Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 20 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногындағы брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыру қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы 1999 жылғы 30 қыркүйектегі N 44 Қаулы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 5 қазанда тіркелді. Тіркеу N 924. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 317 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 317   қаулысымен .
________________________________
Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар бірмезгілде бағалы қағаздардың эмиттенттері болып табылатын жағдайларды назарға ала отырып Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы (бұдан әрі "Ұлттық комиссия" деп аталады) Қаулы етеді:
1. Ұлттық комиссияның 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 20   қаулысымен  бекітілген және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 12 ақпанда 683 нөмірмен тіркелген Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыру қағидаларына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
52-тармақта:
"акционерлік қоғамдар туралы" деген сөздерден кейін "." (нүкте) тыныс белгісі ";" (үтірлі нүкте) тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұнды 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) акцияларды қоспағанда Қазақстан Республикасының заңдарына және осы бағалы қағаздардың эмиссия проспектісіне (шығарылым шарттарына) сәйкес брокер-дилердің өз бағалы қағаздарын сатып алуы."
2. Осы Қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енгізілетіндігі белгіленсін.
3. Ұлттық комиссия орталық аппаратының Төраға қызметі - Талдау және стратегия басқармасы осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін)" Қазақстан қор биржасы" ЖАҚ-ның, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушылары қауымдастықтарының (оларға осы Қаулыны өз мүшелерінің назарына жеткізу жөніндегі міндетті жүктей отырып), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" ЖАҚ-ның назарына жеткізсін.
4. Ұлттық комиссия орталық аппаратының лицензиялау және қадағалау басқармасы:
1) осы Қаулыны (ол күшіне енгізілгеннен кейін) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға ниет білдірген ұйымдардың назарына жеткізсін;

О внесении изменений и дополнений в Правила осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденные постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 31 декабря 1998 года N 20
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года N 44. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5.10.99г. N 924. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 317 (V053870) (порядок введения в действие см. п.4 пост. N 317)
Принимая во внимание случаи, при которых организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, одновременно являются эмитентами ценных бумаг, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемая "Национальная комиссия") постановляет:
1. Внести следующие изменения и дополнения в  V980683_  Правила осуществления брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденные постановлением Национальной комиссии от 31 декабря 1998 года N 20 и зарегистрированные Министерством юстиции Республики Казахстан 12 февраля 1999 года за N 683:
в пункте 52:
в подпункте 7) после слов "об акционерных обществах" знак препинания "." (точку) заменить знаком препинания ";" (точка с запятой);
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) выкуп Брокером-дилером собственных ценных бумаг, за исключением акций, в соответствии с законодательством Республики Казахстан и проспектом эмиссии (условиями выпуска) данных ценных бумаг.".
2. Установить что настоящее Постановление вводится в действие с даты его регистрации Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению анализа и стратегии - Службе Председателя центрального аппарата Национальной комиссии довести настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения ЗАО "Казахстанская фондовая биржа", ассоциаций профессиональных участников рынка ценных бумаг (с возложением на них обязанности по доведению настоящего Постановления до сведения своих членов), Национального Банка Республики Казахстан ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
4. Управлению лицензирования и надзора центрального аппарата Национальной комиссии:
1) доводить настоящее Постановление (после введения его в действие) до сведения организаций, намеренных получить лицензии на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;

2) осы Қаулының орындалысына бақылау жасасын.
Комиссияның Төрағасы
Комиссияның мүшелері

2) установить контроль за исполнением настоящего Постановления.
Председатель комиссии
Члены комиссии