Салық есебіне тұрмаған әрекетсіз ұйымдар мен заңды тұлғаларды анықтау үшін бірлесіп іс қимыл жасау туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 ж. 26 мамыр N 563 Бұйрық. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі 1999 ж. 26 мамыр N 38 Бұйрық. Күші жойылды - ҚР Әдiлет министрінің 2005 жылғы 16 мамырдағы N 132, ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 209 Бірлескен бұйрығымен
------------Бұйрықтан үзінді-------
"Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ереженiң 18-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Салық есебіне тұрман әрекетсіз ұйымдар мен заңды тұлғаларды анықтау үшiн бiрлесiп iс қимыл жасау туралы" Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 1999 жылғы 26 мамырдағы N 38 және Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнің 1999 жылғы 26 мамырдағы N 563 бiрлескен бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiзiлiмiнде N 779 тiркелген) күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық оған қол қойған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
-----------------------------------
Заңды тұлғалармен мемлекеттiк бюджетке салық, алым және төлемдер мiндеттемелерi бойынша төлемге бақылау, сонымен бiрге заңды тұлғалардың бiрыңғай мемлекеттiк регистрiн жүргiзуiне бақылауды күшейту мақсатында, бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетi мен Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне заңды тұлғалар мәлiметтерiнiң электронды банкiн құру және ақпарат беру жұмысын бiрлесiп ұйымдастыру.
Осы мақсатқа жұмсалатын қаржы шығыны екi жақпен төленедi.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң салық комитеттерiне және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары басқармасына салық есебiнде тұрған және заңды тұлғалардың бiрыңғай мемлекеттiк регистрiне енгiзiлген заңды тұлғаларға 1999 жылдың 14 маусымына дейiн салыстыру жүргiзiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң салық комиттеттерiне:
1) Салық және басқа бюджет төлемдерi бойынша қарыздар және қарызы жоқ, әрекетсiз заңды тұлғалар тiзiмiн анықтау;

О взаимодействии по определению бездействующих организаций и юридических лиц, не поставленных на налоговый учет
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 38 и Министра государственных доходов Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 563. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.05.1999г. N 779. Утратил силу - совместным приказом Министра юстиции РК от 16.05.2005г. N 132 и Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 209
Извлечение из совместного приказа Министра юстиции РК от
16.05.2005г. N 132 и Министра государственных доходов РК от                              03.06.2005г. N 209
"Руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции" и пунктом 18 Положение о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившим силу совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 38 и Министра государственных доходов Республики Казахстан от 26 мая 1999 года N 563 "О взаимодействии по определению бездействующих организаций и юридических лиц, не поставленных на налоговый учет"...
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр юстиции                  Министр финансов
Республики Казахстан             Республики Казахстан".
-----------------------------------------------------------------
В целях осуществления контроля по уплате юридическими лицами обязательств по налогам, сборам и платежам в государственный бюджет, а также усиления контроля за ведением единого государственного регистра юридических лиц, приказываем:
1. Комитету регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан и Департаменту информационных технологий Министерства государственных доходов Республики Казахстан организовать совместную работу по формированию электронного банка данных юридических лиц и передаче информации.
Финансовые затраты на выполнение данной задачи осуществляются обеими сторонами.
2. Налоговым комитетам Министерства государственных доходов Республики Казахстан и территориальным органам управления Министерства юстиции Республики Казахстан до 14 июня 1999 года провести сверку по юридическим лицам, состоящим на налоговом учете и включенным в единый государственный регистр юридических лиц.
3. Налоговым комитетам Министерства государственных доходов Республики Казахстан:
1) определить перечни бездействующих юридических лиц, имеющих задолженность и не имеющих задолженность по налогам и другим платежам в бюджет;

2) Әрекетсiз заңды тұлғалар тiзiмi негiзiнде, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiмен (жалпы бөлiм)  K941000_ қарастырылмаған ұйымдастыру-құқықтық нысандағы әрекетсiз заңды тұлғалар мен салық және басқа да бюджетке мiндеттi төлемдерi бойынша қарыздары жоқтарды салық есебiнен алып тастау;
3) Әрекетсiз заңды тұлғалар тiзiмi негiзiнде және "Банкроттық туралы"  Z970067_ Қазақстан Республикасының Заңының 94 бабымен белгiленген тәртiп бойынша, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiмен (жалпы бөлiм) қарастырылмаған, ұйымдастыру-құқықтық нысандағы әрекетсiз заңды тұлғалар мен салық және басқа да бюджетке мiндеттi төлемдерi бойынша қарыздары барларға, сот органдарына тарату туралы талап арыздарын беру;
4) Әдiлет органдарымен тiркелген және салық есебiнде тiркелмеген заңды тұлғалар тiзiмiн, тиiстi шаралар қолдану үшiн, салық полиция органдарына ұсыну.
4. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетiне Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнде тiркеуден (қайта тiркеуден) өткен заңды тұлғалар туралы мәлiметтердi салыстыру үшiн ұсыну.
5. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Сот жұмысын ұйымдастыру департаментiне Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдар басқармасына жоғарыда аталған талап арыздарын қарастыру негiзiндегi соттармен iс жүргiзу мерзiмдерiн сақтауын бақылауға алу.
6. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң салық комиттерiне және Қазақстан Республикасы Әдiлет Министрлiгiнiң аумақтық органдар басқармасына Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне салыстыра тексеру нәтижелерi туралы бiрлескен ақпаратты 1999 жылдың 1 шiлдесiне ұсыну.
7. Осы келсiмнiң орындалуына бақылау жүргiзу Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс Вице-Министрi У.Байжанов пен Әдiлет Вице-Министрi М.Уәйiсовке жүктелсiн.
8. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы         Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс Министрі     Әділет министрі

2) на основании перечня бездействующих юридических лиц снимать с налогового учета бездействующие юридические лица в организационно-правовых формах, не предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) K941000_ и не имеющих задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
3) на основании перечня бездействующих юридических лиц и в порядке, установленном ст.94 Закона Республики Казахстан "О банкротстве" Z970067_ , предъявлять исковые заявления в судебные органы по ликвидации бездействующих юридических лиц в организационно-правовых формах, не предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) и имеющих задолженность по налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
4) представить в органы налоговой полиции списки юридических лиц, зарегистрированных органами юстиции и не поставленных на налоговый учет, для принятия соответствующих мер.
4. Комитету регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан представить в Министерство государственных доходов Республики Казахстан сведения о юридических лицах, прошедших регистрацию (перерегистрацию) в Министерстве юстиции Республики Казахстан для проведения сверки.
5. Департаменту организации деятельности судов Министерства юстиции Республики Казахстан обязать территориальные органы управления Министерства юстиции Республики Казахстан взять на контроль соблюдение судами процессуальных сроков при рассмотрении вышеуказанных исковых заявлений.
6. Налоговым комитетам Министерства государственных доходов Республики Казахстан и территориальным органам управления Министерства юстиции Республики Казахстан представить совместную информацию о результатах взаимосверки в Министерство государственных доходов Республики Казахстан и Министерство юстиции Республики Казахстан к 1 июля 1999 года.
7. Контроль за исполнением настоящего соглашения возложить на Вице-Министра государственных доходов Республики Казахстан Байжанова У. и Вице-Министра юстиции Ваисова М.К.
8. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр государственных                  Министр юстиции
доходов Республики Казахстан             Республики Казахстан