Кеден баждары мен салықтарды төлеуді қамтамасыз ету сомаларын депозитке енгізу және оларды қайтару тәртібі туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі 1999 жылғы 9 желтоқсан N 1505. Күші жойылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 401 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді----------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн орындау үшiн, кеден ісі саласындағы нормативтiк құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес келтiру мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi төрағасының және Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының қосымшаға сәйкес кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi төрағасының және Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының күшi жойылды деп танылған бұйрықтарының тiзбесi
23. "Кеден төлемдерi мен салықтарын төлеудi қамтамасыз ету сомаларын депозитке енгiзу және қайтарып беру тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң" 1999 жылғы 9 желтоқсандағы N 1505 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 15 желтоқсанда N 1000 болып тiркелген).
_________________________________
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының   Z952368_   138-бабына сәйкес Бұйырамын:
1. Кеден баждары мен салықтарды төлеуді қамтамасыз ету сомаларын депозитке енгізу және қайтару тәртібі туралы ұсынылған Нұсқаулық бекітілсін.
2. Мемлекеттік кіріс министрлігінің заң департаменті (А.Базарбаев) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік Кіріс министрлігі Кеден комитетінің Төрағасы М.О.Нүкеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік кіріс министрінің
1999 ж. 9 желтоқсан N 1505
бұйрығымен бекітілді.
Кеден баждары мен салықтарды төлеуді қамтамасыз ету
сомаларын депозитке енгiзу және қайтару тәртiбi туралы
Нұсқаулық

Об утверждении Инструкции о порядке внесения на депозит сумм обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов и их возврата
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9.12.99г. N 1505. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15.12.99г. за N 1000. Утратил силу - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 28 сентября 2004г. N 401
Извлечение из приказа Председателя Агентства
таможенного контроля РК от 28 сентября 2004г. N 401
"Во исполнение распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года № 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", в целях приведения нормативных правовых актов в сфере таможенного дела в соответствие с законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра государственных доходов Республики Казахстан, Председателя Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан и Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан согласно приложению...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель
Приложение к приказу
Председателя Агентства
таможенного контроля РК
от 28 сентября 2004г. N 401
Перечень
приказов Министра государственных доходов
Республики Казахстан, Председателя Таможенного
комитета Министерства государственных доходов
Республики Казахстан и Председателя Агентства
таможенного контроля Республики Казахстан,
признанных утратившими силу
1. Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9.12.99г. N 1505 "Об утверждении Инструкции о порядке внесения на депозит сумм обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов и их возврата" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15.12.99г. за N 1000)...".
-------------------------------------------------------------------
В соответствии со статьей 138 Закона Республики Казахстан Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке внесения на депозит сумм обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов и их возврате.
2. Юридическому Департаменту Министерства государственных доходов (Базарбаева А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан Нукенова М.О.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Утверждено
приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
N 1505 от 9.12.1999г.
Инструкция
о порядке внесения на депозит сумм обеспечения
уплаты таможенных пошлин и налогов и их возврата

1. Жалпы ереже
1. "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрi - кеден iсi туралы Заң) 138 бабына сәйкес кеден баждары мен (немесе) салықтарын қамтамасыз ету нысандарының бiрi Қазақстан Республикасы кеден органдарының депозитiне тиесiлi сомаларды енгiзу болып табылады.
2. Кеден баждарын және (немесе) салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде депозитке сомалардың енгiзiлуi тауарлар мен көлiк құралдарын жекелеген кеден режимдерiнің шегiнде жеткiзу кезiнде қолданылады.
Тауарлар мен көлiк құралдарын тасымалдау кезiнде кеден баждары мен салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде депозитке сомаларды енгiзу кеден iсi туралы Заңның 165-бабына сәйкес қолданылады.
Кеден баждары мен (немесе) салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде депозитке сомаларды енгiзу мынадай кеден режимдерiнде қолданылады:
1) тауарлар транзитi, егер осы кеден режимiнде ресiмделушi тауарлар қатысында Қазақстан Республикасының заңдарымен бейтарифтiк реттеу шараларын және (немесе) кеден iсi туралы Заңның 35-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағында еркiн айналым үшiн шығарылған кезде кеден баждары мен (немесе) салықтарды алу белгiленген болса;
2) кеден аумағынан тыс тауарларды ұқсату;
3) кеден аумағында тауарларды ұқсату;
4) акцизделетiн тауарлар керi экспорты кеден iсi туралы Заңның 99-бабына сәйкес акцизделетiн тауарлардың керi экспорты кезiнде қолданылады;
5) тауарлардың экспорты кеден режимiнде сомаларды депозитке енгiзу кеден iсi туралы Заңның 96-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының кеден аумағының шегiнен тауарларды шығармау кезiнде төлеуге жататын салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде қолданылады.
Кеден баждары мен (немесе) салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде сомаларды депозитке енгiзу осы Нұсқаулықта қарастырылған тәртiппен жүзеге асырылады.
2. Кеден органының депозитiне
ақшаларды енгiзу тәртiбi
3. Жеткiзiлетiн тауарлар және осы Нұсқаулықтың 2-тармағында көрсетiлген кеден режимдерiнде ресiмделген тауарлар қатысында, тауарлар транзитi кеден режимiнен басқа, кеден баждары мен (немесе) салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде ақшаларды енгiзу iшкi кеден органының депозитiне жүргiзiледi.
Транзиттiк тауарлар қатысында кеден баждары мен салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде ақшаларды енгiзу, егер өзгелер Кеден комитетiмен рұқсат етiлмеген болса, жөнелтушi кеден органының депозитiне жүргiзiледi.
Бұл кездерде iшкi кеден органы ретiнде қызмет аймағында тауарды қабылдаушы (жөнелтушi) немесе оның құрылымдық бөлiмшесi орналасқан және осы тауарды кедендiк ресiмдеудi жүргiзетiн Қазақстан Республикасының кеден органын түсiну қажет.

1. Общие положения
1. В соответствии со статьей 138 Закона Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее - Закон о таможенном деле) одной из форм обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов является внесение на депозит таможенных органов Республики Казахстан причитающихся сумм.
2. Внесение на депозит сумм в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов применяется при доставке товаров и транспортных средств и в рамках отдельных таможенных режимов.
Внесение на депозит сумм в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов при доставке товаров и транспортных средств, применяется в соответствии со статьей 165 Закона о таможенном деле.
В качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов внесение на депозит сумм применяется в следующих таможенных режимах:
1) транзит товаров, когда в отношении товаров, оформляемых в данном таможенном режиме, законодательством Республики Казахстан установлено применение мер нетарифного регулирования и (или) взимание таможенных пошлин и (или) налогов при выпуске для свободного обращения на таможенной территории Республики Казахстан в соответствии со статьей 35 Закона о таможенном деле;
2) переработка товаров вне таможенной территории;
3) переработка товаров на таможенной территории;
4) реэкспорт подакцизных товаров в соответствии со статьей 99 Закона о таможенном деле;
5) экспорт товаров. Внесение сумм на депозит применяется в качестве обеспечения уплаты налогов, которые подлежали бы уплате при невывозе товаров за пределы таможенной территории Республики Казахстан в соответствии со статьей 96 Закона о таможенном деле.
Внесение сумм в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов осуществляется в порядке, предусмотренном Законом о таможенном деле и настоящей Инструкцией.
2. Порядок внесения денег на депозит таможенного органа
3. Внесение денег в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов в отношении доставляемых товаров и товаров, оформленных в таможенных режимах, указанных в пункте 2 настоящей Инструкции, за исключением таможенного режима транзита товаров, производится на депозит внутреннего таможенного органа.
Внесение денег в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов в отношении транзитных товаров производится на депозит таможенного органа отправления, ели иное не разрешено Таможенным Комитетом.
При этом под внутренним таможенным органом следует понимать таможенный орган Республики Казахстан, в регионе деятельности которого находится получатель (отправитель) товара либо его структурное подразделение, и производится таможенное оформление такого товара.
Под таможенным органом отправления - таможенный орган Республики Казахстан, в регионе деятельности которого расположен пункт пропуска на таможенной границе Республики Казахстан, через который осуществляется фактический ввоз товара.

4. Кеден органының валюталық шоты болмаған жағдайда кеден баждары және салықтарды төлеудi қамтамасыз ету ретiнде кеден органының депозитiне ақшаларды енгiзу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргiзiледi.
5. Кеден баждары мен (немесе) салықтарын төлеудi қамтамасыз ету үшiн қажеттi сомалардың көлемi Қазақстан Респүбликасының заңдарына сәйкес есептеледi.
6. Жеткiзiлетiн акцизделетiн тауарлар қатысында кеден органының депозитiне ақшаларды енгiзу iшкi кеден органының уақытша кеден мағлұмдамасын қабылдауына дейiн немесе қабылдау сәтiнде жүргiзiледi.
Егер ІТҚ-да (iшкi транзит құжаты) көрсетiлген қамтамасыз ету сомасы iшкi кеден органының депозитiне нақты енгiзiлген сомадан асқан жағдайда iшкi кеден органының депозитiне жетпейтiн сомаларды нақты енгiзуге дейiн тауарлар iшкi кеден органына бағыттауға жатпайды, егер аталған сомалардың арасындағы айырма жөнелтушi кеден органы тауарларды жеткiзу туралы шешiм қабылдағанға дейiн ЕВРО бағамының өзгеруiнiң нәтижесiнде пайда болған жағдайдан басқа.
Осы Нұсқаулықтың 2-тармағында көрсетiлген кеден режимдерiнiң шегiнде тасымалданатын тауарлардың кеден органының депозитiне ақша енгiзу кеден мағлұмдамасын қабылдауға дейiн немесе тапсыру сәтiнде жүргiзiледi.
7. Кеден баждары мен салықтарын қамтамасыз ету ретiнде депозитке енгiзiлген ақша өзге төлемдер бойынша есепке алуға жатпайды.
Әр түрлi кеден органдарында ресiмделетiн тауарлар бойынша төлемдi қамтамасыз ету жеке төлем қағазымен енгiзiледi.
8. Кеден органынының депозитiне ақшаны аударуға төлем құжатының "Төлемдi тағайындау" бағанында:
_________________________________________________ саны
______(кеден режимiн немесе жеткiзу рәсiмiн көрсету)
199__ ж. "___" _____________ өзара шарт/тар/ бойынша
_________________ кеденнің/ кеден басқармасыньң өткiзу пунктi
_______________________________ арқылы N _______ шот-фактура/лар/ бойынша" көрсетiлуi тиiс.
Егер ақша кеден органының депозитiне үшiншi тұлғамен енгiзiлетiн болса, онда осы бағанда қандай тұлғаның мүддесiне ақша енгiзiлетiнi қосымша көрсетiлуi тиiс.
9. Жеткiзiлетiн тауарлар қатысында төлем құжатының көшiрмесi уақытша кеден мағлұмдамасымен бiр уақытта iшкi кеден органына тапсырылады.
3. Кеден органының депозитiне енгiзiлген
ақшаға қожалық ету
10. Кеден органының депозитiне нақты ақша енгiзген төлеушi немесе тұлға жеткiзiлетiн тауарларды кедендiк ресiмдеу толығымен бiткенге дейiн қожалық етуге құқысыз, Қазақстан Республикасының кеден аумағына тауарларды әкелуден бас тартқан жағдайдан басқа.
Iшкi кеден органына жеткiзiлген тауарларды кедендiк ресiмдеу кезiнде кеден баждарын және (немесе) салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде енгiзiлген ақша белгiленген кеден режимiне сәйкес кеден төлемдерi мен (немесе) салықтар айналдыруға жатады.
Бұл кезде iшкi кеден органына осы ақшаны кеден баждарына және (немесе) салықтарына айналдыру туралы төлеушінің 1 қосымшаға сәйкес жазбаша өтiнiшi тапсырылады.
Өтiнiш болмаған жағдайда тауарлар таңдап алынған кеден режимiне сәйкес тек мемлекеттiк бюджетке жүктің кедендiк мағлұмдамасы (бұдан әрi - КЖМ) бойынша төлеуге жататын барлық кеден төлемдерi мен салықтарын енгiзгеннен кейiн шығарылуы мүмкiн.
Бұл кезде кеден баждары мен (немесе) салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде енгiзiлген ақша сомаларын төлеушiге қайтару немесе осы ақшаны нақты енгiзген тұлғаға оның жазбаша өтiнiшi бойынша, тек мемлекеттiк бюджетке КЖМ бойынша төлеуге жататын барлық кеден төлемдерi мен салықтарын енгiзгеннен кейiн ғана жүргiзiледi.

4. В случае отсутствия у таможенного органа валютного счета внесение денег в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов на депозит таможенного органа производится в национальной валюте Республики Казахстан.
5. Размер сумм, необходимых для обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов, исчисляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Внесение денег на депозит таможенного органа в отношении доставляемых подакцизных товаров производится до или в момент принятия внутренним таможенным органом временной таможенной декларации.
В случае, если сумма обеспечения, указанная в ВТД (внутренний транзитный документ), превышает сумму фактически внесенных на депозит внутреннего таможенного органа денег, ввозимые товары не подлежат направлению во внутренний таможенный орган до фактического внесения недостающих сумм на депозит внутреннего таможенного органа, за исключением случая, когда разница между указанными суммами образовалась вследствие изменения курса ЕВРО - до принятия таможенным органом отправления решения о доставке товаров.
Внесение денег на депозит таможенного органа товаров, перемещаемых в рамках таможенных режимов, указанных в пункте 2 настоящей Инструкции, производится до или в момент представления таможенной декларации.
7. Деньги, внесенные на депозит в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов, не подлежат зачету по иным платежам.
По товарам, оформляемым в различных таможенных органах, обеспечение уплаты вносится отдельным платежным поручением.
8. В платежном документе на перечисление денег на депозит таможенного органа в графе "Назначение платежа" должно быть указано: "Обеспечение уплаты таможенных пошлин и налогов в отношении
--------------------------------------------------в количестве----
(указать таможенный режим или процедура доставки)
по контракту/ам/ N___________от"__"_________________199__г. через
________________________пункт пропуска___________________таможни/
таможенного управления по счету-фактуре/ам/ N_____________________.
В случае, если деньги вносятся на депозит таможенного органа третьим лицом, то в этой же графе дополнительно должно быть указано, в интересах какого лица вносятся деньги.
9. Копия платежного документа в отношении доставляемых товаров представляется во внутренний таможенный орган одновременно с временной таможенной декларацией.
3. Распоряжение деньгами, внесенными
на депозит таможенного органа
10. Плательщик или лицо, фактически внесшие деньги на депозит таможенного органа, не вправе распоряжаться ими до завершения таможенного оформления доставляемых товаров, за исключением случая отказа от ввоза товаров на таможенную территорию Республики Казахстан.
11. При таможенном оформлении товаров, доставленных во внутренний таможенный орган, деньги, внесенные в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов, подлежат обращению в таможенные платежи и (или) налоги в соответствии с заявленным таможенным режимом.
При этом во внутренний таможенный орган подается письменное заявление плательщика об обращении этих денег в таможенные пошлины и (или) налоги соответствующих видов согласно приложению 1.
В случае отсутствия заявления товары могут быть выпущены в соответствии с избранным таможенным режимом только после внесения в государственный бюджет всех подлежащих уплате по грузовой таможенной декларации (далее - ГТД) таможенных платежей и налогов.
При этом возврат сумм денег, внесенных в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов, производится плательщику либо по его письменному заявлению лицу, фактически внесшему эти деньги, только после внесения в государственный бюджет всех подлежащих уплате по ГТД таможенных платежей и налогов.

12. Егер кеден баждарын және салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде кеден органының депозитiне енгiзiлген сома КЖМ бойынша есептелген сомадан кем болған жағдайда, кеден төлемдерi мен салықтарының жетпейтiн сомалары мемлекеттiк бюджетке КЖМ-сын қабылдағанға дейiн немесе қабылдаумен бiр уақытта төленедi.
Кеден төлемдерi мен салықтарының жетiспейтiн сомаларын төлемеген кезде жеткiзiлген тауарлар шығаруға жатпайды.
13. Егер кеден баждарын және салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде кеден органының депозитiне енгiзiлген сома КЖМ бойынша есептелген сомадан жоғары болған жағдайда iшкi кеден органы төлеушінің жазбаша өтiнiшi артық енгiзiлген ақшаларды төлеушiнің шотына немесе оның 2 қосымшаға сәйкес жазбаша өтiнiшi бойынша белгiленген тәртiпте осы ақшаны нақты енгiзген тұлғаның шотына қайтаруды жүргiзедi немесе болашақ қамтамасыз ету немесе болашақ кеден төлемдерi мен салықтарының шотына есептеудi жүргiзедi.
14. Белгiленген мерзiмде тауарларды iшкi кеден органына жеткiзбеген жағдайда кеден баждары мен салықтарын төлеудi қамтамасыз ету ретiнде кеден органының депозитiне енгiзiлген ақша жетi күнтiзбелiк күн барысында республикалық бюджет кiрiсiне аударылады.
Республикалық бюджет кiрiсiне аударылған ақша қайтаруға жатпайды.
15. Егер тұлға кеден баждары мен (немесе) салықтарын төлеудi
қамтамасыз ету ретiнде ақша енгiзiлген тауарлар қатысында Қазақстан
Республикасының кеден аумағына енгiзуден бас тартқан жағдайда iшкi кеден органы төлеушiнң 3 қосымшаға сәйкес жазбаша өтiнiшi аталған ақшаны қайтаруды жүргiзедi немесе болашақ кеден баждары мен салықтарын төлеудi қамтамасыз ету есептеудi жүргiзедi немесе оның жазбаша өтiнiшi бойынша осы ақшаны нақты енгiзген тұлғаға қайтаруды жүргiзедi.
16. Қамтамасыз ету сомаларын депозитте сақтау уақытына пайыз есептелмейдi. Аталған сомаларды индекстеу жүргiзiлмейдi.
Кеден баждары мен салықтарды
төлеуді қамтамасыз ету сомаларын
депозитке енгізу және оларды қайтару
тәртібі туралы Нұсқаулыққа
1 қосымша
Кеден басқармасының
(кеденнің) бастығына
__________________
__________________
Өтініш
_________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы, МҰЖК (ОКПО) коды, мекен-жайы)
___________________________________________ кеден басқармасының
(кеденнің) кеден баждары мен (немесе) салықтарын төлеуді қамтамасыз
ету ретінде төленген ақшаны 199 ____ж. "___" _________N_______ КЖМ
бойынша ресімделген тауарлар қатысында төленген кеден төлемдері мен
салықтарына аударуды сұрайды:
-Барлығы                          -/сомасы/,
_______________
- соның ішінде:
- кедендік ресімдеу үшін кеден алымдары - /сомасы/;
- импорттық кеден бажы                  - /сомасы/;
_______________
- акциз                                 - /сомасы/;
_______________
- НДС                                   - /сомасы/.
_______________
Ұйымның басшысы ___________ /аты-жөні/
(қолы)
М.О.         Бас бухгалтер  ___________ /аты-жөні/
(қолы)
"____"____________199___ ж.
Кеден баждары мен салықтарды
төлеуді қамтамасыз ету сомаларын
депозитке енгізу және оларды қайтару
тәртібі туралы Нұсқаулыққа
2 қосымша
Кеден басқармасының
(кеденнің) бастығына
__________________
__________________
Өтініш
199 ____ж. "___"________N__________ төлем құжаты бойынша кеден
баждары мен салықтарын төлеуді қамтамасыз ету мақсатында кеден органының шотына енгізілген ақшаның бөлігін мынадай кеден төлемдері мен салықтарына айналдыруға байланысты:
-Барлығы                             - /сомасы/,
_______________
- соның ішінде:
- кедендік ресімдеу үшін кеден алымдары - /сомасы/;
- импорттық кеден бажы                  - /сомасы/;
_______________
- акциз                                 - /сомасы/;
_______________
- НДС                                   - /сомасы/.
_______________
__________________________________________кеден басқармасында
(кеден органының атауы)
(кеденде ресімделген 199___ ж."___"______N____________________
КЖМ бойынша___________________________________________________
(ұйымның толық атауы, МҰКЖ коды, мекен-жайы)
_________________________________________________________________
___________________ көлемінде артық енгізілген ақшаны N________
__________________ шотқа
(шот нөмірі)
______________
(қажетсізін сызу қажет)
Ұйымның басшысы ___________ /аты-жөні/
(қолы)
М.О.         Бас бухгалтер  ___________/аты-жөні/
(қолы)
199   ж. "____"___________
Кеден баждары мен салықтарды
төлеуді қамтамасыз ету сомаларын
депозитке енгізу және оларды қайтару
тәртібі туралы Нұсқаулыққа
3 қосымша
Кеден басқармасының
(кеденнің) бастығына
__________________
__________________
Өтініш
_________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы, МҰЖК коды, мекен-жайы)
_________________________________________________________________
байланысты     _________________________________________________________________
қайтарудың/ есептеудің себебін көрсету қажет
_______________________
(қажетсізін сызу қажет)
_____________________  мөлшерінде 199___ ж._"_________________
N _________ төлем құжатымен кеден органының шотына N________
_____________________________кеден баждары мен салықтарды
(кеден органы шотының нөмірі)
төлеу ретінде ______________________ уақытша /транзиттік/
(банктің атауы, МФО)
кеден аумағынан тыс ұқсату режимінде ресімделген     _______________________________________________________ тауарларды
(қажетсізін сызу қажет)
экспортты немесе реэкспорты N ________________________________
_______________________________199 ж. "____"__________________
_________________________________________________________________
(ұйымның банктік реквизиттері)     _________________________________________________________________
Ұйымның басшысы ________ /аты-жөні/
М.О.                               (қолы)
Бас бухгалтер ________ /аты-жөні/
(қолы)
199____ ж "____"___________

12. В случае, если сумма, внесенная на депозит таможенного органа в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов, меньше суммы, начисленной по ГТД, недостающие суммы таможенных платежей и налогов уплачиваются в государственный бюджет до или одновременно с принятием ГТД.
При неуплате недостающих сумм таможенных пошлин и налогов доставленные товары выпуску не подлежат.
13. В случае, если сумма, внесенная на депозит в качестве обеспечения таможенных пошлин и налогов, превышает сумму, начисленную по ГТД, внутренний таможенный орган по письменному заявлению плательщика, согласно приложению 2, производит возврат излишне внесенных денег на счет плательщика или по его письменному заявлению на счет лица, фактически внесшего эти деньги, в установленном порядке либо производит зачет в счет будущего обеспечения или будущих таможенных платежей и налогов.
14. В случае недоставки товара во внутренний таможенный орган в установленный срок деньги, внесенные на депозит таможенного органа в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов перечисляются в доход республиканского бюджета в течение семи календарных дней.
Деньги, перечисленные в доход республиканского бюджета, возврату не подлежат.
15. В случае, если лицо отказалось от ввоза на таможенную территорию Республики Казахстан товаров, в отношении которых были внесены деньги на депозит в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и(или) налогов, внутренний таможенный орган по письменному заявлению плательщика, согласно приложению 3, производит возврат указанных денег на счет плательщика, либо по его письменному заявлению лицу, фактически внесшему эти деньги либо зачет в счет будущего обеспечения уплаты таможенных пошлин и(или) налогов.
16. За время хранения сумм обеспечения на депозите проценты не начисляются. Индексация указанных сумм не производится.
Приложение 1
к Инструкции о порядке
внесения на депозит сумм
обеспечения уплаты таможенных
пошлин и налогов и их возврата
Начальнику таможенного
управления (таможни)
______________________
______________________
Заявление
____________________________________________________________________
(полное наименование организации, код ОКПО, адрес)
____________________________________________________________________
просит обратить деньги, внесенные на счет___________________________
(наименование)
таможенного управления (таможни) платежным документом N _________
от "___"_____________199__г. в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов, в таможенные платежи и налоги в отношении товаров, оформляемых по ГТД N______________от
"___"_________________199__г.:
- Всего                  - ____________ /сумма/
в том числе:
- таможенные сборы за
таможенное оформление  - ____________/сумма/;
- импортная таможенная
пошлина                - ____________/сумма/;
- акциз                  - ____________/сумма/;
- НДС                    - ____________/сумма/
Руководитель организации____________/Ф.И.О/
(подпись)
М.П.
Главный бухгалтер       ____________/Ф.И.О/
(подпись)
"___"___________199__г.
Приложение 2
к Инструкции о порядке
внесения на депозит сумм
обеспечения уплаты таможенных
пошлин и налогов и их возврата
Начальнику таможенного
управления (таможни)
______________________
______________________
Заявление
В связи с обращением части денег, внесенных на счет таможенного органа в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и налогов по платежному документу N________________ от "__"___________199__г., в следующие таможенные платежи и налоги:
- Всего                  - ____________ /сумма/
в том числе:
- таможенные сборы за
таможенное оформление  - ____________/сумма/;
- импортная таможенная
пошлина                - ____________/сумма/;
- акциз                  - ____________/сумма/;
- НДС                    - ____________/сумма/
по ГТД N___________________________от"___"____________199__г.,
оформленной в _________________________________________таможенном
(таможне)
управлении (наименование таможенного органа)
_________________________________________________________________
(полное наименование организации, код ОКПО, адрес)
_________________________________________________________________
просит произвести возврат излишне внесенных денег в размере
_________________________________________________________________
на счет N___________________________в____________________________
(номер счета)         (наименование Банка, МФО)
банке/зачесть в счет_____________________________________________
--------------------
(ненужное зачеркнуть)
Руководитель организации____________/Ф.И.О/
(подпись)
М.П.
Главный бухгалтер       ____________/Ф.И.О/
(подпись)
"___"___________199__г.
Приложение 3
к Инструкции о порядке
внесения на депозит сумм
обеспечения уплаты таможенных
пошлин и налогов и их возврата
Начальнику таможенного
управления (таможни)
______________________
______________________
Заявление
____________________________________________________________________         (полное наименование организации, код ОКПО, адрес)
____________________________________________________________________в связи с
____________________________________________________________
(указать причину возврата/зачета)
-----------------
(ненужное зачеркнуть)
просит произвести возврат/зачет в счет будущих таможенных платежей
и налогов----------------------------------------------------------
(ненужное зачеркнуть)
денег в размере___________________________________________________,
(сумма прописью)
внесенных платежным документом N__________от"___"___________199__г.
на счет таможенного органа N______________________________________
(номер счета таможенного органа)    в качестве обеспечения уплаты_________________________________
(наименование банка, МФО)
таможенных пошлин и налогов
по временной /транзитной/ декларации, оформленной в режиме
переработки ------------------------------------------------------
(ненужное зачеркнуть)
товаров вне таможенной территории, экспорта или реэкспорта N__________     от "____"___________199__г. на________________________________________
(банковские реквизиты организации)
___________________________________________________________________
Руководитель_____________________/Ф.И.О/
(подпись)
М.П.            Главный бухгалтер________________/Ф.И.О/
(подпись)
"__"_______199__г.