Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2017 жылғы 5 сәуірдегі № 56-VІ ҚРЗ.
1-бап. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 129-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 9, 51-құжат; № 12, 57-құжат; № 14, 72, 75-құжаттар; 2014 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 10-құжат; № 7, 37-құжат; № 10, 52-құжат; № 12, 82-құжат; № 14, 84-құжат; № 19-I, 19-II, 96-құжат; № 21, 122-құжат; № 23, 143-құжат; № 24, 145-құжат; 2015 ж., № 8, 42-құжат; № 11, 57-құжат; № 20-IV, 113-құжат; № 20-VII, 115-құжат; № 22-I, 141-құжат; № 22-II, 144-құжат; № 22-V, 156-құжат; 2016 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 45-құжат; № 7-II, 56, 57-құжаттар; № 8-II, 71, 72-құжаттар; № 24, 124-құжат; 2017 жылғы 1 наурызда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық, банктік заңнаманы жетілдіру және кәсіпкерлік қызмет үшін жағдайды жақсарту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 27 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 65-4) тармақшамен толықтырылсын:
"65-4) парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенті – парниктік газдар шығарындыларының өнімнің бірлігіне арақатынасының көрсеткіші;";
2) 17-бап мынадай мазмұндағы 27-1) тармақшамен толықтырылсын:
"27-1) парниктік газдар шығарындыларының үлестік коэффициенттерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;";
3) 57-2-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы Кодекстің 47-бабы 1-тармағының 6), 8), 9) және 10) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік экологиялық сараптама объектілері болып табылатын жобалар бойынша өткізілуі міндетті.";
4) 94-5-баптың 1-тармағының екінші бөлігіндегі "әзірленеді және тиісті кезеңге бекітіледі" деген сөздер "қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тиісті кезеңге әзірленеді" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 219-баптың 2-тармағы 2) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в Экологический кодекс Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 5 апреля 2017 года № 56-VI ЗРК.
Статья 1. Внести в Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 11-12, ст. 55; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 129; № 21, ст. 161; 2012 г., № 3, ст. 27; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124; 2013 г., № 9, ст. 51; № 12, ст. 57; № 14, ст. 72, 75; 2014 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 10; № 7, ст. 37; № 10, ст. 52; № 12, ст. 82; № 14, ст. 84; № 19-I, 19-II, ст. 96; № 21, ст. 122; № 23, ст. 143; № 24, ст. 145; 2015 г., № 8, ст. 42; № 11, ст. 57; № 20-IV, ст. 113; № 20-VII, ст. 115; № 22-I, ст. 141; № 22-II, ст. 144; № 22-V, ст. 156; 2016 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 45; № 7-II, ст. 56, 57; № 8-II, ст. 71, 72; № 24, ст. 124; Закон Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования гражданского, банковского законодательства и улучшения условий для предпринимательской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 1 марта 2017 г.) следующие изменения и дополнения:
1) статью 1 дополнить подпунктом 65-4) следующего содержания:
"65-4) удельный коэффициент выбросов парниковых газов – показатель соотношения выбросов парниковых газов на единицу продукции;";
2) статью 17 дополнить подпунктом 27-1) следующего содержания:
"27-1) разрабатывает и утверждает перечень удельных коэффициентов выбросов парниковых газов;";
3) подпункт 6) пункта 1 статьи 57-2 изложить в следующей редакции:
"6) являющимся объектами государственной экологической экспертизы, указанными в подпунктах 6), 8), 9) и 10) пункта 1 статьи 47 настоящего Кодекса.";
4) в части второй пункта 1 статьи 94-5 слова "и утверждается на соответствующий период" заменить словами "на соответствующий период, определяемый уполномоченным органом в области охраны окружающей среды";
5) часть первую подпункта 2) пункта 2 статьи 219 изложить в следующей редакции:

"2) қосымша ілесіп шыққан шахта және карьер суларын жинақтауыш тоғандарға және (немесе) буландырғыш тоғандарға ағызуды қоспағанда, нормативтiк көрсеткiштерге дейін тазартылмаған сарқынды суларды жер қойнауына ағызуға тыйым салынады.";
6) 225-баптың 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тау-кен металлургиясы кәсіпорындарының шахта және карьер суларын жинақтауыш тоғандарға және (немесе) буландырғыш тоғандарға, сондай-ақ сумен суыту үшін пайдаланылатын суларды сумен жабдықтаудың тұйықталған (айналымды) жүйесінде орналасқан жинақтауыштарға ағызуды қоспағанда, сарқынды суларды алдын ала тазартусыз су объектілеріне, жергілікті жердің рельефіне және сарқынды су жинақтауыштарға ағызуға тыйым салынады.";
7) 301-баптың 1-тармағында:
9) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"9) пластмасса, пластика, полиэтилен қалдықтары және полиэтилентерефталат орамасы;
10) макулатура, картон және қағаз қалдықтары;";
14) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) электрондық және электр жабдықтары;";
17) тармақша алып тасталсын;
8) 324-бапта:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Кодекстің 94-2, 94-4, 94-7 және 94-9-баптарының қолданысы 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын.";
мынадай мазмұндағы 12-тармақпен толықтырылсын:
"12. Осы Кодекстің 301-бабы 1-тармағының 9), 10), 12), 18) және 19) тармақшаларының қолданысы 2018 жылғы 31 желтоқсанға дейін тоқтатыла тұрсын.".
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.НАЗАРБАЕВ

"2) сбросов попутно добываемых шахтных и карьерных вод в пруды-накопители и (или) пруды-испарители.";
6) пункт 8 статьи 225 изложить в следующей редакции:
"8. Запрещается сброс сточных вод без предварительной очистки в водные объекты, на рельеф местности и в накопители сточных вод, за исключением сбросов шахтных и карьерных вод горно-металлургических предприятий в пруды-накопители и (или) пруды-испарители, а также вод, используемых для водяного охлаждения, в накопители, расположенные в системе замкнутого (оборотного) водоснабжения.";
7) в пункте 1 статьи 301:
подпункты 9) и 10) изложить в следующей редакции:
"9) отходы пластмассы, пластика, полиэтилена и полиэтилентерефталатовая упаковка;
10) макулатура, картон и отходы бумаги;";
подпункт 14) исключить;
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) электронное и электрическое оборудование;";
подпункт 17) исключить;
8) в статье 324:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Действие статей 94-2, 94-4, 94-7 и 94-9 настоящего Кодекса приостановить до 1 января 2018 года.";
дополнить пунктом 12 следующего содержания:
"12. Действие подпунктов 9), 10), 12), 18) и 19) пункта 1 статьи 301 настоящего Кодекса приостановить до 31 декабря 2018 года.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан Н. НАЗАРБАЕВ