"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына автокөлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2000 жылғы 5 шілде N 65-ІІ
1-бап. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат;
N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180, 181-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15,
281-құжат; N 23-24, 416-құжат; 1997 ж., N 4, 51-құжат; N 7, 82-құжат;
N 10, 112-құжат; N 11, 144-құжат; N 12, 184, 188-құжаттар; N 13-14, 195,
205-құжаттар; N 20, 263-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 45-құжат;
N 14, 197, 201, 202-құжаттар; N 23, 425-құжат; N 24, 436, 442,
445-құжаттар; 1999 ж., N 6, 192, 193-құжаттар; N 20, 731-құжат; N 21,
786-құжат; N 23, 928-құжат; N 24, 1067-құжат; 2000 ж., N 3-4, 65,
66-құжаттар) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1. 128-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жүк автомобильдері:
жүк көтерімділігі 1,5 тоннаға дейін                   9,0
жүк көтерімділігі 1,5 тоннадан 5,0 тоннаға дейін     12,0
жүк көтерімділігі 1,5 тоннадан жоғары                15,0";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Пайдаланылу мерзімі 6 жылдан асатын жеңіл автокөлік құралдары
бойынша салық төлеудің белгіленген мерзімі аяқталғанға дейін мынадай
түзету коэффициенттері қолданылады:
ТМД елдері шығарған машиналар үшін:
6 жылдан 20 жылға дейін - 0,3;
20 жылдан 30 жылға дейін - 0,2;
30 жылдан астам - 0,1;
двигателінің көлеміне қарай қалған машиналар үшін:
3000 текше сантиметрге дейін - 0,5;
3000-нан 4000 текше сантиметрге дейін - 0,7;
4000-нан және одан да жоғары - 1,0.".
2. 129-бапта, 9) тармақшадағы "адамдар" деген сөзден кейін нүктелі
үтір қойылсын және "босатылады" деген сөз алып тасталып, мынадай
мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) ауылшаруашылық құрамасынан шығу нәтижесінде пай ретінде алған
жүк автомобильдері мен автобустар бойынша жеке адамдар босатылады.".
2-бап. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Икебаева А.Ж.
Багарова Ж.А.

О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" по вопросам автотранспорта
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года N 65-II
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 г.
Z952235_
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости
Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст.
88; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N
1, ст. 180, 181; N 11-12, ст. 257; N 15, ст. 281; N 23-24, ст. 416; 1997
г., N 4, ст. 51; N 7, ст. 82; N 10, ст. 112; N 11, ст. 144; N 12, ст. 184,
188; N 13-14, ст. 195, 205; N 20, ст. 263; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4,
ст. 45; N 14, ст. 197, 201, 202; N 23, ст. 425; N 24, ст. 436, 442, 445;
1999 г., N 6, ст. 192, 193; N 20, ст. 731; N 21, ст. 786; N 23, ст. 928; N
24, ст. 1067; 2000 г., N 3-4, ст. 65, 66) следующие изменения и дополнение:
1. В статье 128:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2. Грузовые автомобили:
грузоподъемностью до 1,5 тонны               9,0
грузоподъемностью от 1,5 до 5 тонн          12,0
грузоподъемностью свыше 5 тонн              15,0";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. По легковым автотранспортным средствам, у которых срок
эксплуатации превышает 6 лет до окончания установленного срока уплаты
налога, применяются поправочные коэффициенты:
для машин производства стран СНГ:
от 6 до 20 лет - 0,3;
от 20 до 30 лет - 0,2;
свыше 30 лет - 0,1;
для остальных машин с объемом двигателя:
до 3000 кубических сантиметров - 0,5;
от 3000 до 4000 кубических сантиметров - 0,7;
от 4000 и выше - 1,0.".
2. Статью 129 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) физические лица по грузовым автомобилям и автобусам, полученным
в качестве пая в результате выхода из сельскохозяйственного формирования.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2001 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)