Еуропа Қайта Құру және Даму Банкін құру туралы келісімге оның Оңтүстік және Шығыс Жерорта теңізі елдеріндегі қызметін санкциялайтын түзетуді ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 22 наурыздағы № 83-V Заңы
Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі Басқарушылар кеңесінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 137 қаулысымен мақұлданған Еуропа Қайта Құру және Даму Банкін құру туралы келісімге оның Оңтүстік және Шығыс Жерорта теңізі елдеріндегі қызметін санкциялайтын түзету ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев.
Бейресми аударма
№ 137 ҚАУЛЫ
ЕУРОПА ҚАЙТА ҚҰРУ ЖӘНЕ ДАМУ БАНКІН ҚҰРУ ТУРАЛЫ КЕЛІСІМГЕ ОНЫҢ
ОҢТҮСТІК ЖӘНЕ ШЫҒЫС ЖЕРОРТА ТЕҢІЗІ ЕЛДЕРІНДЕГІ ҚЫЗМЕТІН
САНКЦИЯЛАЙТЫН ТҮЗЕТУ ЕНГІЗУ ТУРАЛЫ
БАСҚАРУШЫЛАР КЕҢЕСІ
Солтүстік Африкада және Таяу Шығыста болып жатқан тарихи өзгерістерді бақылай отырып,
Басқарушылар кеңесі Директорлар кеңесiне басқалармен қатар Еуропа Қайта Құру және Даму Банкін құру туралы келісімнің (Келісім) 1-бабына ЕҚДБ мандатын қолданудың географиялық аясын тиісінше өңірлік кеңейтуді және осы кеңейтілген өңірдегі ЕҚДБ-ға мүше елдерге алушы ел мәртебесін беру үшін тиісті тетік жасауды көздейтін, бұл ретте оның мандатын қолдану аясының кез келген мұндай кеңеюі оның капиталына қосымша жарналар енгізуді талап етпеуін және оның қазіргі алушы елдерінде ЕҚДБ операцияларының келісілген көлемдері мен әсерінің тиімділігінің азаюына әкеп соқпауын қамтамасыз ететін түзету енгізуге қатысты Басқарушылар кеңесі үшін ұсынымдар дайындауды тапсырған «ЕҚДБ операцияларының өңірін ықтимал географиялық кеңейту туралы» 2011 жылғы 21 мамырда қабылданған № 134 қаулы туралы еске сала отырып,
Басқарушылар кеңесінің № 128 қаулысымен мақұлданған Директорлар кеңесiнің 2011 – 2015 жылдар кезеңіне арналған күрделі ресурстардың жай-күйіне төртінші шолудың (4-КРЖШ) нәтижелері туралы баяндамасында өтпелі процесті аяқтау бұрынғыша ЕҚДБ-ның негіз қалаушы қағидаттарының бірі болып қала беретіні расталатынын да еске сала отырып,
Директорлар кеңесінің Басқарушылар кеңесіне баяндамасын онда басқалармен қатар қамтылған «ЕҚДБ операцияларының өңірін оған Оңтүстік және Шығыс Жерорта теңізі елдерін қоса отырып, географиялық кеңейтуге» қатысты ұсынымдарымен бірге қарап және олармен келісе отырып, Басқарушылар кеңесі ЕҚДБ-ның Оңтүстік және Шығыс Жерорта теңізі елдеріндегі операцияларын санкциялау мақсатында Келісімнің 1-бабына түзетуді қабылдайды;
ОСЫЛАЙША, ОСЫ АРҚЫЛЫ ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

О ратификации поправки в Соглашение об учреждении Европейского Банка Реконструкции и Развития, санкционирующей его деятельность в странах Южного и Восточного Средиземноморья
Закон Республики Казахстан от 22 марта 2013 года № 83-V
Ратифицировать поправку в Соглашение об учреждении Европейского Банка Реконструкции и Развития, санкционирующую его деятельность в странах Южного и Восточного Средиземноморья, одобренную постановлением Совета управляющих Европейского Банка Реконструкции и Развития от 30 сентября 2011 года № 137.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 137
О ВНЕСЕНИИ В СОГЛАШЕНИЕ
ОБ УЧРЕЖДЕНИИ ЕВРОПЕЙСКОГО БАНКА
РЕКОНСТРУКЦИИ И РАЗВИТИЯ ПОПРАВКИ, САНКЦИОНИРУЮЩЕЙ
ЕГО ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ В СТРАНАХ
ЮЖНОГО И ВОСТОЧНОГО СРЕДИЗЕМНОМОРЬЯ
СОВЕТ УПРАВЛЯЮЩИХ,
наблюдая за историческими переменами, происходящими в Северной Африке и на Ближнем Востоке;
напоминая о принятом 21 мая 2011 года постановлении № 134 "О возможном географическом расширении региона операций ЕБРР", в котором Совет управляющих поручил Совету директоров подготовить для Совета управляющих рекомендации относительно, среди прочего, внесения в статью 1 Соглашения об учреждении Европейского банка реконструкции и развития (Соглашение) поправки, предусматривающей соответствующее региональное расширение географической сферы действия мандата ЕБРР и создание соответствующего механизма для предоставления статуса страны-получателя странам - членам ЕБРР, находящимся в этом расширенном регионе, обеспечивающей при этом, что любое такое расширение сферы действия его мандата не потребует внесения дополнительных взносов в его капитал и не приведет к уменьшению согласованных объемов и эффекта воздействия операций ЕБРР в его нынешних странах-получателях;
напоминая также о том, что в одобренном постановлением № 128 Совета управляющих докладе Совета директоров о результатах Четвертого обзора состояния капитальных ресурсов (ОСКР-4) на период 2011-2015 годов подтверждается, что завершение переходного процесса по-прежнему остается одним из основополагающих принципов ЕБРР;
рассмотрев доклад Совета директоров Совету управляющих с содержащимися в нем рекомендациями, среди прочего, относительно "Географического расширения региона операций ЕБРР с включением в него стран Южного и Восточного Средиземноморья" и согласившись с ними, Совет управляющих принимает поправку к статье 1 Соглашения в целях санкционирования операций ЕБРР в странах Южного и Восточного Средиземноморья;
ТАКИМ ОБРАЗОМ, НАСТОЯЩИМ ПОСТАНОВЛЯЕТ: