Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен оларға теңестірілген адамдарға берілген арнайы автокөлік туралы
Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 29 қарашадағы N 1144 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 1999 жылғы 10 желтоқсанда N 86 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласының әкімдігінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 1/224 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласының әкімдігінің 2012.03.29  № 1/224 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 сәуірдегі "Қазақстан Республикасының кейбір азаматтар тобына жеңілдік беру мәселелері жөніндегі кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңымен, Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен оларға теңестірілген адамдарға берілген арнайы автокөлікке тегін қамтамасыз ету жөніндегі жеңілдіктер алынып тасталған болатын.
Жоғарыда аталғандар негізінде заңдағы өзгерістерді ескере отырып, Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен оларға теңестірілген адамдардың мүддесін қорғау мақсатында Алматы қаласының Әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен оларға теңестірілген адамдарға пайдалану құқығында жеңіл автокөлік алғандар (сатуға және басқа адамдарға беруге құқығы жоқ) осы шешімнің күшіне енген күннен бастап осы жеке көлік құралдарының меншік иелері болып табылатыны белгіленсін.
2. Алматы қалалық ішкі істер Бас басқармасының ЖПБ (Н.Ыбырайымов), Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаментімен (Н.І.Сүлейменов) бірлесіп, осы шешімнің орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім өз күшіне жарияланған күннен бастап енеді.
Алматы қаласының Әкімі               В.Храпунов

О специальных автотранспортных средствах, выданных инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним
Решение Акима города Алматы от 29 ноября 1999 года № 1144. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Алматы 10 декабря 1999 года за № 86. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 29 марта 2012 года № 1/224
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 29.03.2012 № 1/224.
Законом Республики Казахстан от 7 апреля 1999 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан" нормы о льготах по бесплатному обеспечению инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним, специальным автотранспортом исключены.
На основании изложенного, учитывая изменения в законодательстве, в целях защиты интересов инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним, а также их многочисленные обращения, Аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Установить, что инвалиды Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним, получившие специальный автотранспорт на праве пользования (без права продажи и передачи другим лицам) с даты введения в действие настоящего решения становятся собственниками этих транспортных средств.
2. УДП ГУВД города Алматы (Ибраимов Н.) совместно с Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения (Сулейменов Н.) обеспечить исполнение настоящего решения.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его опубликования.
Аким города Алматы         В.Храпунов