Қазақстан Республикасы Президентінің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 наурыздағы N 40-II Заңы
Қазақстан Республикасы Президентінің "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2198 заң күші бар Жарлығына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж. N 3-4, 35-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж. N 1, 180-құжат; N 14, 274-құжат; 1997 ж. N 12, 183-құжат; 1998 ж. N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 жылғы 3, 7 тамызда "Егемен Қазақстан" және 1999 жылғы 3, 5 тамызда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1999 жылғы 16 шілдедегі Z990436_  Қазақстан Республикасының Заңы ) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-баптың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тіркелімін және филиалдар мен өкілдіктер тізілімін жүргізу;";
4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бап. Тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеуді әділет органдары (тіркеуші органдар) жүзеге асырады.";
5-бапта:
екінші абзацтағы "мемлекеттік" деген сөз "бірыңғай мемлекеттік" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзац алып тасталсын;
6-баптың бірінші абзацындағы "қазақ немесе орыс тілдерінде жазылып, ... берілетін" деген сөздер "мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылып, ... берілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл орайда тіркеуші органға мынадай құжаттар табыс етіледі: құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өкілетті органның шешімі не шешімінен үзінді, заң актілерінде көзделген жағдайларда нотариат тәртібімен куәландырылған өзгерістер енгізілген құрылтай құжаттары, қайта тіркеу үшін алым төленгендігі туралы түбіртек немесе төлем тапсырылымы.";
16-баптың бесінші бөлігіндегі "мемлекеттік" деген сөз "бірыңғай мемлекеттік" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственной регистрации юридических лиц"
Закон Республики Казахстан от 23 марта 2000 года № 40-II
Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 17 апреля 1995 г. № 2198 Z952198  "О государственной регистрации юридических лиц" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 35; № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 180; № 14, ст. 274; 1997 г., № 12, ст. 183; 1998 г., № 5-6, ст. 50; № 17-18, ст. 224; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 г. Z990436_  "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 3, 7 августа 1999 г. и "Казахстанская правда" 3, 5 августа 1999 г.) следующие изменения:
абзац четвертый статьи 2 изложить в следующей редакции:
"ведения единого государственного регистра юридических лиц и реестра филиалов и представительств;";
статью 4 изложить в следующей редакции:
"Статья 4. Государственные органы, осуществляющие регистрацию
Государственную регистрацию юридических лиц осуществляют органы юстиции (регистрирующие органы).";
в статье 5:
в абзаце втором слово "Государственного" заменить словами "единого государственного";
абзац пятый исключить;
в абзаце первом статьи 6 слова "составленные на казахском или русском языках и представляемые" заменить словами "составленные на государственном и русском языках и представляемые";
часть вторую статьи 14 изложить в следующей редакции:
"При этом в регистрирующий орган представляются следующие документы: решение либо выписка из решения полномочного органа о внесении изменений и дополнений в учредительные документы, учредительные документы с внесенными изменениями, удостоверенные в нотариальном порядке в случаях, предусмотренных законодательными актами, квитанция или платежное поручение об уплате сбора за перерегистрацию.";
в части пятой статьи 16 слова "в Государственный" заменить словами "в единый государственный".
Президент
Республики Казахстан