Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі N 182-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 2, 15-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат):
1) 1 , 3 және 4-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. Осы Заңда пайдаланылатын негізгі ұғымдар
Осы Заңда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әскери мақсаттағы тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер - қару-жарақ, әскери техника мен олардың оқ-дәрілері, әскери өнімнің өзге де түрлері, жұмыстар (оның ішінде ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық), құжаттама, зияткерлік меншік құқығы объектілері және әскери-техникалық мақсаттағы ақпарат;
2) қорғаныстық тапсырыстың мемлекеттік тапсырыс берушісі (бұдан әрі - мемлекеттік тапсырыс беруші) - мемлекеттің әскери қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін сатып алынатын әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жасауға, зерттеуге, өндіруге, беруге арналған тапсырыстарды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы;
3) қорғаныстық тапсырысты орындаушы (бұдан әрі - орындаушы) - мемлекеттік тапсырыс берушімен жасалған шарт негізінде қорғаныстық тапсырысты орындауды жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер - азаматтық мақсаттарда пайдаланылатын, бірақ мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың мемлекеттік тапсырыс берушілері әскери мақсаттағы тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер ретінде пайдалануы не кейіннен қайта бейімдеуі және пайдалануы мүмкін өнім мен технологиялар;
5) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс (бұдан әрі - қорғаныстық тапсырыс) - мемлекеттің әскери қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар мен міндеттемелерді орындауы үшін сатып алынатын әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тізбесі мен көлемін бекітетін Қазақстан Республикасы Үкіметінің құқықтық актісі;
6) уәкілетті орган - қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
7) уәкілетті ұйым - қорғаныстық тапсырысты орындау кезінде отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді отандық жеткізушілер жүзеге асыратын көрсетілген тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің импортын қоспағанда, мемлекеттің әскери қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің импортын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын ұйым.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного оборонного заказа
Закон Республики Казахстан от 11 июля 2009 года № 182-IV
Статья 1 . Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О государственном оборонном заказе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 15; 2004 г., № 23, ст. 142):
1) статьи 1 , 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«Статья 1. Основные понятия, используемые в настоящем Законе
В настоящем Законе используются следующие основные понятия:
1) товары, работы и услуги военного назначения - вооружение, военная техника и боеприпасы к ним, иные виды военной продукции, работы (в том числе научно-исследовательские и опытно-конструкторские), документация, объекты права интеллектуальной собственности и информация военно-технического назначения;
2) государственный заказчик оборонного заказа (далее - государственный заказчик) - государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий заказы на разработку, исследование, производство, поставку товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), приобретаемых для обеспечения военной безопасности государства;
3) исполнитель оборонного заказа (далее - исполнитель) - юридическое лицо, осуществляющее выполнение оборонного заказа на основании договора, заключенного с государственным заказчиком;
4) товары, работы и услуги двойного назначения (применения) - продукция и технологии, которые используются в гражданских целях, но могут быть использованы либо в последующем перепрофилированы и использованы государственными заказчиками государственного оборонного заказа как товары, работы и услуги военного назначения;
5) государственный оборонный заказ (далее - оборонный заказ) - правовой акт Правительства Республики Казахстан, утверждающий перечень и объем товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), приобретаемых для обеспечения военной безопасности государства, а также выполнения Республикой Казахстан международных договоров и обязательств;
6) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа;
7) уполномоченная организация - организация, определяемая Правительством Республики Казахстан для осуществления импорта товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), предназначенных для обеспечения военной безопасности государства, за исключением импорта указанных товаров, работ и услуг, осуществляемого отечественными товаропроизводителями и отечественными поставщиками работ и услуг при выполнении оборонного заказа.»;

"3-бап. Қорғаныстық тапсырыстың құрамы
1. Қорғаныстық тапсырыстың құрамына:
1) қару-жарақты, әскери және арнайы техниканы, техникалық құралдарды, оқ-дәрілер мен оларды жинақтаушыларды өндіру және беру;
2) Қарулы Күштерді, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды жарақтандырудағы қару-жарақтың, әскери техниканың және оқ-дәрілердің тәжірибелік үлгілерін әзірлеу, жаңғырту жөніндегі ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар;
3) қару-жарақ пен әскери техниканы жөндеу, жаңғырту және оларға регламенттелген техникалық қызмет көрсету, Қарулы Күштерді, басқа да әскерлерді және әскери құралымдарды жарақтандырудан алып тасталған қару-жарақты, әскери техниканы және оқ-дәрілерді кәдеге жарату, залалсыздандыру және жою;
4) әскери объектілерді салу, реконструкциялау және техникалық жағынан қайта жарақтандыру;
5) Қарулы Күштердің, басқа да әскерлердің және әскери құралымдардың әскери қызметшілері үшін әскери киім нысанын, айырым белгілерін және жеке қорғану құралдарын өндіру кіреді.
2. Қорғаныстық тапсырыс:
1) берілуге тиіс әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тізбесі (номенклатурасы) мен көлемін, осы берілімдердің мерзімдерін;
2) қорғаныстық тапсырыстың тұтастай, сондай-ақ оның бөліктері мен оны өткізудің жекелеген кезеңдері бойынша болжамды құнын (бағасын);
3) мемлекеттік тапсырыс берушілердің тізбесін;
4) ықтимал орындаушылардың тізбесін қамтуға тиіс.
4-бап. Қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру және орналастыру
1. Уәкілетті орган қорғаныстық тапсырыстың жобасын мемлекеттік тапсырыс берушілердің өтінімдері бойынша елдің қорғанысы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік бағдарламалардың негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен міндеттемелерін ескере отырып, тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде осы мақсаттарға белгіленген шығыстар шегінде әзірлейді және қалыптастырады.
2. Орындаушыларды таңдау мемлекеттік тапсырыс берушілердің қорғаныстық тапсырысты қалыптастыруы кезінде уәкілетті органмен келісім бойынша отандық тауар өндірушілердің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілердің және (немесе) уәкілетті ұйымның арасынан және өндірістің, оның ішінде мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғаудың да қажетті жағдайларын қамтамасыз ету мүмкіндіктері, неғұрлым тиімді экономикалық жағдайларда талапқа сай келетін сапалы әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жасау және (немесе) жеткізіп беру қабілеті негізге алына отырып жүргізіледі.

«Статья 3. Состав оборонного заказа
1. В состав оборонного заказа включаются:
1) производство и поставка вооружения, военной и специальной техники, технических средств, боеприпасов и комплектующих к ним;
2) научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы по разработке опытных образцов, модернизации состоящих на оснащении Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований вооружения, военной техники и боеприпасов;
3) ремонт, модернизация и регламентированное техническое обслуживание вооружения и военной техники, утилизация, дезактивация и уничтожение снятых с оснащения Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований вооружения, военной техники и боеприпасов;
4) строительство, реконструкция и техническое перевооружение военных объектов;
5) производство военной формы одежды, знаков различия и средств индивидуальной защиты для военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
2. Оборонный заказ должен содержать:
1) перечень (номенклатуру) и объем товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), подлежащих поставкам, сроки этих поставок;
2) прогнозируемую стоимость (цену) оборонного заказа в целом, а также по его разделам и отдельным этапам реализации;
3) перечень государственных заказчиков;
4) перечень предполагаемых исполнителей.
Статья 4. Формирование и размещение оборонного заказа
1. Проект оборонного заказа разрабатывается и формируется уполномоченным органом по заявкам государственных заказчиков на основе государственных программ в области обеспечения обороны и безопасности страны, а также с учетом международных договоров и обязательств Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на соответствующий плановый период в пределах установленных расходов на эти цели.
2. Выбор исполнителей производится при формировании оборонного заказа государственными заказчиками по согласованию с уполномоченным органом из числа отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг и (или) уполномоченной организации и исходя из возможностей обеспечения необходимых условий производства, в том числе и защиты сведений, составляющих государственные секреты, способности произвести и (или) поставить товары, работы и услуги военного и двойного назначения (применения) требуемого качества на наиболее выгодных экономических условиях.

3. Орындаушыны отандық тауар өндірушілердің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілердің және (немесе) уәкілетті ұйымның арасынан айқындау мүмкін болмаған жағдайда, мемлекеттік тапсырыс беруші орындаушыны Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген қорғаныс қажеттіліктерін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік сатып алудың ерекше тәртібіне сәйкес шетелдік заңды тұлғалардың арасынан айқындайды.";
2) 2-баптың тақырыбындағы және мәтініндегі "Мемлекеттік" деген сөз алып тасталып, "қорғаныстық" деген сөз "Қорғаныстық" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 5-бапта :
1-тармақ "жөндеудің" деген сөзден кейін ", жаңғыртудың" деген сөзбен толықтырылсын;
2-тармақтағы "өнімнің" деген сөз "әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 6-бапта :
2-тармақта:
"Тапсырыс беруші" деген сөздер "Мемлекеттік тапсырыс беруші" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жасалатын өнімнің" деген сөздер "өздеріне берілетін әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, орындалатын жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "өнімнің" деген сөз "әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 7-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің және
уәкілетті органның құзыреті
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы заңы қабылданғаннан кейін екі ай мерзімде қорғаныстық тапсырысты осы мақсаттарға белгіленген шығыстар шегінде жыл сайын бекітеді;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін бекітеді;
3) уәкілетті органды айқындайды;
4) уәкілетті ұйымды айқындайды.
2. Уәкілетті орган:
1) қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылықты жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау ережесін әзірлейді;
3) қорғаныстық тапсырысты қалыптастырады, оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады және бекітілген қорғаныстық тапсырыс тапсырмаларын мемлекеттік тапсырыс берушілер мен орындаушыларға жеткізеді;
4) салааралық үйлестіруді және қорғаныстық тапсырыстың орындалуын бақылауды жүзеге асырады.";
6) 8-бапта :
1) тармақшадағы "өнімнің" деген сөз "әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары құпияландыруға жататын мәліметтер тізбесінің жинағына сәйкес қорғаныстық тапсырыс мәліметтерінің құпиялылық дәрежесін айқындайды;";
3) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша "шарттар жасасады" деген сөздерден кейін ", қаржыландыруды қамтамасыз етеді" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қару-жарақ пен әскери техниканың жаңа үлгілері үшін техникалық сипаттамаларды әзірлейді, техникалық құжаттамада көзделген қару-жарақ пен әскери техниканың тәжірибелік және сериялы үлгілерін сынауға қатысады;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) қару-жарақ пен әскери техниканың тәжірибелік үлгілерін қарулануға (жарақтандыруға) қабылдап алу үшін құжаттар әзірлеуге, оларды сериялап өндіруге тапсыру үшін конструкторлық құжаттаманы бекітуге қатысады;";
8) тармақша алып тасталсын;

3. В случае невозможности определения исполнителя из числа отечественных товаропроизводителей, отечественных поставщиков работ, услуг и (или) уполномоченной организации исполнитель определяется государственным заказчиком из числа иностранных юридических лиц в соответствии с особым порядком государственных закупок для обеспечения потребностей обороны, установленным законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.»;
2) в заголовке и в тексте статьи 2 слова «о государственном» заменить словом «об»;
3) в статье 5 :
пункт 1 после слова «ремонта» дополнить словом «, модернизации»;
в пункте 2 слова «продукции, поставляемой» заменить словами «товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), поставляемых»;
4) в статье 6 :
в пункте 2:
слово «Заказчик» заменить словами «Государственный заказчик»;
слова «изготавливаемой продукции» заменить словами «поставляемых товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения)»;
в пункте 3 слова «продукции, предусмотренной» заменить словами «товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), предусмотренных»;
5) статью 7 изложить в следующей редакции:
«Статья 7. Компетенция Правительства Республики Казахстан и уполномоченного органа
1. Правительство Республики Казахстан:
1) в двухмесячный срок после принятия закона Республики Казахстан о республиканском бюджете утверждает ежегодно оборонный заказ в пределах установленных расходов на эти цели;
2) утверждает Правила формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан;
3) определяет уполномоченный орган;
4) определяет уполномоченную организацию.
2. Уполномоченный орган:
1) осуществляет руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа;
2) разрабатывает Правила формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан;
3) формирует оборонный заказ, представляет его на утверждение Правительства Республики Казахстан и доводит задания утвержденного оборонного заказа до государственных заказчиков и исполнителей;
4) осуществляет межотраслевую координацию и контроль за выполнением оборонного заказа.»;
6) в статье 8 :
в подпункте 1) слова «необходимой продукции» заменить словами «необходимых товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения)»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) определяют степень секретности сведений оборонного заказа в соответствии со сборником перечней сведений, подлежащих засекречиванию государственными органами Республики Казахстан;»;
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) после слова «исполнителями» дополнить словами «, обеспечивают финансирование»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) разрабатывают технические характеристики для новых образцов вооружения и военной техники, принимают участие в испытаниях опытных и серийных образцов вооружения и военной техники, предусмотренных технической документацией;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) участвуют в подготовке документов для принятия опытных образцов вооружения и военной техники на вооружение (оснащение), утверждении конструкторской документации для передачи их в серийное производство;»;
подпункт 8) исключить;

7) 9-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"9-бап. Орындаушылардың қорғаныстық тапсырысты
орындау кезіндегі функциялары
Орындаушылар:
1) мемлекеттік тапсырыс берушілер мен уәкілетті органның сұратуы бойынша өз қызметі туралы ақпаратты ұсынады;
2) қорғаныстық тапсырысты мемлекеттік тапсырыс берушімен жасалған шарт негізінде орындайды;
3) орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің, әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды жеткізудің мемлекеттік тапсырыс берушімен жасалған шарт талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етеді;
4) әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бағасын негіздейді;
5) қорғаныстық тапсырысты орындау үшін қажетті әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің импортын жүзеге асырады.";
8) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"11-бап. Қорғаныстық тапсырыс туралы заңнаманы бұзғаны үшін
жауаптылық
Қазақстан Республикасының қорғаныстық тапсырыс туралы заңнамасын бұзу Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауаптылыққа әкеп соғады.".
2. "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 17, 135-құжат; 2008 ж., N 13-14, 58-құжат; N 20, 87-құжат;  N 21, 97-құжат; N 24, 128-құжат; 2009 ж., N 2-3, 21-құжат; 2009 жылғы 8 мамырда "Егемен Қазақстан" және 2009 жылғы 9 мамырда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тауар биржалары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2009 жылғы 6 мамырда "Егемен Қазақстан" және 2009 жылғы 7 мамырда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 4-баптың 1-тармағының 43) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"43) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың құрамына кіретін әскери және қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық тауар өндірушілер мен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерден және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған уәкілетті ұйымнан сатып алу;";
2) 41-1-баптың тақырыбы мен бірінші абзацы "сатып алудың" деген сөздер "сатып алуды жүзеге асырудың" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н. Назарбаев

7) статью 9 изложить в следующей редакции:
«Статья 9. Функции исполнителей при выполнении
оборонного заказа
Исполнители:
1) предоставляют по запросам государственных заказчиков и уполномоченного органа информацию о своей деятельности;
2) выполняют оборонный заказ на основании договора, заключенного с государственным заказчиком;
3) обеспечивают соответствие выполненных работ, оказанных услуг, поставки товаров военного и двойного назначения (применения) условиям договора, заключенного с государственным заказчиком;
4) обосновывают цену товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения);
5) осуществляют импорт товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), необходимых для выполнения оборонного заказа.»;
8) статью 11 изложить в следующей редакции:
«Статья 11. Ответственность за нарушение законодательства об
оборонном заказе
Нарушение законодательства Республики Казахстан об оборонном заказе влечет ответственность, установленную законами Республики Казахстан.».
2. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; Закон Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам товарных бирж», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» 8 мая 2009 г. и «Казахстанская правда» 9 мая 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 5 мая 2009 года «О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Казахстан «О государственных закупках», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» 6 мая 2009 г. и «Казахстанская правда» 7 мая 2009 г.):
1) подпункт 43) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«43) приобретения товаров, работ и услуг военного и двойного назначения (применения), входящих в состав государственного оборонного заказа, у отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ, услуг и (или) уполномоченной организации, определенной Правительством Республики Казахстан;»;
2) заголовок и абзац первый статьи 41-1 после слова «порядок» дополнить словом «осуществления».
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев