Этил спирті мен алкоголь өнімін өндіретін ұйымдардағы акциз постары туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 жылғы 20 қыркүйектегі N 1163 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 22 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 897. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік Кіріс министрінің 2002 жылғы 6 мамырдағы N 483 бұйрығымен
Акцизделетiн өнiм өндiрiсi мен айналымы саласында бақылауды күшейту және салықтар мен бюджетке басқа да мiндеттi төлемдердiң толық әрi уақтылы түсуiн қамтамасыз ету мақсатында бұйырамын:
1. "Этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiретiн ұйымдардағы акциз постары туралы ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы ереженi бекiту туралы" Мемлекеттiк кiрiс министрiнің 1999 жылғы 9 сәуiрдегi N 217 V990800_ бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Ереженiң атауында және мәтiнде "этил спиртi мен алкогольдiк" деген сөздер "акцизделетiн" деген сөзбен ауыстырылсын.
3-тармақта:
"Инспекторлардың жұмысына жедел басшылық, соның iшiнде" деген сөздер алып тасталсын;
"ағымдағы бақылау" деген сөздердің алдында "және" шылауы жазылсын.
Мынадай мазмұндағы 3.1-тармақпен толықтырылсын:"Акциз постарының жұмысына жедел басшылықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Салық полициясы комитетi аумақтық бөлiмшелерiнiң акцизделетiн өнiмнiң заңсыз айналымына қарсы күрес жөнiндегi бөлiм басшылары жүзеге асырады.". 4-тармақта: 4-тармақша мынадай редакцияда жазылсын: "тек қана есепке алу тетiктер мен өлшеуiш аппараттар (приборлар) арқылы және соңғыларын пломба салынған күйде пайдаланғаны үшiн акцизделген өнiмдi алып тастауға"; 5) тармақшада: "таңбаланған" деген сөзден кейiн "таңбалануы тиiс" деген сөздермен толықтырылсын. 5-тармақта: 3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын: "Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен акцизделген өнiм өндiрiсi мен айналымын реттейтiн оның құрылымдық бөлiмшелерi бұйрықтарының орындалуын бақылауды жүзеге асыруға."; 5) тармақшада: "сатылған спирт" деген сөздер "сатылған акцизделетiн өнiм" деген сөздермен ауыстырылсын; 6) тармақшада: "алкогольдiк" деген сөз "акцизделетiн" деген сөзбен ауыстырылсын; 8) тармақшада: "өнiм" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлігімен келiсiм бойынша" деген сөздермен толықтырылсын; 6-тармақтың 1 тармақшасында: үшiншi абзацта: "алкогольдiк" деген сөзден кейiн "және темекi" деген сөздермен толықтырылсын; бесiншi абзацта:
"тоқтатуға" деген сөз "тоқтата тұруға" деген сөздермен ауыстырылып, "хабарлауға" деген сөздің алдында "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне және" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзацта:
"(электронды көшiрмелер)" деген сөздердің алдында "этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн өндiретiн ұйымдарда" деген сөздер қосып жазылсын;
мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiне N 1 қосымшаға сәйкес электронды почта (электронды көшiрмелер) арқылы акцизделетiн өнiм өндiретiн ұйымдардағы акциз постарының жұмысы туралы жедел мәлiметтердi тапсыруға.";
7-тармақта:
"Спирттің барлық түрiн өндiретiн ұйымдардың инспекторлары" деген сөздер "акцизделетiн өнiм өндiретiн ұйымдарға бақылауды жүзеге асыратын акциз постарының инспекторлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"акцизделетiн өнiмдi сату кезiнде сатып алушыларда қажеттi құжаттардың (тиiстi қызмет түрiне лицензиялар, рұқсаттар) бар-жоғына, сондай-ақ акциз ставкаларының дұрыс қолданылуына бақылауды жүзеге асыруға";
2) тармақша алып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в Положение об акцизных постах в организациях, производящих этиловый спирт и алкогольную продукцию
Приказ Министра Государственных доходов Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года № 1163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22.09.99г. за N 897. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 6 мая 2002 года № 483 ~V021869 .
В целях усиления контроля в сфере производства и оборота подакцизной продукции, а также обеспечения полного и своевременного поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет приказываю:
1. Внести в приказ Министра государственных доходов от 9 апреля 1999 года № 217 V990800_ "Об утверждении Положения об акцизных постах в организациях, производящих этиловый спирт и алкогольную продукцию" следующие изменения и дополнения: в названии и в тексте слова "этиловый спирт и алкогольную" заменить словом "подакцизную"; в пункте 3: исключить слова "оперативное руководство работой Инспекторов, в том числе"; после слов "текущий контроль" добавить предлог "и"; дополнить пунктом 3.1 следующего содержания: "Оперативное руководство за работой акцизных постов осуществляется начальниками отдела по борьбе с незаконным оборотом подакцизной продукции территориальных подразделений Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан."; в пункте 4: подпункт 4) изложить в следующей редакции: "отводом подакцизной продукции только через механизм учета и измеряющие аппараты (приборы) и за эксплуатацию последних в опломбированном виде"; в подпункте 5): после слов "маркировкой" дополнить словами "подлежащей маркировке"; в пункте 5: подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"осуществлять контроль за исполнением законодательства Республики Казахстан, приказов Министерства государственных доходов Республики Казахстан и его структурных подразделений, регулирующих производство и оборот подакцизной продукции"; в подпункте 5): слова "реализованного спирта" заменить словами "реализованной подакцизной продукции"; в подпункте 6): слово "алкогольной" заменить словом "подакцизной"; в подпункте 8): после слов "продукции" дополнить "по согласованию с Министерством государственных доходов Республики Казахстан"; в подпункте 1) пункта 6: в абзаце третьем: после слова "алкогольной" дополнить словами "и табачной"; в абзаце пятом:
слово "прекращению" заменить словами "приостановлению", после слов "сообщать в" дополнить словами "Министерство государственных доходов Республики Казахстан и";
в абзаце шестом:
после слов "(электронные копии)" добавить слова "в организациях, производящих этиловый спирт и алкогольную продукцию";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"представлять в Министерство государственных доходов Республики Казахстан оперативные сведения о работе акцизных постов в организациях, производящих подакцизную продукцию, посредством электронной почты (электронные копии), согласно приложению №1";
в пункте 7:
слова "Инспекторы организаций, производящих все виды спирта" заменить словами "Инспекторы акцизных постов, осуществляющие контроль за организациями, производящими подакцизную продукцию";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"при реализации подакцизной продукции осуществлять контроль за наличием у покупателей необходимых документов (лицензий, разрешений на соответствующие виды деятельности), а также правильностью применения ставок акциза";
подпункт 2) исключить.

2. Облыстар мен Астана, Алматы қалалары бойынша салық комитеттерiнің төрағалары және Салық полициясы комитетi аумақтық бөлiмшелерiнiң басшылары акцизделетiн өнiм өндiретiн ұйымдардағы акциз постарының жұмысын ұйымдастырсын.
3. Акциз постылары жұмысының жүзеге асырылуын бақылау жергілікті салық органдары мен салық полициясы басшыларына жүктелсін. 4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс Вице-министрі Қ.А.Нүрпейісовке және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Салық полициясы комитеті төрағасының бірінші орынбасары Қ.К.Қайырбековқа жүктелсін. Министр Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

2. Председателям налоговых комитетов по областям и городам Астана, Алматы и руководителям территориальных подразделений Комитета налоговой полиции организовать работу акцизных постов в организациях, производящих подакцизную продукцию.
3. Контроль за осуществлением работы акцизных постов возложить на руководителей налоговых органов и налоговой полиции на местах. 4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-Министра государственных доходов Республики Казахстан Нурпеисова К.А. и первого заместителя председателя Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан Каирбекова К.К. Министр (Специалисты: Цай Л.Г. Склярова И.В.)