Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 8 қаңтардағы N 211 Заңы
2003 жылғы 5 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Кеден кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 42-бапта:
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақтағы "2 және 3-тармақтарында" деген сөздер "2-тармағында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 47-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы баптың 1-тармағында көрсетiлген кеден органдары тұлғаның (өтiнiш берушiнiң) өтiнiшi бойынша осы Кодекстiң  48-бабына  сәйкес тауар туралы табыс етiлген мәлiметтер болған кезде тауардың шығарылған елiн анықтауға қатысты алдын ала шешiм қабылдайды. Тауардың шығарылған елiн анықтауға қатысты алдын ала шешiмдер артықшылықты және артықшылықты емес режимдерiн қолдану кезiнде қабылданады. Көрсетiлген мәселелер бойынша алдын ала шешiм қабылдау тәртiбi мен нысанын кеден iсi жөнiндегi уәкiлеттi орган айқындайды.";
3) 307-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"307-бап. Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнын айқындау
Қазақстан Республикасының кедендiк аумағына әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құны Тарифтер мен сауда жөнiндегi бас келiсiмнiң және Тарифтер мен сауда жөнiндегi бас келiсiмнiң VII бабын қолдану жөніндегі келісімнің кедендік бағалауының жалпы принциптеріне негізделеді.".
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений в Таможенный кодекс Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 8 января 2007 года N 211
Внести в  Таможенный  кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, ст. 40; N 15, ст. 139; 2004 г., N 18, ст. 106; 2005 г., N 11, ст. 43; N 21-22, ст. 86; 2006 г., N 3, ст. 22; N 11, ст. 55) следующие изменения:
1) в статье 42:
пункт 3 исключить;
в пункте 4 слова "в пунктах 2 и 3" заменить словами "в пункте 2";
2) пункт 2 статьи 47 изложить в следующей редакции:
"2. Таможенные органы, указанные в пункте 1 настоящей статьи, по заявлению лица (заявителя) принимают предварительное решение относительно определения страны происхождения товара при наличии сведений о товаре, предоставленном в соответствии со  статьей 48  настоящего Кодекса. Предварительные решения относительно определения страны  происхождения товара принимаются при применении преференциального и непреференциального режима. Порядок принятия и форма предварительного решения по указанным вопросам определяются уполномоченным органом по вопросам таможенного дела.";
3) статью 307 изложить в следующей редакции:
"Статья 307. Определение таможенной стоимости ввозимых товаров
Таможенная стоимость ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан товаров основывается на общих принципах таможенной оценки Генерального соглашения по тарифам и торговле и Соглашения по применению статьи VII Генерального соглашения по тарифам и торговле.".
Президент
Республики Казахстан