2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 9 қарашада № 489-ІV Заңы
2010 жылғы 9 желтоқсанда Мәскеуде жасалған 2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. НАЗАРБАЕВ
2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы
шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын, Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясы,
2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы шарттың (бұдан әрі - Шарт) 15-бабына сәйкес,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Шарттың 6-бабы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кеден одағының және оның органдарының тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында Комиссия жекелеген мәселелер бойынша Кеден одағына мүше мемлекеттердің ұсыныстарын қарау мен ұстанымдарын келісу, сондай-ақ Комиссияға тиісті ұсынымдар дайындау үшін үйлестіруші және консультативтік органдар құруға құқылы.".
2-бап
Шарттың 8-бабы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап
Комиссияның міндетті сипаты бар шешімдері ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік отыз күн өткен соң күшіне енеді, ал жедел реттеуді талап ететін ерекше жағдайларда Комиссия шешімінде оның күшіне енуінің өзге, бірақ мұндай шешімнің ресми жарияланған күнінен бұрын емес мерзімі белгіленуі мүмкін.".
3-бап
Осы Хаттаманы түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты Тараптар арасындағы даулар мүдделі Тараптардың консультациялары мен келіссөздері арқылы шешіледі, ал келісімге қол жеткізілмеген жағдайда, Тараптардың кез келгені дауды Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сотына қарауға беруге құқылы.
4-бап
Осы Хаттама ратификациялауға жатады және қол қойылған күнінен бастап уақытша қолданылады.
Осы Хаттама Тараптардың осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар арқылы депозитарийге берген күннен бастап күшіне енеді.
2010 жылғы 9 желтоқсанда Мәскеу қаласында бір түпнұсқа данада орыс тілінде жасалды.
Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы осы Хаттаманың депозитарийі болып табылатын және әрбір Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жіберетін Кеден одағының комиссиясында сақталады.
Беларусь Республикасы үшін
Қазақстан Республикасы үшін
Ресей Федерациясы үшін
Беларусь Президенті А.Г.Лукашенко, Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев, Ресей Федерациясының Президенті Д.А.Медведев қол қойған осы мәтіннің толық және "2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама" 2010 жылғы 9 желтоқсандағы № 68 ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының Жоғарғы органы) шешімі түпнұсқасының көшірмесіне сай екендігін растаймын.
Түпнұсқаның данасы Кеден одағы комиссиясында сақталады.
Барлық 4 бет тігілген,
қолтаңба мен мөртаңбасы
қойылған
Кеден одағы комиссиясы Хатшылығы
Құқық департаментінің Директоры            Н.Б.Слюсарь
Осымен 2010 жылғы 9 желтоқсанда Мәскеу қаласында қол қойылған 2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының комиссиясы туралы шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың куәландырылған көшірмесінің куәландырылған көшірмесі екендігін растаймын.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
Халықаралық құқық департаментінің
Басқарма бастығы                           Б. Пискорский

О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Договор о Комиссии Таможенного союза от 6 октября 2007 года
Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2011 года № 489-IV
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Договор о Комиссии Таможенного союза от 6 октября 2007 года, совершенный в Москве 9 декабря 2010 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Договор о Комиссии
Таможенного союза от 6 октября 2007 года
Республика Беларусь, Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в соответствии со статьей 15 Договора о Комиссии Таможенного союза от 6 октября 2007 года (далее - Договор)
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Дополнить статью 6 Договора абзацем следующего содержания:
"В целях обеспечения эффективного функционирования Таможенного союза и его органов Комиссия вправе создавать координационные и консультативные органы для рассмотрения предложений и согласования позиций государств-членов Таможенного союза по отдельным вопросам, а также для подготовки соответствующих рекомендаций для Комиссии.".
Статья 2
Изложить статью 8 Договора в следующей редакции:
"Статья 8
Решения Комиссии, имеющие обязательный характер, вступают в силу по истечении тридцати календарных дней после дня их официального опубликования, а в исключительных случаях, требующих оперативного урегулирования, в решении Комиссии может быть определен иной срок вступления его в силу, но не ранее даты официального опубликования такого решения.".
Статья 3
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Протокола, разрешаются путем консультаций и переговоров заинтересованных Сторон, а в случае недостижения согласия любая из Сторон вправе передать спор на рассмотрение в Суд Евразийского экономического сообщества.
Статья 4
Настоящий Протокол подлежит ратификации и временно применяется с даты подписания.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для вступления настоящего Протокола в силу.
Совершено в городе Москве 9 декабря 2010 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Протокола хранится в Комиссии Таможенного союза, которая, являясь депозитарием настоящего Протокола, направит каждой Стороне его заверенную копию.
За                 За               За
Республику         Республику       Российскую
Беларусь           Казахстан        Федерацию
Настоящим удостоверяю, что данный текст является полной и аутентичной копией Решения Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (Высшего органа Таможенного союза) № 68, подписанного 9 декабря 2010 года в г. Москве:
от Республики Беларусь - Президентом Республики Беларусь А.Г. Лукашенко,
от Республики Казахстан - Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым,
от Российской Федерации - Президентом Российской Федерации Д.А. Медведевым.
Подлинный экземпляр хранится в Комиссии Таможенного союза.
Всего прошнуровано, скреплено
подписью и печатью
4 листа
Директор Правового департамента
Секретариата Комиссии
Таможенного союза                          Н.Б. Слюсарь