Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 28 шілдедегі N 539 Бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 1999 жылғы 8 қазан N 81 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 21 қазанда тіркелді. Тіркеу N 949. Күші жойылды - Әділет министрінің 2000 жылғы 1 сәуірдегі N 30 бұйрығымен.
Жылжымайтын мүлікпен мәміле жасауды жеңілдету мақсатында
Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 1998 жылғы 28 шілдедегі N 539 V980564_ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нотариустарының нотариалды әрекеттер жасау тәртібі туралы Нұсқауға мынадай өзгерістер енгізілсін:
91 тармақтың 3 тармақшасы алынып тасталсын.
92 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлікпен жасалған мәмілені куәландыру кезінде нотариус
жылжымайтын мүлік құқықтарын иемденушіге, құқығын растайтын құжатта
көрсетілген техникалық мәліметтерінің, иесіздендіретін жылжымайтын мүлік
объектісінің техникалық мәліметтеріне сәйкес келуін, сондай-ақ жылжымайтын
мүлік объектісінің техникалық сипаттама өзгерістері белгіленген тәртіпте,
Құқықтық кадастрде тіркелуге тиіс екендігін түсіндіру қажет".
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің
міндетін атқарушы
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

О внесении изменений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 539
Приказ Министерства юстиции Республики Казахстан от 8 октября 1999 года N 81 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 1999г. за N 949ю Утратил силу - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 1 апреля 2000г. N 30
В целях упрощения сделок с недвижимым имуществом приказываю:
1. Внести в V980564_ Инструкцию о порядке совершения нотариальных действий нотариусами Республики Казахстан, утвержденную приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 1998 года за N 539, следующие изменения:
подпункт 3 пункта 91 исключить;
пункт 92 изложить в следующей редакции:
"При удостоверении сделок с недвижимым имуществом нотариус должен разъяснить приобретателю прав на недвижимое имущество, что технические данные, отраженные в правоустанавливающем документе, должны соответствовать фактическим техническим данным отчуждаемого объекта
недвижимости, а также изменения технических характеристик объекта
недвижимости должны быть в установленном порядке зарегистрированы в
Правовом кадастре.".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
И.о. Министра
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)