2007 жылғы 27 маусымдағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2020 жылғы 12 қазандағы № 366-VI ҚРЗ.
2007 жылғы 27 маусымдағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы 2019 жылғы 29 сәуірде Бішкекте жасалған хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
2007 жылғы 27 маусымдағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Шанхай ынтымақтастық ұйымына (бұдан әрі - ШЫҰ) мүше мемлекеттер
2007 жылғы 27 маусымдағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімді (бұдан ірі - Келісім) іске асыру тетігін жетілдіру қажеттігін басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісім мынадай редакциядағы 27-1-баппен толықтырылсын:
"27-1-бап
Осы Келісім күшіне енгеннен кейін Шанхай ынтымақтастық ұйымының мүшесі болып табылатын кез келген мемлекеттің оған қосылуы үшін ашық.
Қосылған мемлекет үшін осы Келісім депозитарий қосылу туралы құжатты алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Депозитарий Тараптарды қосылған мемлекетке қатысты осы Келісімнің күшіне енген күні туралы хабардар етеді.".
2-бап
Осы Хаттама Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап күшіне енеді.
Келісім депозитарийі Тараптарға осы Хаттаманың куәландырылған көшірмелерін оған қол қойылған күннен бастап 15 күн ішінде жібереді.
2019 жылғы 29 сәуірде Бішкек қаласында орыс және қытай тілдерінде бір төлнұсқа данада жасалды, бұл ретте екі мәтіннің де күші бірдей.
Қазақстан Республикасы
үшін
Қытай Халық Республикасы
үшін
Қырғыз Республикасы
үшін
Ресей Федерациясы
үшін
Тәжікстан Республикасы
үшін
Өзбекстан Республикасы
үшін
Осы құжат 2007 жылғы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттаманың (Бішкек қаласы, 2019 жылғы 29 сәуір) теңтүпнұсқалы көшірмесі болып табылатынын куәландырамын.
Осы құжаттың төлнұсқа данасы ШЫҰ Хатшылығында сақталады.
ШЫҰ Бас хатшысының
орынбасары Н.С. Аққошқаров
Осы мәтін 2007 жылғы 27 маусымдағы Шанхай ынтымақтастық ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы бірлескен әскери оқу-жаттығулар өткізу туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттаманың орыс тіліндегі нұсқасына сәйкес аударылды.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
Халықаралық ынтымақтастық
департаментінің бастығы
полковник
О.Құсайынов
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұдан әрі Хаттаманың қытай тіліндегі мәтіні берілген.

О ратификации Протокола о внесении дополнений в Соглашение между государствами – членами Шанхайской организации сотрудничества о проведении совместных военных учений от 27 июня 2007 года
Закон Республики Казахстан от 12 октября 2020 года № 366-VI ЗРК.
Ратифицировать Протокол о внесении дополнений в Соглашение между государствами – членами Шанхайской организации сотрудничества о проведении совместных военных учений от 27 июня 2007 года, совершенный в Бишкеке 29 апреля 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ
ПРОТОКОЛ
о внесении дополнений в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о проведении совместных военных учений от 27 июня 2007 года
Государства-члены Шанхайской организации сотрудничества (далее - ШОС), именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь необходимостью совершенствования механизма реализации Соглашения между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о проведении совместных военных учений от 27 июня 2007 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Дополнить Соглашение статьей 27-1 в следующей редакции:
"Статья 27-1
Настоящее Соглашение после вступления в силу открыто для присоединения к нему любого государства, являющегося членом Шанхайской организации сотрудничества.
Для присоединившегося государства настоящее Соглашение вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием документа о присоединении.
Депозитарий уведомляет Стороны о дате вступления в силу настоящего Соглашения в отношении присоединившегося государства.".
Статья 2
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Соглашения и вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении подписавшими его сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Депозитарий Соглашения направит Сторонам заверенные копии настоящего Протокола в течение 15 дней со дня его подписания.
Совершено в городе Бишкек 29 апреля 2019 года в одном подлинном экземпляре на русском и китайском языках, при этом оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан
За Китайскую Народную Республику
За Кыргызскую Республику
За Российскую Федерацию
За Республику Таджикистан
За Республику Узбекистан
Настоящим удостоверяю, что данный документ является аутентичной копией Протокола о внесении дополнений в Соглашение между государствами-членами Шанхайской организации сотрудничества о проведении совместных военных учений от 2007 года (г. Бишкек, 29 апреля 2019 года).
Подлинный экземпляр данного документа хранится в Секретариате ШОС.
Заместитель Генерального
секретаря ШОС
Н. С. Аккошкаров
Примечание ИЗПИ!
Далее прилагается текст Протокола на китайском языке.