"Тұрғын үйді ұстау жұніндегі шығындарға тұлем мұлшерін белгілеу туралы" Алматы қаласы әкiмiнiң 1997 жылғы 25 тамыздағы № 442 шешiмiне толықтырулар мен ұзгерiстер енгiзу туралы
Алматы қаласы әкімінің шешімі 1999 жылғы 30 наурыздағы N 307. Алматы қаласының әділет басқармасында 1999 жылғы 3 желтоқсанда N 83 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 2001 жылғы 14 тамыздағы N 1/129 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімінің 14.08.2001 N 1/129 қаулысымен.
Алматы қаласындағы тұрғын үйлердегi газ қондырғыларының апаты жөнiндегi төтенше сипаттағы жағдайдың көбеюiне байланысты, қызмет көрсету ұйымдарының дұрыс деңгейдегi бiлiктiлiгiнiң және апат жағдайын жедел басу қимылдарының жоқтығы, мұның барлығы халықтың өмiрiнiң, денсаулығының, мүлкiнiң қауiпсiздiгiне қауiп туғызады, қоршаған ортаға зиян тигiзедi, осылардың алдын алып ескерту шараларды қабылдау мақсатында Алматы қаласының Әкiмi
ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң 1997 жылғы 25 тамыздағы N№442  "Тұрғын үйдi ұстау жөнiндегi шығындарға төлем мөлшерiн белгiлеу туралы" шешiмiне толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
- 1 тармақ "инженерлiк жүйелер" сөзiнен кейiн "сондай-ақ iшкi үйдегi газ қондырғыларына техникалық қызметке әрбiр газ қондырғысына қосымша 15 теңге төлем белгiленсiн", бұдан әрi мәтiн бойынша;
- 2 тармақ мына мазмұнда мәтiнмен толықтырылсын: "Табиғи газды пайдалануды үйлерге "Алматықалагаз" ҚКК (С.Х. Имажанов), толтырылған газды пайдаланушы үйлерге "Облгаз" ЖШС (Е.Ф. Валтер) iшкi үйлердегi газ қондырғыларына техникалық қызмет көрсетсiн";
- Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабына сәйкес 6 тармақ алынып тасталсын;
- Шешiмнiң 4-тармағында қызмет көрсетудiң осы түрiне ақы төленбейдi деп белгiленсiн;
- 2, 3, 4, 5 тармақтары тиiсiнше 3, 4, 5, 6 тармақтар болып есептелсiн;
- N 1 қосымшада;
- 2 тармақ мына сөздермен толықтырылсын - "жасыл желектердi және үй аулаларын суғару";
- 5 тармақ мына бөлiммен толықтырылсын;
- "газ жүйелерiн техникалық қамтамасыз ету" (N№1 қосымшаға толықтыру).
Алматы қаласының
Әкiмi                             В.Храпунов
Алматы қаласы Әкімінің
1999 жылғы 30 сәуірдегі
N 307 N
1 қосымшасына толықтыру
5 т.
Ішкі үйлердегі газ қондырғыларына техникалық қызмет көрсету
1. Газ жабдықтаудан алып тастамай жылдық тексеру қалыпты жұмыстарын жүргізу
1.1. Ішкі тексеру жұмыстары:
а) газ приборларымен, газ өткізгіштерін монтаждау талаптарына сәйкес "Газ шаруашылығындағы қауіпсіздік Ережесі",
б) газ қондырғыларының жағдайымен жұмыс төзімділігі,
в) үйдегі ыс тартатын және қондырғылардың болуы (газ аппараттары орналастырылған жерлерде ыс тартатын қондырғылардың болуы).

О внесении дополнений и изменений в решение Акима г.Алматы № 442 от 25.08.97г. "Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилья"
Решение акима города Алматы от 30 марта 1999 года N 307. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 3 декабря 1999 года № 83. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14 августа 2001 года N 1/129
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 14.08.2001 N 1/129.
В связи с увеличением в г.Алматы ситуаций чрезвычайного характера по авариям на газовых установках в жилых домах, отсутствием надлежащего уровня квалификации обслуживающих организаций и оперативной способности локализации аварийных ситуаций, что создает предпосылки для угрозы безопасности здоровью, жизни, имуществу населения, ущербу окружающей среде, в целях применения мер по их предупреждению, Аким г.Алматы
Р Е Ш И Л:
Внести изменения и дополнения в решение Акима г.Алматы № 442 от 25.08.97г. "Об установлении размера платы на расходы по содержанию жилья":
- пункт 1 после слов "инженерных сетей" дополнить словами "а также дополнительную плату за техническое обслуживание внутридомового газового оборудования в размере 15 тенге с одной газовой установки", далее по тексту;
- текст дополнить пунктом 2 следующего содержания: "Поручить техническое обслуживание внутридомового газового оборудования в домах, использующих природный газ - ГКП "Алматыгоргаз" (Имажанов С.Х.), в домах, использующих сжиженный газ - ТОО "Облгаз" (Вальтер Э.Ф.);
- пункт 6 - исключить, в соответствии со ст.97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
- установить, что пункт 4 решения на данный вид оплаты не распространяется;
- пункты 2,3,4,5, - считать соответственно пунктами 3,4,5,6;
- в приложении № 1:
- пункт 2 дополнить словами - "полив зеленых насаждений и придомовой территории";
- пункт 5 дополнить разделом: "Техническое обслуживание газовых сетей" (дополнение в приложение № 1)
Аким города Алматы                   В.Храпунов
Дополнение в приложение № 1
к решению акима г.Алматы
№ 307 от 30 марта 1999г.
п.5
Техническое обслуживание внутридомового газового оборудования
15 тенге с одной газовой установки
1. По последовательности проведения работ годовой ревизии ВДГО без отключения от газоснабжения.
1.1. Проверка внешним осмотром:
а) соответствия установки газовых приборов и монтажа газопроводов требованиям "Правил безопасности в газовом хозяйстве",
б) состояния и работоспособности газового оборудования,
в) наличия тяги в дымоходах и вентканалах (где установлены газовые аппараты с отводом продуктов сгорания в дымоход).

1.2. Көрсеткіштер алдындағы крандардың   жабылуының болуы
1.3. Барлық крандарды майлау және жұмысын қадағалау және сыртқы ғимараттың крандарын жұмысқа әзірлеу (ескі типтегі тұрғын үйлердегі пәтерлердің қабаттарындағы аталған крандар).
1.4. Ішкі үйлердегі газ өткізгіштердің және олардағы арматуралардың (крандардың) жабдықтардың көрсеткіштері арқылы (газ индикаторлары) немесе сабын эмульсиясының қоспасымен жұмыс төзімділігін тексеру.
1.5. Жабдықтарды майлау, тазалау және жөндеу:
- крандарды, газ приборлары алдындағы (тетіктері);
- крандар, газ приборларының қондырғыларындағы (аппараттарындағы).
1.6. Газда жағу арқылы оның жұмысын тексеру. Газ аппаратының тетіктері толық жануы тиіс және жұмысқа төзімді болуы керек.
1.7. Тұрмыстық газ аппараттарының жұмыс  төзімділігін тексеру, олардың газ қондырғыларының автоматтылығын реттеу және тазалап, жұмысқа әзірлеу.
1.8. Барлық жұмыс істемейтін тетіктерді  анықтау, істен шыққан газ аппараттарының бөлшектерін жөндеу, істен шыққандарын алмастыру.
15 теңге (әрбір газ қондырғысынан)
Алқа хатшысы                           К.Тәжиева

1.2. Перекрытие кранов на отпусках перед приборами.
1.3. Разборка и смазка всех кранов, расположенных между краном на вводе в здание и кранами на отпуске перед приборами (так называемые краны на стояках и квартирной разводке в жилых домах старого типа).
1.4. Проверка герметичности внутридомовой разводки газопроводов и установленной на ней арматуры (кранов) при помощи приборов (газовых индикаторов - ИГ) или обмыливанием мыльной эмульсией.
1.5. Разборка, очистка от смазки и вновь смазка:
- кранов (на отпусках) перед газовыми приборами;
- кранов, установленных на газовых приборах (аппаратах).
1.6. Регулировка визуально по виду пламени процесса сжигания газа. Горелка должна обеспечивать полное сгорание газа и устойчивость пламени на всех режимах работы.
1.7. Проверка работоспособности бытовых газовых аппаратов, автоматических устройств газооборудования, очистки, наладка и их регулировка.
1.8. Устранение всех обнаруженных неисправностей. Замена или ремонт вышедших из строя деталей газовых аппаратов, участков газопроводов и их креплений.