Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi 1999 жылғы 4 наурызда 699-шы нөмiрмен тiркеген, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң "Электр энергиясын аймақтық және/немесе жергiлiктi деңгейлердегі электр жүйелерi бойынша беру Ережелерiн" бекiту туралы" 1998 жылғы 20-шы қарашадағы N 23-ОД және N 239-шы бiрлескен бұйрығына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі 1999 жылғы 29 наурыз N 04-ОД. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі 1999 жылғы 29 наурыз N 73. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 26.04.1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 738. Күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 152, ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi Төрағасының 2005 жылғы 31 мамырдағы N 177-Н Бірлескен бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заң актiлерiн жетiлдiру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн орындау үшiн, нормативтiк құқықтық актiлердi Қазақстан Республикасының заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес келтiру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мынадай бiрлескен бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын:
"Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi және Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң "Аймақтық және/немесе жергiлiктi деңгейлерде электр желiлерi бойынша электр энергиясын тасымалдау ережелерiн бекiту туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы N 23-ОД және N 239, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 4 наурыздағы N 699 болып тiркелген" (нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 1999 жылғы 26 сәуiрдегi N 738 болып тiркелген) Қазақстан Республикасының табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегі агенттігінің 1999 жылғы 29 наурыздағы N 04-ОД және Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің 1999 жылғы 29 наурыздағы N 73.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі
Қазақстан Республикасының
табиғи монополияларды
реттеу агенттiгi Төрағасы
--------------------------------------------.
Қазақстан Республикасының табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгі мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Бұйырады:

О внесении изменения в совместный приказ Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан "Об утверждении "Правил передачи электроэнергии по электрическим сетям регионального и/или местного уровней" от 20 ноября 1998 года N 23-ОД и N 239, зарегистрированного Министерством юстиции Республики Казахстан 4 марта 1999 года N 699
Приказ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 29 марта 1999 года N 04-ОД и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 29 марта 1999 года N 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26.04.1999 г. за N 738. Утратил силу - совместным приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 19.05.2005 г. N 152 и Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.05.2005 г. N 177-ОД
Извлечение из совместного приказа
Министра энергетики, индустрии и торговли РК
от 19.05.2005 г. N 152 и Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий от 31.05.2005 г. N 177-ОД
"Во исполнение распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов" в целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившими силу совместные приказы:
...
Приказ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 29 марта 1999 года N 04-ОД и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 29 марта 1999 года N 73 "О внесении изменения в совместный приказ Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан "Об утверждении "Правил передачи электроэнергии по электрическим сетям регионального и/или местного уровней" от 20 ноября 1998 года N 23-ОД и N 239...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр энергетики, индустрии           Председатель Агентства
и торговли Республики Казахстан         Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий".
--------------------------------------------------------------------
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан приказывают:

1. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң 1998 жылғы 20 қарашадағы N 23-ОД және N 239-шы бiрлескен бұйрығымен бекiтiлген және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi 1999 жылғы 4 наурызда 699-шы  V980699_  нөмiрмен тiркеген "Электр энергиясын аймақтық және/немесе жергiлiктi деңгейлердегi электр жүйелерi бойынша беру Ережелерiне" берiлiп отырған өзгерiстер бекiтiлсiн.
2. Осы өзгерiстер Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң Монополияға қарсы заңдылықтың орындалуын қадағалау департаментi мен Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Электр энергетикасы мен қатты отын департаментiне жүктелсiн.
Төраға Министр
Қазақстанның Республикасының
Табиғи монополияларды
реттеу және бәсекелестікті
қорғау жөніндегі агенттігі
мен Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және
сауда министрлігінің
1999 жылғы 29 наурыздағы
N 04-ОД, N 73 бірлескен
бұйырығына қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі
1999 жылғы 4 наурызда 699-шы  V980699_  нөмiрмен
тiркеген "Электр энергиясын аймақтық және/немесе
жергiлiктi деңгейлердегі электр жүйелерi бойынша
беру Ережелерiн" бекiту туралы" 1998 жылғы
20-шы қарашадағы N 23-ОД және N 239-шы бiрлескен
бұйрығына өзгерiстер
Ережелердiң 2 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр энергиясын аймақтық және/немесе жергiлiктi деңгейлердегi жүйелер бойынша берудi жүзеге асыратын электр жүйесi компаниясы, өзiне өтiнiш берген әрбiр нарық субъектiсiмен мынадай жағдайларда келiсiм-шарт жасасуға мiндеттi:
1) егер электр энергиясы сыртқы энергия өндiрушi ұйымнан аймақаралық деңгейдегi электр жүйелерi бойынша берiлген жағдайда аймақаралық және аймақтық деңгейдегi жүйелер шекарасында өтiнiш берiлген қуат 1 МВт-тан кем болмаса;
2) егер оның немесе оның тұтынушысының электр энергиясы (егер электр жүйесi компаниясы электр энергиясын сатып алу-сатуды жүзеге асыратын болса) және/немесе оны беру үшiн электр жүйесi компаниясы алдында берешегi болмаса;
3) егер өтiнiш берiлген қуаты 750 кВА және одан да көп тұтынушының есептiк ақпаратты кемiнде 3 ай мерзiмге сақтай отырып тәулiк аймақтары бойынша (берiп тұру кестесiне сәйкес) қуатты тұтынуды бақылауға мүмкiндiк беретiн немесе осы ақпаратты техникалық операторға автоматты түрде берудi қамтамасыз ететiн электр энергиясын коммерциялық есепке алатын аспаптары бар болса;

1. Утвердить прилагаемые изменения в "Правила передачи электроэнергии по электрическим сетям регионального и/или местного уровней", утвержденные совместным приказом Комитета Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года № 23-ОД и № 239, и зарегистрированных Министерством юстиции Республики Казахстан 4 марта 1999 года № 699 V980699_ .
2. Данные изменения вступают в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль над исполнением настоящего приказа возложить на Департамент надзора за соблюдением антимонопольного законодательства Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и Департамент электроэнергетики и твердого топлива Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
Председатель Министр
Приложение к совместному
приказу Агентства РК
по регулированию естественных
монополий и Министерства
энергетики, индустрии и торговли
РК от 29 марта 1999 года № 04-ОД, № 73
Изменения в "Правила передачи электроэнергии по электрическим
сетям регионального и/или местного уровней" от 20 ноября 1998 года
№ 23-ОД и N 239, зарегистрированного Министерством юстиции
Республики Казахстан 4 марта 1999 года N 699
Пункт 2 Правил изложить в следующей редакции:
"Электросетевая компания, осуществляющая передачу электроэнергии по сетям регионального и/или местного уровней, обязана заключить договор на передачу электроэнергии с каждым субъектом рынка, кто к ней обратится, при следующих условиях:
1) если заявленная мощность на границе сетей межрегионального и регионального уровня составляет не менее 1 МВт в случае поставки электроэнергии от внешней энергопроизводящей организации по электрическим сетям межрегионального уровня;
2) если он или его потребитель, не имеет задолженности оплаты перед электросетевой компанией за электроэнергию (если электросетевая компания осуществляет куплю-продажу электроэнергии) и/или ее передачу;
3) если потребитель с заявленной мощностью 750 кВА и более имеет приборы коммерческого учета электроэнергии, позволяющие контролировать потребление мощности по зонам суток (согласно графику поставки) с сохранением учетной информации на срок не менее 3-х месяцев либо обеспечивающие автоматическую передачу данной информации техническому оператору;

4) егер тұтынушының 750 кВА-ға дейiн өтiнiш берiлген қуаты бар болса және Электр энергиясын пайдалану ережелерiне сәйкес (Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi 1996 жылғы 5 желтоқсанда 169-шы нөмiрмен бекiтiп, Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 28 сәуiрде 293-ші нөмiрмен тiркелген) белгiленген үлгiдегi индукциялық типтi коммерциялық есепке алу аспаптарымен жарақтандырылса.
Егер тапсырысшының тұтынушыларында 3, 4 тармақшаларда көзделген есепке алу аспаптары жоқ болса, онда тапсырысшының өтiнiшi бойынша электр жүйесi компаниясы оларды тапсырысшымен немесе оның тұтынушысымен келiсiлген мерзiмде тапсырысшының немесе оның тұтынушысының есебiнен орнатуға мiндеттi".

4) если потребитель имеет заявленную мощность до 750 кВА и оснащен приборами коммерческого учета индукционного типа установленного образца согласно Правилам пользования электрической энергией (утверждены Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан 5.12.1996 г. N 169, зарегистрированы Министерством юстиции 28.04.1997 г. N№ 293).
Если потребители заказчика не имеют соответствующих приборов учета, предусмотренных подпунктами 3, 4, то по заявке заказчика электросетевая компания обязана установить их в согласованные с заказчиком или его потребителем сроки за счет средств заказчика или его потребителя".