Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 262 Заңы
Минскіде 2000 жылғы 30 қарашада жасалған Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісім бекітілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қырғыз
Республикасының Yкiметi, Ресей Федерациясының Yкiметi
және Тәжiкстан Республикасының Yкiметi арасындағы
азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы
КЕЛІСІМ<*>
*(2002 жылғы 7 маусымнан бастап күшіне енді -
ҚР халықаралық шарттары бюллетені,
2002 ж., N 8, 56-құжат; 2004 ж., N 6, 37-құжат)
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасының Yкiметi, Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қырғыз Республикасының Yкiметi, Ресей Федерациясының Yкiметi және Тәжiкстан Республикасының Yкiметi,
Тараптар мемлекеттерi арасындағы достық, ізгi көршiлiк қатынастарды дамытуды, экономикалық, сауда-саттық, ғылыми-техникалық, мәдени және өзге де байланыстарды нығайтуды мақсат тұта отырып,
Тараптар мемлекеттерi арасындағы интеграциялық байланыстарды одан әрi нығайту үшiн қажеттi шаралар қабылдауға қатысты өзара мүдделiлiктi негiзге ала отырып,
Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтары бойынша азаматтардың өзара сапарларының шарттарын барынша жеңiлдету ниетiн басшылыққа ала отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Тұрғылықты жерiне қарамастан Тараптар мемлекеттерiнiң азаматтары осы Келiсiмнiң NN 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларында көрсетiлген қолданыстағы құжаттардың бiрi бойынша Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтарына визасыз келуге, кетуге, транзитпен өтуге, жүрiп-тұруға және онда болуға құқылы.
Тараптар осы Келiсiмге қол қойғаннан кейiн осы Келiсiмнiң NN 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларында санамаланған құжаттардың үлгiлерiн дипломатиялық арналар бойынша кiдiрiссiз алмасады.
2-бап
Тараптар мемлекеттерiнiң азаматтары халықаралық қатынас үшiн ашылған өткiзу пункттерi арқылы Тараптар мемлекеттерiнiң әрқайсысының аумағына келе алады және осы аумақтан кете алады.
Тараптар осы Келiсiмге қатысушы мемлекеттер азаматтарының жүрiп-тұруы үшiн ашылған өткiзу пункттерiнiң тiзiмдерiн дипломатиялық арналар бойынша алмасады.
3-бап
Тараптар шекараны кесiп өту құқығына арналған қолданыстағы және Тараптар мемлекеттерiнiң ұлттық заңнамаларына сәйкес ресiмделген құжаттары бар Тараптар мемлекеттерi азаматтарын халықаралық қатынас үшiн ашылған өткiзу пункттерiнде үшiншi мемлекеттерге өткiзуге мiндеттенедi және Тараптар мемлекеттерiнiң құзыреттi органдары келуiне тыйым салған адамдардың үшiншi мемлекетке өтуiне жол бермеу үшiн шаралар қабылдайтын болады.

О ратификации Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан
Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 262
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан, совершенное в Минске 30 ноября 2000 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение *
между Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан
*(Вступило в силу 7 июня 2002 года -
Бюллетень международных договоров Республики Казахстан,
2002 г., N 8, ст. 56; 2004 г., N 6, ст. 37)
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Кыргызской Республики, Правительство Российской Федерации и Правительство Республики Таджикистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
имея целью развитие дружественных добрососедских отношений, укрепление экономических, торговых, научно-технических, культурных и иных связей между государствами Сторон,
исходя из взаимной заинтересованности принять необходимые меры к дальнейшему упрочению интеграционных связей между государствами Сторон,
руководствуясь желанием максимально облегчить условия взаимных поездок граждан по территории государств Сторон,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Граждане государств Сторон независимо от места проживания имеют право въезжать, выезжать, следовать транзитом, передвигаться и пребывать на территории государств Сторон без виз по одному из действительных документов, указанных в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.
Стороны после подписания настоящего Соглашения незамедлительно обменяются по дипломатическим каналам образцами документов, перечисленных в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.
Статья 2
Граждане государств Сторон въезжают на территорию каждого из государств Сторон и выезжают с этой территории через пункты пропуска, открытые для международного сообщения.
Стороны обменяются по дипломатическим каналам списками пунктов пропуска, открытых для передвижения граждан государств-участников настоящего Соглашения.
Статья 3
Стороны обязуются пропускать в третьи государства в пунктах пропуска, открытых для международного сообщения, граждан государств Сторон, имеющих действительные и оформленные в соответствии с национальным законодательством государств Сторон документы на право пересечения границы, и будут предпринимать меры к недопущению выезда в третьи государства лиц, которым выезд закрыт компетентными органами государств Сторон.

4-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерi Тараптардың төтенше жағдайларда, атап айтқанда, олардың қауiпсiздiгiне, қоғамдық тәртiбiне немесе халықтың денсаулығын сақтауға қауiп төндiретiн жағдайларда өздерiнiң шекаралары мен аумақтарын қорғау жөнiнде ерекше шаралар қолданатын құқықтарына ықпал етпейдi. Мұндай жағдайда мүдделi Тарап Тараптар мемлекеттерi азаматтарының келуiне, кетуiне, болуына, жүрiп-тұруына және транзиттiк жол жүруiне қатысты уақытша шектеу енгiзуi мүмкiн, аталған шектеулер қолданысқа енгiзiлерден 78 сағат бұрын бұл туралы қалған Тараптар дипломатиялық арналар бойынша хабарланады.
5-бап
Тараптар осы Келiсiмнiң ережелерiн қолдану саласына қатысты мәселелер бойынша, оның iшiнде құжаттарды иеленушiлердiң жеке басын куәландыратын және азаматтығын растайтын қолданыстағы құжаттар туралы, оларды беру мен пайдаланудың тәртiбiндегi өзгерiстер туралы, Тараптар мемлекеттерi аумақтарында шетел азаматтарының болуының ережелерi туралы, сондай-ақ тиiстi заңдық және өзге де нормативтiк-құқықтық актiлер туралы бiр-бiрiне тұрақты түрде хабарлайды.
Жаңа құжаттар енгiзiлген немесе осы Келiсiмнiң NN 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларында аталған құжаттарға өзгерiстер енгiзiлген жағдайда Тараптар оларды қолданысқа енгiзерден 30 күн бұрын дипломатиялық арналар бойынша олардың үлгiлерiмен алмасатын болады.
6-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерiн немесе Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтарында болу ережелерiн бұзған Тараптар мемлекеттерiнiң азаматтары аумағында заңсыздық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жауапты болады.
7-бап
Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн, олар осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiктерi болып табылатын хаттамалармен ресiмделедi.
8-бап
Осы Келiсiм белгiленбеген мерзiмге жасалады.
Әрбiр Тарап депозитарий болып табылатын Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының және Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық Комитетiне шығатын күнiнен 90 күн бұрын өзiнiң Келiсiмнен шығу ниетi туралы жазбаша хабарлама жiберу арқылы Келiсiмнен шыға алады.
Осы Келiсiм, егер Тараптардың бiрi Келiсiмге қатысушылардың бiрiне немесе бiрнешеуiне қатысты келiсiмде мазмұндалғаннан ерекшеленетiн азаматтардың сапарлары режимiне көшудi қажет деп тапса, оның осындай құқығын шектемейдi. Мұндай жағдайда қалған Тараптар қабылданған шешiм туралы хабарламаны дипломатиялық арналар бойынша алған кезден бастап 30 күн iшiнде Келiсiм бойынша олардың мiндеттемелерi қандай деңгейде орындалатындығын шешу үшiн консультациялар өткiзедi.

Статья 4
Положения настоящего Соглашения не затрагивают право Сторон принимать особые меры по защите своих границ и территории при чрезвычайных обстоятельствах, в частности, в ситуациях, угрожающих их безопасности, общественному порядку или охране здоровья населения. В этом случае заинтересованная Сторона может ввести временные ограничения на въезд, выезд, пребывание, передвижение и транзитный проезд граждан государств Сторон, уведомив об этом по дипломатическим каналам остальные Стороны за 72 часа до введения в действие указанных ограничений.
Статья 5
Стороны регулярно информируют друг друга по вопросам, относящимся к сфере применения положений настоящего Соглашения, в том числе о действительных документах, удостоверяющих личность и подтверждающих гражданство их владельцев, об изменениях в порядке их выдачи и использования, о правилах пребывания иностранных граждан на территории государств Сторон, а также о соответствующих законодательных и иных нормативных правовых актах.
В случае введения новых документов или внесения изменений в документы, указанные в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению, Стороны по дипломатическим каналам будут обмениваться их образцами не позднее чем за 30 дней до их введения в действие.
Статья 6
Граждане государств Сторон, нарушившие положения настоящего Соглашения или правила пребывания на территории государств Сторон, несут ответственность в соответствии с законодательством государства Стороны, на территории которого совершено нарушение.
Статья 7
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются протоколами, являющимися неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 8
Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок. Каждая Сторона может выйти из настоящего Соглашения путем направления письменного уведомления депозитарию, которым является Интеграционный Комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан о своем намерении выйти из настоящего Соглашения не менее чем за 90 дней до даты выхода.
Настоящее Соглашение не ограничивает право каждой из Сторон, если она сочтет это необходимым, перейти в отношении одного или нескольких участников настоящего Соглашения на режим поездок граждан, отличный от содержащегося в настоящем Соглашении. В этом случае остальные Стороны в течение 30 дней с момента получения по дипломатическим каналам уведомления о принятом решении проведут консультации с тем, чтобы решить, в какой мере их обязательства по настоящему Соглашению остаются выполнимыми.

9-бап
Осы Келiсiм барлық Тараптардың келiсiмiмен кез келген мемлекеттiң қосылуы үшiн ашық.
10-бап
Осы Келiсiм қол қойылған кезден бастап уақытша қолданылады және оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама депозитарийге түскен күннен бастап күшiне енедi.
Минск қаласында 2000 жылғы 30 қарашада беларусь, қазақ, қырғыз, орыс және тәжiк тiлдерiнде бiр түпнұсқа дана болып жасалды және де барлық мәтiндердiң күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру мақсаттары үшiн орыс тiлiндегi мәтiн пайдаланылады.
Осы Келiсiмнiң түпнұсқа данасы оған қол қойған мемлекеттерге оның куәландырылған көшiрмелерiн жiберетiн Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының және Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық Комитетiнде сақталады.
(Қолдары)
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
Қырғыз Республикасының Yкiметi,
Ресей Федерациясының Yкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсiм
жобасының N 1 қосымшасы
Беларусь Республикасы құжаттарының
ТIЗБЕСI
1. Беларусь Республикасы азаматының 1993 жылғы үлгiдегi паспорты.
2. Беларусь Республикасы азаматының 1996 жылғы үлгiдегi паспорты.
3. Беларусь Республикасының азаматтығына қатыстылығы туралы белгiсi бар, 1974 жылғы үлгiдегi KCPO азаматының қолданыстағы паспорты.
4. Шетелге жол жүру үшiн белгiленген тәртiппен ресiмделген КСРО-ның шетелдiк паспорты.
5. Дипломаттық паспорты.
6. Қызметтiк паспорты.
7. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
8. Іссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
9. Теңiзшiнiң жеке басының ұлттық куәлiгi (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
10. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
11. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
12. Беларусь Республикасына оралуға арналған куәлiк (Беларусь Республикасына оралу үшiн ғана).
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
Қырғыз Республикасының Yкiметi,
Ресей Федерациясының Yкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсiм
жобасының N 2 қосымшасы
Қазақстан Республикасы құжаттарының
ТIЗБЕСI
1. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты.

Статья 9
Настоящее Соглашение открыто для присоединения любого государства с согласия всех Сторон.
Статья 10
Настоящее Соглашение временно применяется с момента подписания и вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в г. Минске 30 ноября 2000 года в одном экземпляре на белорусском, казахском, кыргызском, русском и таджикском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
Для целей толкования положений настоящего Соглашения используется текст на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Интеграционном Комитете Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан, который направит в государства, подписавшие настоящее Соглашение, его заверенную копию.
(Подписи)
Приложение N 1
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень
документов Республики Беларусь
1. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1993 года.
2. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1996 года.
3. Действительный паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о принадлежности к гражданству Республики Беларусь.
4. Заграничный паспорт СССР, оформленный в установленном порядке для выезда за границу.
5. Дипломатический паспорт.
6. Служебный паспорт.
7. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
8. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания или отпускного билета.
9. Национальное удостоверение личности моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
12. Свидетельство на возвращение в Республику Беларусь - (только для возвращения в Республику Беларусь).
Приложение N 2
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень
документов Республики Казахстан
1. Паспорт гражданина Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасының қызметтiк паспорты.
3. Қазақстан Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi.
5. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлiгi (УК).
6. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
7. Қазақстан Республикасына оралуға арналған куәлiк.
8. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
9. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
10. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
11. Іссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
Қырғыз Республикасының Yкiметi,
Ресей Федерациясының Yкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсiм
жобасының N 3 қосымшасы
Қырғыз Республикасы құжаттарының
ТIЗБЕСI
1. Қырғыз Республикасы азаматының паспорты.
2. 2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн Қырғыз Республикасының азаматтығы туралы белгiсi бар 1974 жылғы үлгiдегi КСРО паспорты.
3. Қырғыз Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қырғыз Республикасының қызметтiк паспорты.
5. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
6. Қырғыз Республикасына оралуға арналған куәлiк.
7. Iссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
8. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
9. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
10. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
Қырғыз Республикасының Yкiметi,
Ресей Федерациясының Yкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсiм
жобасының N 4 қосымшасы
Ресей Федерациясы құжаттарының
ТIЗБЕСI
1. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы тапсырмасы, анықтамасы (белгiсi) немесе Ресей азаматтығына қатыстылығы туралы мәтiнi немесе 1992 жылғы 6 ақпандағы жәй-күйi бойынша Ресей Федерациясының аумағында тiркелгендiгi (тұрақты тiркелгендiгi) туралы мөртабаны бар KCPO азаматының паспорты.
2. Ресей Федерациясы азаматының паспорты.

2. Служебный паспорт Республики Казахстан.
3. Дипломатический паспорт Республики Казахстан.
4. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан.
5. Временное удостоверение личности гражданина Республики Казахстан.
6. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
7. Свидетельство на возвращение в Республику Казахстан.
8. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
9. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания или отпускного билета.
Приложение N 3
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень
документов Кыргызской Республики
1. Паспорт гражданина Кыргызской Республики.
2. Паспорт СССР образца 1974 года с отметкой о принадлежности к гражданству Кыргызской Республики (на период до 1 января 2003 г.).
3. Дипломатический паспорт Кыргызской Республики.
4. Служебный паспорт Кыргызской Республики.
5. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
6. Свидетельство на возвращение в Кыргызскую Республику.
7. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания или отпускного билета.
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
Приложение N 4
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень
документов Российской Федерации
1. Паспорт гражданина СССР с вкладышем, справкой (отметкой) о гражданстве Российской Федерации, или текстом о принадлежности к российскому гражданству, или со штампом о регистрации (постоянной прописке) на территории Российской Федерации по состоянию на 6 февраля 1992 г. (на период до 31 декабря 2005 г.).
2. Паспорт гражданина Российской Федерации.

3. Ресей Федерациясы азаматының уақытша жеке куәлiгi.
4. Тууы туралы куәлiк (14 жасқа толмаған балалар үшiн).
5. Іссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
6. Дипломаттық паспорты.
7. Қызметтiк паспорты.
8. Шетелдiк паспорт (Ресей Федерациясының символикасы бар).
9. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы жазбасы немесе белгiсi бар КСРО символикасы бейнеленген жалпы азаматтық шетелдiк паспорт.
10. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
11. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
12. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
13. Ресей Федерациясына оралуға арналған куәлiк.
Беларусь Республикасының Yкiметi,
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
Қырғыз Республикасының Yкiметi,
Ресей Федерациясының Yкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсiм
жобасының N 5 қосымшасы
Тәжiкстан Республикасы құжаттарының
ТIЗБЕСI
1. Тәжiкстан Республикасының дипломаттық паспорты.
2. Тәжiкстан Республикасының қызметтiк паспорты.
3. Тәжiкстан Республикасының шетелдiк паспорты.
4. Тәжiкстан Республикасы азаматының паспорты.
5. Тәжiкстан Республикасының аумағында тiркелгендiгi туралы белгiсi бар (2004 жылғы 31 желтоқсанға дейiн) 1974 жылғы үлгiдегi КСРО азаматының паспорты.
6. Тәжiкстан Республикасына оралу үшiн ғана (2003 жылғы 1 сәуiрге дейiн) 1998 жылғы 1 сәуiрге дейiн берiлген, Тәжiкстан Республикасының азаматтығы туралы жазбасы немесе белгiсi бар КСРО үлгiсiндегi дипломаттық, қызметтiк және шетелдiк паспорт.
7. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
8. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
9. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
10. Тәжiкстан Республикасына оралу туралы куәлiк.
11. Іссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
12. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).

3. Временное удостоверение личности гражданина Российской Федерации.
4. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 14 лет).
5. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания или отпускного билета.
6. Дипломатический паспорт.
7. Служебный паспорт.
8. Заграничный паспорт (с символикой Российской Федерации).
9. Общегражданский заграничный паспорт с символикой СССР с записью или отметкой о гражданстве Российской Федерации.
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
12. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
13. Свидетельство на возвращение в Российскую Федерацию (только для возвращения в Российскую Федерацию).
Приложение N 5
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень
документов Республики Таджикистан
1. Дипломатический паспорт Республики Таджикистан.
2. Служебный паспорт Республики Таджикистан.
3. Заграничный паспорт Республики Таджикистан.
4. Паспорт гражданина Республики Таджикистан.
5. Паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о прописке на территории Республики Таджикистан (на период до 31 декабря 2004 года).
6. Дипломатический, служебный и заграничный паспорта СССР с записью или отметкой о принадлежности к гражданству Республики Таджикистан только для возвращения в Республику Таджикистан (на период до 1 апреля 2003 г.), выданные до 1 апреля 1998 г.
7. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
10. Свидетельство на возвращение в Республику Таджикистан.
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания или отпускного билета.
12. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).