суммы отзыва и зачета показываются в разрезе кодов
бюджетной классификации
Приложение N 10
Форма N 034
___________________________________________________
(Наименование территориального органа Казначейства)
Ведомость
контроля неисполненных обязательств
по______________________________________________
(наименование и код государственного учреждения)
на "_____"______________ _____г.
_____________________________________________________________________
N  !Код бюджетной!Номер   !Общая  !Сумма на!Номер!Сумма вы!Сумма неис-
п\п!классификации!договора!сумма  !текущий !обяза!полнен- !полненных
!             !        !по дого!год     !тель-!ных обя-!обязатель-
!             !        !вору   !        !ства !затель- !ств
!             !        !       !        !     !ств     !
_____________________________________________________________________
1 !     2       !    3   !   4   !   5    !   6 !   7    !    8
_____________________________________________________________________
Итого по учреждению:
Ответисполнитель Казначейства
Приложение N 11
Форма N 034
___________________________________________________
(Наименование территориального органа Казначейства)
Ведомость
контроля неисполненных обязательств
на "_____"______________ _____г.
_____________________________________________________________________
N  !Код государ.!Код   !Номер   !Общая!Сумма!Номер!Сумма !Сумма неис-
п\п!учреждения  !бюджет!договора!сумма!на   !обяза!выпол-!полненных
!            !ной   !        !по до!теку-!тель-!ненных!обязатель-
!            !клас- !        !гово-!щий  !ства !обяза-!ств
!            !сифика!        !ру   !год  !     !тель- !
!            !ции   !        !     !     !     !ств   !
_____________________________________________________________________
1 !     2      !  3   !   4    !  5  !  6  ! 7   !   8  !     9
_____________________________________________________________________
Итого по Казначейству:
Ответисполнитель Казначейства