Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 36-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2007-2009 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы" 2006 жылғы 25 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 19-20, 120-құжат):
1-баптағы "341 430 640" деген цифрлар "461 430 640" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 23, 177-құжат):
1) 1-бапта:
1) тармақшада:
"2 687 282 259" деген цифрлар "2 722 210 114" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"2 209 284 565" деген цифрлар "2 103 413 632" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"46 088 728" деген цифрлар "51 805 329" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"8 726 192" деген цифрлар "8 544 482" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"423 182 774" деген цифрлар "558 446 671" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "2 676 161 253" деген цифрлар "2 768 087 899" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "11 121 006" деген цифрлар "-45 877 785" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
"55 686 680" деген цифрлар "50 099 351" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"61 636 752" деген цифрлар "56 049 423" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"165 938 207" деген цифрлар "238 377 064" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"167 438 207" деген цифрлар "239 877 064" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"-210 503 881" деген цифрлар "-334 354 200" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"1,4" деген цифрлар "2,1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы "210 503 881" деген цифрлар "334 354 200" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) 7-баптағы "341 430 640" деген цифрлар "461 430 640" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) 8-бап мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2008 жылғы 1 шілдеден бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 12 025 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 4 810 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 12 025 теңге;
4) 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына ай сайынғы өтемақы төлеу мынадай мөлшерде:
мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға - 600 теңге;
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға:
мүгедектігі бойынша:
жалпы аурулардан, еңбекте мертігуден, кәсіби аурулардан мүгедек болғандарға:

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год
Закон Республики Казахстан от 4 июня 2008 года N 36-IV
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Закон  Республики Казахстан от 25 ноября 2006 года "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2007-2009 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 19-20, ст. 120):
в  статье 1  цифры "341 430 640" заменить цифрами "461 430 640".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г, N 23, ст.177):
1) в  статье 1 :
в подпункте 1):
цифры "2 687 282 259" заменить цифрами "2 722 210 114";
цифры "2 209 284 565" заменить цифрами "2 103 413 632";
цифры "46 088 728" заменить цифрами "51 805 329";
цифры "8 726 192" заменить цифрами "8 544 482";
цифры "423 182 774" заменить цифрами "558 446 671";
в подпункте 2) цифры "2 676 161 253" заменить цифрами "2 768 087 899";
в подпункте 3) цифры "11 121 006" заменить цифрами "-45 877 785";
в подпункте 4):
цифры "55 686 680" заменить цифрами "50 099 351";
цифры "61 636 752" заменить цифрами "56 049 423";
в подпункте 5):
цифры "165 938 207" заменить цифрами "238 377 064";
цифры "167 438 207" заменить цифрами "239 877 064";
в подпункте 6):
цифры "-210 503 881" заменить цифрами "-334 354 200";
цифры "1,4" заменить цифрами "2,1";
в подпункте 7) цифры "210 503 881" заменить цифрами "334 354 200";
2) в  статье 7  цифры "341 430 640" заменить цифрами "461 430 640";
3)  статью 8  дополнить абзацами следующего содержания:
"Установить с 1 июля 2008 года:
1) минимальный размер заработной платы - 12 025 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 4 810 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 12 025 тенге;
4) выплату ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года в следующих размерах:
получателям государственной базовой пенсионной выплаты - 600 тенге;
получателям государственных социальных пособий:
по инвалидности:
инвалидам от общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания:

1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 601 теңге;
3-топтағыларға - 1 117 теңге;
бала кезінен мүгедектерге:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 676 теңге;
3-топтағыларға - 1 314 теңге;
он алты жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 676 теңге;
3-топтағыларға - 1 314 теңге;
он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 1 510 теңге;
мүгедектігі әскери қызметін өткеру кезінде алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, аурудың салдарынан болған мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер қатарынан шыққан мүгедектерге, мүгедектігі азаматтық немесе әскери мақсаттағы ядролық объектілердегі авариялардың зардаптарын жою кезінде не ядролық объектілердегі авариялық жағдайлар салдарынан болған адамдарға:
1-топтағыларға - 2 431 теңге;
2-топтағыларға - 1 963 теңге;
3-топтағыларға - 1 510 теңге;
әскери қызметін (қызметтік міндеттерін) атқаруға байланысты емес жазатайым жағдайдың салдарынан алған мертігу не әскери және қызметтік борышын орындауға байланысты емес аурудың салдарынан мүгедек болған жағдайда әскери қызметшілер (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің басшы және қатардағы құрамының адамдары қатарынан шыққан мүгедектерге:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 601 теңге;
3-топтағыларға - 1 117 теңге;
мүгедектігі әскери қызметін өткеру кезінде алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, аурудың салдарынан болған әскери қызметшілер (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), мүгедектігі қызметтік міндеттерін атқару кезінде осындай салдардан болған Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің қызметкерлері қатарынан шыққан мүгедектерге:
1-топтағыларға - 3 156 теңге;
2-топтағыларға - 2 250 теңге;
3-топтағыларға - 1 510 теңге;
себеп-салдарлық байланысы анықталған жағдайда төтенше экологиялық жағдайлардың салдарынан, соның ішінде ядролық жарылыстар мен сынақтар жасау кезіндегі радиациялық әсердің салдарынан және (немесе) олардың зардаптарынан болған мүгедектерге:
1-топтағыларға - 2 431 теңге;
2-топтағыларға - 1 963 теңге;
3-топтағыларға - 1 510 теңге;
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша:
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша ай сайынғы өтемақының ең жоғары мөлшері оның отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне 2 431 теңге мөлшерінде тағайындалады.
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша айлық жәрдемақы алуға құқығы бар отбасының еңбекке жарамсыз бір мүшесі болған кезде ай сайынғы өтемақы 997 теңге;

1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 601 тенге;
3 группы - 1 117 тенге;
инвалидам с детства:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 676 тенге;
3 группы - 1 314 тенге;
детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 676 тенге;
3 группы - 1 314 тенге;
детям-инвалидам до шестнадцати лет - 1 510 тенге;
инвалидам из числа военнослужащих срочной службы, инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы, лицам, инвалидность которых наступила при ликвидации последствий аварий на ядерных объектах гражданского или военного назначения либо в результате аварийных ситуаций на ядерных объектах:
1 группы - 2 431 тенге;
2 группы - 1 963 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при наступлении инвалидности вследствие увечья, полученного в результате несчастного случая, не связанного с исполнением обязанностей воинской службы (служебных обязанностей), либо заболевания, не связанного с выполнением воинского и служебного долга:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 601 тенге;
3 группы - 1 117 тенге;
инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы, сотрудников органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей:
1 группы - 3 156 тенге;
2 группы - 2 250 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
инвалидам вследствие чрезвычайных экологических ситуаций, в том числе вследствие радиационного воздействия при проведении ядерных взрывов и испытаний и (или) их последствий при условии установления причинно-следственной связи:
1 группы - 2 431 тенге;
2 группы - 1 963 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
по случаю потери кормильца:
максимальный размер ежемесячной компенсации по случаю потери кормильца назначается в размере 2 431 тенге на всех нетрудоспособных членов его семьи.
При наличии одного нетрудоспособного члена семьи, имеющего право на получение месячного пособия по случаю потери кормильца, ежемесячная компенсация назначается в размере 997 тенге;

екеу болған кезде - отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне - 1 721 теңге;
үшеу болған кезде - отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне - 2 129 теңге;
төртеу болған кезде - отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне - 2 265 теңге;
бесеу болған кезде - отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне - 2 341 теңге мөлшерінде тағайындалады.
Отбасының еңбекке жарамсыз алты және одан да көп мүшелері болған кезде әрқайсысына арналған ай сайынғы өтемақының мөлшері 2 431 теңгенің бірдей үлесі ретінде есептеледі.
Ата-аналарының екеуінен де айырылған жағдайда балаларға (тұлдыр жетімдерге) ай сайынғы өтемақы әрбір балаға 1 359 теңге мөлшерінде, отбасының еңбекке жарамсыз қалған мүшелеріне - 619 теңге мөлшерінде, бірақ отбасының еңбекке жарамсыз барлық мүшелеріне 2 960 теңгеден аспайтын мөлшерде тағайындалады.
Қызметтік міндеттерін атқару немесе әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан немесе алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерлерінің отбасы мүшелеріне асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша ай сайынғы өтемақының мөлшері отбасының еңбекке жарамсыз әрбір мүшесіне 378 теңгеге, бірақ отбасының барлық мүшелеріне 2 960 теңгеден аспайтын мөлшерде ұлғайтылады;
жасына байланысты - 755 теңге болып белгіленсін.";
4) 11-баптың бірінші бөлігінде:
"334 626" деген цифрлар "232 008" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"3 834 034" деген цифрлар "3 070 885" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) мынадай мазмұндағы 11-1, 11-2-баптармен толықтырылсын:
"11-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қарағанды облысының облыстық бюджетіне "Қарметкомбинат" мемлекеттік акционерлік қоғамы қызметкерлерінің жалақысы бойынша 1995 жылғы қарашаға дейін құралған берешектің қалған бөлігін өтеуге 176 300 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
11-2-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақы төлеуге 4 149 655 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
6) 12-баптың бірінші бөлігінде:
"күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;

при наличии двух - 1 721 тенге на всех нетрудоспособных членов семьи;
при наличии трех - 2 129 тенге на всех нетрудоспособных членов семьи;
при наличии четырех - 2 265 тенге на всех нетрудоспособных членов семьи;
при наличии пяти - 2 341 тенге на всех нетрудоспособных членов семьи.
При наличии шести и более нетрудоспособных членов семьи размер ежемесячной компенсации на каждого рассчитывается как равная доля от 2 431 тенге.
В случае потери обоих родителей детям (круглым сиротам) ежемесячная компенсация назначается в размере 1 359 тенге на каждого ребенка, остальным нетрудоспособным членам семьи - в размере 619 тенге, но не более 2 960 тенге на всех нетрудоспособных членов семьи.
Членам семей военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан, погибших или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы, размер ежемесячной компенсации по случаю потери кормильца увеличивается на 378 тенге на каждого нетрудоспособного члена семьи, но не более 2 960 тенге на всех членов семьи;
по возрасту - 755 тенге.";
4) в части первой  статьи 11 :
цифры "334 626" заменить цифрами "232 008";
цифры "3 834 034" заменить цифрами "3 070 885";
5) дополнить статьями 11-1, 11-2 следующего содержания:
"Статья 11-1. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников государственного акционерного общества "Карметкомбинат", образовавшейся до ноября 1995 года, в сумме 176 300 тысяч тенге.
Порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 11-2. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы в сумме 4 149 655 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
6) в части первой  статьи 12 :
после слова "капитальный" дополнить словами "и средний";

"11 908 331" деген цифрлар "11 658 444" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7) мынадай мазмұндағы 12-1-баппен толықтырылсын:
"12-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру және Приозерск қаласының тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету шарттары туралы келісімге сәйкес Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 661 200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
8) мынадай мазмұндағы 15-1-баппен толықтырылсын:
"15-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялар төлеуге 225 245 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
9) мынадай мазмұндағы 16-1-баппен толықтырылсын:
"16-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылатын Қазақстанның оңтүстік өңірлерінің тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндіретін ұйымдар үшін отын жеткізу жөніндегі шығындарға өтемақы төлеуге 5 159 945 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.";
10) 18-баптың бірінші бөлігінде:
"54 054 442" деген цифрлар "63 665 109" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"20 133 909" деген цифрлар "28 141 530" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"17 024 252" деген цифрлар "18 627 298" деген цифрлармен ауыстырылсын;
11) 19-баптың бірінші бөлігіндегі "48 998 160" деген цифрлар "56 584 846" деген цифрлармен ауыстырылсын;
12) 20-бап алып тасталсын;
13) 24-баптағы "260 415 628" деген цифрлар "247 976 965" деген цифрлармен ауыстырылсын;
14) 25-баптың бірінші бөлігінде:
"7 300 000" деген цифрлар "9 600 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
"35 000 000" деген цифрлар "37 149 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
15) 26-баптағы "31 200 000" деген цифрлар "16 200 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
16) 30-бап алып тасталсын;
17) 33-баптағы "15 000 000" деген цифрлар "40 000 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
18) 34-баптағы "1 005 000 000" деген цифрлар "1 113 000 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
19) 35-баптағы "35 000 000" деген цифрлар "10 000 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;

цифры "11 908 331" заменить цифрами "11 658 444";
7) дополнить статьей 12-1 следующего содержания:
"Статья 12-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2008 год целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области в сумме 661 200 тысяч тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска в соответствии с Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.";
8) дополнить статьей 15-1 следующего содержания:
"Статья 15-1. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 225 245 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
9) дополнить статьей 16-1 следующего содержания:
"Статья 16-1. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены расходы в сумме 5 159 945 тысяч тенге на компенсацию затрат по поставкам топлива для энергопроизводящей организации в целях обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей южных регионов Казахстана, осуществляемых в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
10) в части первой  статьи 18 :
цифры "54 054 442" заменить цифрами "63 665 109";
цифры "20 133 909" заменить цифрами "28 141 530";
цифры "17 024 252" заменить цифрами "18 627 298";
11) в части первой  статьи 19  цифры "48 998 160" заменить цифрами "56 584 846";
12)  статью 20  исключить;
13) в  статье 24  цифры "260 415 628" заменить цифрами "247 976 965";
14) в части первой  статьи 25 :
цифры "7 300 000" заменить цифрами "9 600 000";
цифры "35 000 000" заменить цифрами "37 149 000";
15) в  статье 26  цифры "31 200 000" заменить цифрами "16 200 000";
16)  статью 30  исключить;
17) в  статье 33  цифры "15 000 000" заменить цифрами "40 000 000";
18) в  статье 34  цифры "1 005 000 000" заменить цифрами "1 113 000 000";
19) в  статье 35  цифры "35 000 000" заменить цифрами "10 000 000";

003
Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-телекоммуникациялық жүйені құру
04
Бiлiм беру
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
013
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
205
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
002
Спорт жөніндегі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
007
Ауыл шаруашылық саласындағы білім беру объектілерін дамыту
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
004
Инновациялық жүйенің желілерін дамыту
005
Ғылыми объектілерді салу және реконструкциялау
011
Білім беру және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
031
Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
026
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
201
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгi
021
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
005
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
016
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
023
Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту
032
Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
046
Денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
052
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға кредит беру
231
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
021
Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне Мәртөк ауданында жеткізуші газ құбырын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
054
Бейнеу-Шымкент магистральды газ құбырының желілерін дамыту

003
Создание единой автоматизированной информационно-
телекоммуникационной системы
04
Образование
201
Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
013
Строительство и реконструкция объектов образования
205
Министерство туризма и спорта Республики
Казахстан
002
Строительство и реконструкция объектов образования
по спорту
212
Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
007
Развитие объектов образования в сфере сельского хозяйства
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
004
Развитие сетей инновационной системы
005
Строительство и реконструкция научных объектов
011
Строительство и реконструкция объектов образования
и науки
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования
031
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
226
Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
026
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
201
Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
021
Развитие объектов здравоохранения
226
Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
005
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство
и реконструкцию объектов здравоохранения
016
Строительство и реконструкция объектов
здравоохранения
019
Создание информационных систем здравоохранения
023
Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении
аульной (сельской) местности
032
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
046
Совершенствование системы здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
019
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство
и реконструкцию объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
217
Министерство финансов Республики Казахстан
052
Кредитование реализации Государственной программы
жилищного строительства в Республике Казахстан
231
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
021
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Актюбинской области на строительство подводящего газопровода Мартукского района
054
Развитие сети магистрального газопровода
Бейнеу-Шымкент

233
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
002
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит беру
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
025
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
205
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
005
Спорт объектілерін салу және реконструкциялау
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
206
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн дамытуға берiлетін нысаналы даму трансферттері
023
Мәдениет объектілерін дамыту
024
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тілдерiн дамыту жөніндегі ақпараттық жүйелер құру
694
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
015
Щучье-Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
231
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
005
Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану реакторын құру
016
Ақпараттық жүйені дамыту
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
031
"Достық Энерго" АҚ-на кредиттік ресурстар беру
053
Атырау облысында бірінші интеграцияланған газ-химия кешенін салуға "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ның кредиттік ресурстар беру
057
Экономика салаларының энергетикалық тиімділігінің деңгейін арттыру
112
Электрондық үкімет құру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
008
Мемлекеттік мекемелердің инфрақұрылымын дамыту

233
Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
002
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на строительство и приобретение жилья
004
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие и
обустройство инженерно-коммуникационной
инфраструктуры
024
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения
025
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального жилищного фонда
028
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное
пространство
205
Министерство туризма и спорта Республики
Казахстан
005
Строительство и реконструкция объектов спорта
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
объектов спорта
206
Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
006
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
объектов культуры
023
Развитие объектов культуры
024
Создание информационных систем по развитию
государственного языка и других языков народа
Казахстана
694
Управление делами Президента Республики
Казахстан
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской
курортной зоны
09
Топливно-энергетический комплекс и
недропользование
231
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
005
Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак
016
Развитие информационных систем
024
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы
031
Предоставление кредитных ресурсов АО "Достык
Энерго"
053
Предоставление кредитных ресурсов АО "Фонд
устойчивого развития "Қазына" на строительство
инфраструктуры первого интегрированного
газохимического комплекса в Атырауской области
057
Повышение уровня энергоэффективности отраслей
экономики
112
Создание электронного правительства
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство,
особо охраняемые природные территории, охрана
окружающей среды и животного мира, земельные
отношения
212
Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
008
Развитие инфраструктуры государственных учреждений

225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi
008
Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу және байқаудан өткiзу, бiлім беру саласында қызмет көрсететiн республикалық ұйымдар және шетелдегi қазақ диаспорасы үшін оқу әдебиетiн шығару және жеткізу
014
Білім беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлімi бар мамандар даярлау
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
059
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк білімi бар мамандар даярлау
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
618
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
004
Жоғары кәсiптік бiлiмi бар мамандар даярлау
678
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы
004
Жоғары кәсiптік бiлiмi бар мамандар даярлау
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Ic басқармасы
011
Дәрігерлердi шетелдерде қайта даярлау және мамандандыру
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
009
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
012
Еңбектi қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстік
205
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
007
Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
206
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
002
Мәдениет және ақпарат саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
231
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
003
Жер қойнауын пайдалану және геологиясы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
004
Отын-энергетика кешенi, мұнай-химия және минералдық ресурстар саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары

225
Министерство образования и науки Республики
Казахстан
008
Разработка и апробация учебников и учебно-методи-
ческих комплексов для организаций образования, издание и доставка учебной литературы для респуб-
ликанских организаций, предоставляющих услуги в области образования, и казахской диаспоры за рубежом
014
Прикладные научные исследования в области образования
020
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием
045
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
человеческого капитала в рамках электронного правительства
059
Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования
116
Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства
226
Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
003
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
043
Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования
618
Агентство Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
004
Подготовка специалистов с высшим профессиональным
образованием
678
Республиканская гвардия Республики Казахстан
004
Подготовка специалистов с высшим профессиональным
образованием
694
Управление делами Президента Республики
Казахстан
011
Переподготовка и специализация врачей за рубежом
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
009
Прикладные научные исследования в области
здравоохранения
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
012
Прикладные научные исследования в области охраны
труда
08
Культура, спорт, туризм и информационное
пространство
205
Министерство туризма и спорта Республики
Казахстан
007
Прикладные научные исследования в области спорта
206
Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
002
Прикладные научные исследования в области культуры
и информации
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
09
Топливно-энергетический комплекс и
недропользование
231
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
003
Прикладные научные исследования в области геологии и
использования недр
004
Прикладные научные исследования технологического
характера в области топливно-энергетического
комплекса, нефтехимии и минеральных ресурсов
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство,
особо охраняемые природные территории, охрана
окружающей среды и животного мира, земельные
отношения

231
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
007
Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар паркі" технопаркін құру
036
Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының Түркменстанның шаруашылық субъектілері алдындағы борыштарын төлеу жөніндегі іс-шараларды жүргізу
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі
043
"ҚазАгро" Ұлттық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
048
"ҚазАгроИнновация" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
12
Көлік және коммуникация
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
005
"Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
019
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
018
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін институционалдық дамыту
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
039
"Даярлау, қайта даярлау және қаржы жүйесі органдары мамандарының біліктілігін арттыру орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру
220
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
016
"Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi
057
"Самғау" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
011
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құру
017
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
021
Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация құру жөніндегі іс-шаралар өткізу
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
011
"Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
694
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
013
"Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" ҰАҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту

231
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
007
Создание технопарка "Парк ядерных технологий"
в городе Курчатове
036
Проведение мероприятий по выплате долгов юридических
лиц Республики Казахстан перед хозяйствующими
субъектами Туркменистана
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство,
особо охраняемые природные территории,
охрана окружающей среды и животного мира,
земельные отношения
212
Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
043
Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро"
048
Формирование уставного капитала АО "КазАгроИнновация"
12
Транспорт и коммуникации
601
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
005
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары"
13
Прочие
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан
019
Формирование уставного капитала АО "Национальный
аналитический центр при Правительстве и Национальном
банке Республики Казахстан"
208
Министерство обороны Республики Казахстан
018
Институциональное развитие Вооруженных Сил
Республики Казахстан
217
Министерство финансов Республики Казахстан
039
Формирование уставного капитала АО "Центр
подготовки, переподготовки и повышения квалификации
специалистов органов финансовой системы"
220
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
016
Увеличение уставного капитала АО "Казахстанский
холдинг по управлению государственными активами
"Самрук"
225
Министерство образования и науки Республики
Казахстан
057
Увеличение уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Самғау"
233
Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
011
Создание международного центра приграничного
сотрудничества "Хоргос"
017
Увеличение уставного капитала АО "Фонд устойчивого развития "Қазына"
021
Проведение мероприятий по созданию Социально-
предпринимательской корпорации
601
Национальное космическое агентство Республики
Казахстан
011
Увеличение уставного капитала АО "Республиканский
центр космической связи и электромагнитной
совместимости радиоэлектронных средств"
694
Управление делами Президента Республики
Казахстан
013
Увеличение уставного капитала НАО
"Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан"