Алматы қаласының электр көлiгiнде жасы бойынша зейнеткерлер үшiн жеңiлдiк жолақысын енгiзу туралы
ІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ІІІ сессиясының 1999 жылғы 15 желтоқсандағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 11 қаңтарда N 94 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 18 қаңтардағы N 395 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХXVI сессиясының 2011.01.18 N 395 шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз).
Халықтың тұрмысы нашар жiктерiн (зейнеткерлердi) әлеуметтiк қолдау мақсатында II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұсыныстар қабылдансын:
а) қалалық Жолаушылар тасымалдау кәсiпорнының Алматы қаласының аумағында тұрақты тұратын және арнайы мемлекеттiк жәрдем алу құқығы бар адамдардың тiзбесiне енбеген жасы бойынша зейнеткерлер үшiн жолақысының құнын 50 процентке азайту туралы.
б) "Алматыэлектркөлiк" КМК-ның 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап Алматы қаласының аумағында тұрақты тұратын және арнайы мемлекеттiк жәрдем алу құқығы бар адамдардың тiзбесiне енбеген жасы бойынша зейнеткерлер үшiн құны 400 теңге жеңiлдiк жол жүру билетiн енгiзу туралы.
2. Экономика және өндiрiстi дамыту жөнiндегi тұрақты депутаттық комиссия II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты депутаттарының, Алматы қаласы Әкiмi қызметкерлерiнiң, көлiк және ардагерлер ұйымдары өкiлдерi қатарынан жұмыс тобын құратын болсын. Жұмыс тобы айлық мерзiмде қолданыстағы заңға сәйкес жеңiлдiк салық салу жолымен Жолаушылар тасымал кәсiпорны мен "Алматыэлектркөлiк" КМК ақша қаражатын өтеу мүмкiндiгi туралы мәселенi зерттесiн, қала көлiгiнiң маршруттары бойынша зейнеткерлер осы санатының жүруiне есеп жүргiзсiн және II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты кезектi сессиясының қарауына ұсыныстар енгiзсiн.
3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау экономика және өндiрiстi дамыту жөнiндегi тұрақты депутаттық комиссияға (А.И.Шелипанов) жүктелсiн.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты III-шi сессиясының»
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

О введении льготного проезда для пенсионеров по возрасту на электротранспорте в городе Алматы
Решение III сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 15 декабря 1999 года. Зарегистрировано управлением юстиции города Алматы 11 января 2000 года за № 94. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18 января 2011 года N 395
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18.01.2011 N 395.
В целях оказания социальной поддержки наименее обеспеченных слоев населения (пенсионеров), Алматинский городской Маслихат II-го созыва решил:
1. Принять предложение:
а) городского предприятия пассажирских перевозок о 50 % скидки стоимости проезда в городском пассажирском автотранспорте для пенсионеров по возрасту, постоянно проживающих на территории города Алматы и не вошедшим в перечень лиц, имеющих право на получение специальных государственных пособий.
б) КГП "Алматыэлектротранс" о введении в действие с 1 января 2000 года, пенсионерам по возрасту постоянно проживающим на территории города Алматы и не вошедшим в перечень лиц, имеющих право на получение специальных государственных пособий льготного проездного билета стоимостью 400 тенге.
2. Постоянной депутатской комиссии по экономике и вопросам развития производства создать рабочую группу из числа депутатов Алматинского городского Маслихата II-го созыва, из работников аппарата акима города Алматы, представителей транспортных и ветеранских организаций. Рабочей группе в месячный срок изучить вопрос о возможности компенсации предприятию пассажирских перевозок и КГП "Алматыэлектротранс" денежных средств путем предоставления льготного налогообложения в соответствии с действующим законодательством, провести учет проезда данной категории пенсионеров по маршрутам городского транспорта и внести предложения на рассмотрение очередной сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную депутатскую комиссию по экономике и вопросам развития производства (Шелипанов А.И.).
Председатель III-й
сессии Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                  А.Шелипанов
Секретарь Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                  Ж.Турегельдинов