"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 392-VI ҚРЗ
1-бап. "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 145-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 4, 44-құжат; 1999 ж., № 10, 344-құжат; 2004 ж., № 22, 129-құжат; 2007 ж., № 12, 84-құжат; 2014 ж., № 19-I, 19-II, 93-құжат; 2017 ж., № 12, 33-құжат; № 14, 47-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 21-1-бап алып тасталсын;
2) 22-баптың 2-2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2. Ведомстволар, департаменттер және басқармалар министрліктің құрылымдық бөлімшелері болып табылады.
Министрліктің құрылымын және оның құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді министр бекітеді.
Министрлік департаменттері мен басқармаларының жиынтығы оның аппараты болып табылады.";
3) 24-баптың 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ведомство құрылымын тиісті орталық атқарушы органның басшысы бекітеді. Ведомствоның құзыретін және өзге мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау тәртібін құрылымына осы ведомство кіретін орталық атқарушы органның басшысы айқындайды.".
2-бап. Осы Конституциялық заң алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ

О внесении изменений в Конституционный закон Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан"
Конституционный закон Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 392-VI ЗРК.
Статья 1. Внести в Конституционный закон Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст.145; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 4, ст.44; 1999 г., № 10, ст.344; 2004 г., № 22, ст.129; 2007 г., № 12, ст.84; 2014 г., № 19-I, 19-II, cт.93; 2017 г., № 12, cт.33; № 14, cт.47) следующие изменения:
1) статью 21-1 исключить;
2) пункт 2-2 статьи 22 изложить в следующей редакции:
"2-2. Структурными подразделениями министерства являются ведомства, департаменты и управления.
Структура министерства и положения о его структурных подразделениях утверждаются министром.
Совокупность департаментов и управлений министерства является его аппаратом.";
3) пункт 6 статьи 24 изложить в следующей редакции:
"6. Структура ведомства утверждается руководителем соответствующего центрального исполнительного органа. Компетенция и порядок взаимодействия ведомства с иными государственными органами определяются руководителем центрального исполнительного органа, в структуру которого входит данное ведомство.".
Статья 2. Настоящий Конституционный закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ