Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне астық қабылдайтын кәсіпорындар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 15 қаңтар N 141-II
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда K941000_ қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат; N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 жылғы 10 қарашада "Егемен Қазақстан" және 2000 жылғы 9 қарашада "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне мүлiктi бағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер енгiзу туралы" 2000 жылғы 8 қарашадағы Z000096_ Қазақстан Республикасының Заңы):
3-баптың 3-тармағының бiрiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Банктер мен астық қабылдау кәсiпорындарының құрылуына, қайта ұйымдастырылуына, банкроттығына және таратылуына, банк қызметiн бақылау мен оны аудиторлық тексеруге, астық қабылдау кәсiпорындарының қызметiн бақылауға, банк операцияларының жекелеген түрлерiн лицензиялауға, астық қабылдау кәсiпорындарының қойма куәлiктерiмен операцияларды жүзеге асыруға байланысты қатынастар банк қызметiн және астық қабылдау кәсiпорындарының қызметiн реттейтiн заң актiлерiне қайшы келмейтiн бөлiгiнде осы Кодекспен реттеледi.".
2. "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Z952200_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат):
9-баптың 1-тармағының 45) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам хлебоприемных предприятий
Закон Республики Казахстан от 15 января 2001 года N 141-II
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В K941000_ Гражданский кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23—24 (приложение); 1995 г., N 15—16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1—2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13—14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2—3, ст. 23; N 5—6, ст. 50; N 11—12, ст. 178; N 17—18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; Закон Республики Казахстан от 8 ноября 2000 г. Z000096_ "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценки имущества", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 10 ноября 2000 г. и "Казахстанская правда" 9 ноября 2000 г.):
часть первую пункта 3 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"3. Отношения, связанные с созданием, реорганизацией, банкротством и ликвидацией банков и хлебоприемных предприятий, контролем за банковской деятельностью и ее аудиторской проверкой, контролем за деятельностью хлебоприемных предприятий, лицензированием отдельных видов банковских операций, осуществлением операций со складскими свидетельствами хлебоприемных предприятий, регулируются настоящим Кодексом в части, не противоречащей законодательным актам, регулирующим банковскую деятельность и деятельность хлебоприемных предприятий.".
2. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. Z952200_ "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3 — 4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15 — 16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8 — 9, ст. 236; 1997 г., N 1 — 2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13 — 14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17 — 18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, ст. 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248):
подпункт 45) пункта 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:

"45) астықты қабылдау, өлшеу, кептiру, тазалау, сақтау және тиеп жөнелту;".
3. "Сертификаттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Z990434_ Қазақстан
Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы,
1999 ж., N 20, 725-құжат):
6-бапта:
1-тармақтың бесiншi абзацы "егер өзге заң актiлерiмен өзгеше
белгiленбесе" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтың екiншi абзацы "егер өзге заң актiлерiмен өзгеше
белгiленбесе" деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

"45) приемка, взвешивание, сушка, очистка, хранение и отгрузка зерна;".
3. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 г. Z990434_
сертификации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 20,
ст. 725):
в статье 6:
абзац пятый пункта 1 дополнить словами "если иное не установлено
иными законодательными актами";
абзац второй пункта 2 дополнить словами "если иное не установлено
иными законодательными актами".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)