8) мынадай мазмұндағы 16-1-баппен толықтырылсын:
"16-1-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Даму Банкінің жарғылық капиталын қалыптастыруға арналған жарнаны төлеу үшін 12000000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.";
9) мынадай мазмұндағы 16-2-баппен толықтырылсын:
"16-2-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте:
көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға арнап жергілікті бюджеттерге кредит беруге 3572000 мың теңге сомасында;
көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға арнап жергілікті бюджеттерге кредит беру жөніндегі сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге 195000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
2001 жылғы көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға, сондай-ақ сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге арнап жергілікті бюджеттерге кредит беру Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.";
10) мынадай мазмұндағы 16-3-баппен толықтырылсын:
"16-3-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіруге, оның ішінде жергілікті атқарушы органдарды және орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін көшіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға 530000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
Алматы облысының әкімі мен республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне осы қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері негізінде жүзеге асырылады.";
11) мынадай мазмұндағы 16-4-баппен толықтырылсын:
"16-4-бап. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ғылыми
зерттеулерге жұмсалатын шығыстарда мемлекеттік тапсырысты орындайтын
ғылыми қызметкерлерге ғылыми дәрежелері үшін:
ғылым кандидатына - ең төменгі бір айлық жалақы;
ғылым докторына - ең төменгі екі айлық жалақы мөлшеріне тең көлемде
ай сайынғы қосымша ақы көздеуге рұқсат етілсін.
Қосымша ақылар Қазақстан Республикасының біліктілігі жоғары ғылыми
кадрларды аттестаттау саласындағы мемлекеттік органы берген тиісті диплом
болған жағдайда төленетін болсын.";
12) 18-бапта:
"5298309" деген цифр "7181396" деген цифрмен ауыстырылсын;
"532509" деген цифр "401596" деген цифрмен ауыстырылсын;
"2144656" деген цифр "3658656" деген цифрмен ауыстырылсын;
"524200" деген цифр "1524200" деген цифрмен ауыстырылсын;
"150000" деген цифр "664000" деген цифрмен ауыстырылсын;
"421144" деген цифр "921144" деген цифрмен ауыстырылсын;
13) 19-бапта:
"4700000" деген цифр "5258913" деген цифрмен ауыстырылсын;
"4000000" деген цифр "4428000" деген цифрмен ауыстырылсын;

8) дополнить статьей 16-1 следующего содержания:
"Статья 16-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства для уплаты взноса на формирование уставного капитала Банка Развития Казахстана в сумме 12000000 тыс. тенге.";
9) дополнить статьей 16-2 следующего содержания:
"Статья 16-2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства:
на кредитование местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 3572000 тыс. тенге;
на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 195000 тыс. тенге.
Кредитование местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года, а также возмещение ставки вознаграждения (интереса) осуществляются в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";
10) дополнить статьей 16-3 следующего содержания:
"Статья 16-3. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства на осуществление мероприятий по переносу административного центра Алматинской области в г. Талдыкорган, в том числе по передислокации местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных исполнительных и иных государственных органов, в сумме 530 000 тыс. тенге.
Распределение указанных средств акиму Алматинской области и администраторам республиканских бюджетных программ осуществляется на основании решений Правительства Республики Казахстан.";
11) дополнить статьей 16-4 следующего содержания:
"Статья 16-4. Разрешить администраторам республиканских бюджетных
программ в расходах на научные исследования предусматривать научным
работникам, выполняющим государственный заказ, ежемесячные доплаты за
научные степени:
кандидата наук в размере, равном одному минимальному размеру месячной
заработной платы;
доктора наук - двум минимальным размерам месячной заработной платы.
Доплаты выплачивать при наличии соответствующего диплома, выданного
государственным органом Республики Казахстан в области аттестации научных
кадров высшей квалификации.";
12) в статье 18:
цифру "5298309" заменить цифрой "7181396";
цифру "532509" заменить цифрой "401596";
цифру "2144656" заменить цифрой "3658656";
цифру "524200" заменить цифрой "1524200";
цифру "150000" заменить цифрой "664000";
цифру "421144" заменить цифрой "921144";
13) в статье 19:
цифру "4700000" заменить цифрой "5258913";
цифру "4000000" заменить цифрой "4428000";

1 !        2       !  3       !          4         !            5
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы          51 765 715     30 205 805         18 601 686
1. Ақтөбе облысы     3 182 677      2 374 850            574 827
2. Атырау облысы    20 466 012     11 841 415          8 549 747
3. Шығыс Қазақстан   2 706 330      2 522 500            183 830
облысы
4. Батыс Қазақстан   2 702 024        126 500
облысы

1 !        2       !  3       !          4         !            5
---------------------------------------------------------------------------
Всего            51 765 715     30 205 805         18 601 686
1. Актюбинская       3 182 677      2 374 850            574 827
область
2. Атырауская       20 466 012     11 841 415          8 549 747
область
3. Восточно-         2 706 330      2 522 500            183 830
Казахстанская
область
4. Западно-          2 702 024        126 500
Казахстанская
область

5. Қарағанды облысы  6 030 492      5 225 000            805 492
6. Қызылорда         7 712 250      3 680 540          3 956 860
облысы
7. Маңғыстау         8 965 930      4 435 000          4 530 930
облысы
--------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------------
N!Шикізат секторы ұйымдары.!Шикізат секторы ұйым.!Қазақстан Республикасы.
!ның (Қазақстан Республи. !дарынан (Қазақстан   !ның Үкіметі белгілеген
!касының Үкіметі белгіле. !Республикасының Үкі. !тізбе бойынша шикізат
!ген тізбе бойынша        !меті белгілеген      !секторы ұйымдарының
!заңды тұлғалардың) жа.   !тізбе бойынша заңды  !өндірген шикізат тауар.
!салған келісім-шарттар   !тұлғалардан) түсетін !ларына, көрсеткен қыз.
!бойынша өнімдер бөлу     !бонустар             !меттеріне салынатын қо.
!жөніндегі Қазақстан      !                     !сылған құн салығы
!Республикасының үлесі    !                     !
--------------------------------------------------------------------------

5. Карагандинская    6 030 492      5 225 000            805 492
область
6. Кызылординская    7 712 250      3 680 540          3 956 860
область
7. Мангистауская     8 965 930      4 435 000          4 530 930
область
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
N!Доля Республики Казахстан!Бонусы от организаций!Налог на добавленную
!по разделу продукции по  !сырьевого сектора    !стоимость на произведен-
!заключенным контрактам от!(юридических лиц по  !ные сырьевые товары,
!организаций сырьевого    !перечню,             !оказанные услуги от
!сектора (юридических лиц !устанавливаемому     !организаций сырьевого
!по перечню,              !Правительством       !сектора по перечню,
!устанавливаемому         !Республики Казахстан)!устанавливаемому
!Правительством Республики!                     !Правительством
!Казахстан)               !                     !Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

!            6            !           7         !           8
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы  2 575 524                   149 700              233 000
1.                                                          233 000
2.                                      74 850
3.
4.         2 575 524
5.
6.                                      74 850
7.
--------------------------------------------------------------------------
"2001 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасының
2001 жылғы 25 сәуірдегі N 177-II Заңына
3-қосымша
"2001 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2000 жылғы 22 желтоқсандағы
N 131-ІІ Заңына
4-қосымша
Жергілікті бюджеттерге есепке алынатын шикізат секторы
ұйымдарынан түсетін 2001 жылға арналған салықтық
түсімдердің көлемі
мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
N  !  Атауы         ! Барлығы  !Қазақстан Республи.  !Шикізат секторы ұй.
р/р!                !          !касының Үкіметі бел. !ымдарының (Қазақстан
!                !          !гілеген тізбе бойынша!Республикасының Үкі.
!                !          !шикізат секторының   !меті белгілеген
!                !          !ұйымдары-заңды       !тізбе бойынша заңды
!                !          !тұлғаларынан алынатын!тұлғалардың) жасал.
!                !          !табыс салығы         !ған келісім-шарттар
!                !          !                     !бойынша өнімдер
!                !          !                     !бөлу жөніндегі
!                !          !                     !Қазақстан Республи.
!                !          !                     !касының үлесі
--------------------------------------------------------------------------
1 !        2       !  3       !          4          !          5
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы        30 491 974      30 205 805                286 169
1. Ақтөбе облысы    2 374 850       2 374 850
2. Атырау облысы   11 841 415      11 841 415
3. Шығыс Қазақстан  2 522 500       2 522 500
облысы
4. Батыс Қазақстан    412 669         126 500                286 169
облысы
5. Қарағанды облысы 5 225 000       5 225 000
6. Қызылорда облысы 3 680 540       3 680 540
7. Маңғыстау облысы 4 435 000       4 435 000
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

!            6            !           7         !           8
---------------------------------------------------------------------------
Всего      2 575 524                   149 700              233 000
1.                                                          233 000
2.                                      74 850
3.
4.         2 575 524
5.
6.                                      74 850
7.
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год" от 25 апреля 2001 г. N 177-II ЗРК
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год" от 22 декабря 2000 г. N 131-II ЗРК
Объемы налоговых поступлений на 2001 год
от организаций сырьевого сектора, зачисляемых
в местные бюджеты
тыс.тенге
---------------------------------------------------------------------------
N  !Наименование   !Всего     !Подоходный налог с  !Доля Республики
п/п!               !          !юридических лиц-    !Казахстан по разделу
!               !          !организаций сырье-  !продукции по заключен-
!               !          !вого сектора по пе- !ным контрактам от
!               !          !речню, устанавливае-!организаций сырьевого
!               !          !мому Правительством !сектора (юридических
!               !          !Республики Казахстан!лиц по перечню,
!               !          !                    !устанавливаемому
!               !          !                    !Правительством
!               !          !                    !Республики Казахстан)
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2    !   3      !          4         !          5
---------------------------------------------------------------------------
Всего          30 491 974      30 205 805                286 169
1. Актюбинская      2 374 850       2 374 850
область
2. Атырауская      11 841 415      11 841 415
область
3. Восточно-        2 522 500       2 522 500
Казахстанская
область
4. Западно-           412 669         126 500                286 169
Казахстанская
область
5. Карагандинская   5 225 000       5 225 000
область
6. Кызылординская   3 680 540       3 680 540
область
7. Мангистауская    4 435 000       4 435 000
область
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)