"2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2023 жылғы 28 наурыздағы № 218-VII ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Заң 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2022 жылғы 1 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1, 7 және 13-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 19 063 995 118 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 14 279 036 264 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 351 800 230 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 248 374 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 4 431 910 250 мың теңге;
2) шығындар – 21 647 463 677 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 416 911 978 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 661 400 027 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 244 488 049 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 208 212 300 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 208 212 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -3 208 592 837 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,7 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 969 908 437 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 7,4 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3 208 592 837 мың теңге.";
"7-бап. 2023 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға 1 800 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.";
"13-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
4) басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға;
5) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;

О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы"
Закон Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 218-VII ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 2
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" следующие изменения и дополнение:
1) статьи 1, 7 и 13 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 063 995 118 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 279 036 264 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 351 800 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 248 374 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 431 910 250 тысяч тенге;
2) затраты – 21 647 463 677 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 416 911 978 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 661 400 027 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 244 488 049 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 208 212 300 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 208 212 300 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -3 208 592 837 тысяч тенге, или 2,7 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 969 908 437 тысяч тенге, или 7,4 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 3 208 592 837 тысяч тенге.";
"Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2023 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 800 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.";
"Статья 13. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2023 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
2) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
3) проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) субсидирование развития производства приоритетных культур;
5) субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
6) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;

7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
8) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде салынған орта білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
9) мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға;
10) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
11) "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге;
12) "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
13) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
14) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 6) және 8) тармақтарында көрсетілген 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
2) мынадай мазмұндағы 15-1-баппен толықтырылсын:
"15-1-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беруге арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
3) 17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2023 жылға арналған резервi 249 167 878 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
4) 18-бап алып тасталсын;
5) 19, 24 және 25-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"19-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2023 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 1 248 374 мың теңге сомасындағы қаражат көрсетіле отырып, 15 348 008 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.";
"24-бап. 2023 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 25 208 800 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
25-бап. 2023 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 3 812 799 020 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";

7) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
8) содержание объектов среднего образования, построенных в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
9) реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах;
10) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
11) проведение капитального ремонта объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
12) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
13) изъятие земельных участков для государственных нужд;
14) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2023 год, указанных в подпунктах 6) и 8) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
2) дополнить статьей 15-1 следующего содержания:
"Статья 15-1. Распределение средств на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 17 изложить в следующей редакции:
"Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2023 год в сумме 249 167 878 тысяч тенге.";
4) статью 18 исключить;
5) статьи 19, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2023 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 15 348 008 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 1 248 374 тысяч тенге.";
"Статья 24. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2023 года в размере 25 208 800 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2023 год в размере 3 812 799 020 тысяч тенге.";

6) көрсетілген Заңға 1, 5, 6 және 7-қосымшалар осы Заңға 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"2023 – 2025 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы"
2023 жылғы 28 наурыздағы
Қазақстан Республикасының
№ 218-VII ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША

6) приложения 1, 5, 6 и 7 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2023 года.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и
дополнения
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2023 – 2025 годы"
от 28 марта 2023 года
№ 218-VII ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

457 449
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
22 647 023
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 904 843
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
120 200
022
Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды және қатынастарды дамытуға жәрдемдесу
650 572
028
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық қызметтің бірыңғай ақпараттық жүйесін құру
256 655
207
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
16 967 264
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
16 967 264
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
13 415 486
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 838 532
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
3 576 954
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
8 885 225
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 885 225
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
177 438 987
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
119 326 985
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
16 100
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
276 580
067
Саяси партияларды қаржыландыру
11 879 858
094
Мемлекеттік активтерді басқару
718 734
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру
45 220 730
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
23 531 330
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
23 531 330
227
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
158 480 145
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
9 484 837
217
Ғылымды дамыту
148 995 308
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

457 449
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
22 647 023
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
1 904 843
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
120 200
022
Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
650 572
028
Создание единой информационной системы дипломатической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
256 655
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
16 967 264
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
16 967 264
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
13 415 486
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
9 838 532
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
3 576 954
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
8 885 225
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
8 885 225
217
Министерство финансов Республики Казахстан
177 438 987
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
119 326 985
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
16 100
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
276 580
067
Финансирование политических партий
11 879 858
094
Управление государственными активами
718 734
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
45 220 730
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
23 531 330
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
23 531 330
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
158 480 145
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
9 484 837
217
Развитие науки
148 995 308
241
Министерство энергетики Республики Казахстан

5 418 703
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
5 418 703
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
13 633 698
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
10 082 409
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
1 310 111
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру, мемлекеттік органдар қызметінде жобалық басқару жүйесін дамыту
42 837
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
163 379
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 752 462
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
282 500
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
93 571 518
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
18 377 837
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
75 193 681
406
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасы
3 638 135
001
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 967 760
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
670 375
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
5 927 503
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 155 967
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
322 000
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер

5 418 703
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
5 418 703
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
13 633 698
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
10 082 409
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 310 111
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления, развитие системы проектного управления в деятельности государственных органов
42 837
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
163 379
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве
1 752 462
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
282 500
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
93 571 518
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
18 377 837
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
75 193 681
406
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
3 638 135
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
2 967 760
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
670 375
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
5 927 503
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
5 155 967
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
322 000
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики

267 926
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
9 631 888
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 631 888
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
24 034 138
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
20 699 481
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
3 324 505
003
Халықаралық міндеттемелерді орындау және тұрақты даму мақсаттарына қол жеткізу мақсатында Қазақстан Республикасындағы балалар мен әйелдердің жағдайын мониторингтеу үшін мультииндикаторлық кластерлік зерттеп-қарауды өткізу
10 152
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
3 548 378
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
3 548 378
628
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
18 592 780
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
18 592 780
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты
1 533 580
001
Республика аумағында Қазақстан Республикасы Конституциясының үстемдігін қамтамасыз ету
1 533 580
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
41 743 460
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
1 248 093
002
Сайлау өткізу
40 495 367
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
27 138 162
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
27 138 162
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
87 053 738
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
80 093 664
055
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
6 960 074
2
Қорғаныс
1 148 199 687
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
264 626 979
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

267 926
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
181 610
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
9 631 888
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
9 631 888
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
24 034 138
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
20 699 481
002
Обеспечение предоставления статистической информации
3 324 505
003
Проведение мультииндикаторного кластерного обследования для мониторинга положения детей и женщин в Республике Казахстан в целях выполнения международных обязательств и достижения целей устойчивого развития
10 152
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
3 548 378
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
3 548 378
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
18 592 780
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
18 592 780
637
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
1 533 580
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории Республики
1 533 580
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
41 743 460
001
Организация проведения выборов
1 248 093
002
Проведение выборов
40 495 367
693
Управление материально-технического обеспечения
27 138 162
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
27 138 162
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
87 053 738
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
80 093 664
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
6 960 074
2
Оборона
1 148 199 687
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
264 626 979
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва

24 712 006
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
120 250 440
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
51 121 113
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
68 543 420
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
534 507 954
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
3 661 363
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
530 846 591
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
349 064 754
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
349 064 754
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 262 039 415
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
1 839 582
002
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 839 582
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
420 809 837
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
28 919 160
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
295 412 968
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
76 423 084
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
20 054 625
201
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
50 148 513
001
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
16 229 541
005
Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі
2 719 506
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми сүйемелдеу
408 001
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
986 060
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
16 181 032
065
Сот сараптамалары жөніндегі көрсетілетін қызметтер
13 262 013
066
Зираттар бар крематорийлер салу үшін республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
362 360
410
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
543 342 012
001
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету

24 712 006
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
120 250 440
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
51 121 113
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
68 543 420
208
Министерство обороны Республики Казахстан
534 507 954
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
3 661 363
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
530 846 591
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
349 064 754
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
349 064 754
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 262 039 415
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
1 839 582
002
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
1 839 582
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
420 809 837
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
28 919 160
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
295 412 968
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
76 423 084
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
20 054 625
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
50 148 513
001
Правовое обеспечение деятельности государства
16 229 541
005
Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами
2 719 506
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
408 001
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
986 060
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
16 181 032
065
Услуги по судебным экспертизам
13 262 013
066
Целевые трансферты на развитие бюджетам городов республиканского значения, столицы для строительства крематориев с кладбищами
362 360
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
543 342 012
001
Обеспечение национальной безопасности

2 243 322
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту
2 243 322
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
59 626 652
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
9 613 182
002
Қабылданған халықаралық міндеттемелерді ескере отырып, шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институты тарапынан сақтандырылуға тиіс отандық өңдеуші өнеркәсіптің жоғары технологиялық тауарларын, көрсетілетін қызметтерін және жұмыстарын шетелдік сатып алушыларға екінші деңгейдегі банктер, "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ және лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және олар жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
649 726
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
8 963 456
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
133 200
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
133 200
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
49 880 270
037
Қарағанды облысының бюджетіне Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
5 000 000
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 232 261
062
Қостанай облысының бюджетіне Қостанай қаласындағы индустриялық аймақта "KIA" автомобильдерін шығаратын зауыт салу жобасын іске асыру үшін "KIA Qazaqstan" ЖШС жарғылық капиталына қатысу мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
10 115 521
094
Қостанай облысының бюджетіне машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
037
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 532 488
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
720 576 055
037
Қарағанды облысының бюджетіне Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
5 000 000
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 232 261
12
Көлiк және коммуникация

2 243 322
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
2 243 322
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
59 626 652
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
9 613 182
002
Субсидирование ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, АО "Банк Развития Казахстана" и иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям высокотехнологичных товаров, услуг и работ отечественной обрабатывающей промышленности, которые подлежат страхованию со стороны национального института развития в области развития и продвижения несырьевого экспорта, с учетом принятых международных обязательств
649 726
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
8 963 456
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
133 200
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
133 200
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
49 880 270
037
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству бытовой техники в г. Сарани Карагандинской области
5 000 000
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 232 261
062
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью участия в уставном капитале ТОО "KIA Qazaqstan" для реализации проекта по строительству завода по производству автомобилей "KIA" в индустриальной зоне в г. Костанае
15 000 000
090
Содействие развитию отраслей промышленности
10 115 521
094
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
15 000 000
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 532 488
12
Транспорт и коммуникации

10 395 603
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
207
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-ға нысаналы аударым жолымен жеке тұлғалардың ұлттық валютада (теңге) орналастырылған депозиттері бойынша өтемақы (сыйлықақы) төлеу
158 702 429
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
8 723 184
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 233 009
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
5 654 686
243
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
31 610 879
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын және концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
350 904
082
Облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру
176 196 060
087
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
243 666 380
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
41 488 083
202
Құжаттамалардың сақтандыру қорын құру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
520 407
210
Астана халықаралық форумын ұйымдастыру және өткізу үшін "QazExpoCongress" ҰК" АҚ-ға нысаналы аударым
1 440 619
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
15 862 249
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
15 862 249
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
49 399 463
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
46 723 249
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 676 214
14
Борышқа қызмет көрсету
1 842 725 170
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
1 842 725 170
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
1 842 725 170
15
Трансферттер
4 995 054 752
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
4 995 054 752
400
Субвенциялар

10 395 603
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
207
Выплата компенсации (премии) по депозитам физических лиц, размещенным в национальной валюте (тенге), путем целевого перечисления в АО "Фонд проблемных кредитов" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
158 702 429
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
31 610 879
006
Стимулирование продуктивных инноваций
8 723 184
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 233 009
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
5 654 686
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
463 662 453
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
350 904
082
Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях
176 196 060
087
Реализация мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
243 666 380
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
41 488 083
202
Реализация мероприятий по созданию и сохранению страхового фонда документации
520 407
210
Целевое перечисление в АО "НК "QazExpoCongress" для организации и проведения Международного форума Астана
1 440 619
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
15 862 249
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
15 862 249
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
49 399 463
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
46 723 249
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 676 214
14
Обслуживание долга
1 842 725 170
217
Министерство финансов Республики Казахстан
1 842 725 170
013
Обслуживание правительственного долга
1 842 725 170
15
Трансферты
4 995 054 752
217
Министерство финансов Республики Казахстан
4 995 054 752
400
Субвенции

4 995 054 752
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
III. Таза бюджеттік кредит беру
416 911 978
Бюджеттік кредиттер
661 400 027
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 980 000
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
28 980 000
073
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге кредит беру
28 980 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 522 357
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
3 522 357
008
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
2 435 659
224
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
1 086 698
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
360 000 000
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
340 000 000
014
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге облыстық бюджеттерге кредит беру
100 000 000
202
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
100 000 000
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
140 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
20 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
20 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34 400 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
34 400 000
036
Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
247
Қазақстанда өндірілген ауыл шаруашылығы техникасын қоспағанда, автокөлік құралдары мен арнайы мақсаттағы автотехниканы лизингке сатып алатын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
14 400 000
13
Басқалар
234 497 670
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

4 995 054 752
III. Чистое бюджетное кредитование
416 911 978
Бюджетные кредиты
661 400 027
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 980 000
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
28 980 000
073
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие предпринимательской инициативе молодежи
28 980 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 522 357
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
3 522 357
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
2 435 659
224
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
1 086 698
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
360 000 000
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
340 000 000
014
Кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
100 000 000
202
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
100 000 000
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
140 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
20 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
20 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34 400 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
34 400 000
036
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности
20 000 000
247
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, приобретающих в лизинг автотранспортные средства и автотехнику специального назначения, за исключением сельскохозяйственной техники казахстанского производства
14 400 000
13
Прочие
234 497 670
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан

162 600 000
050
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ға кредит беру
162 600 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
71 897 670
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
71 897 670
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
244 488 049
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
244 488 049
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
244 488 049
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
244 487 877
2
Пайдаланылмаған бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару
172
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
208 212 300
Қаржы активтерін сатып алу
208 212 300
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
142 220
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
142 220
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
142 220
4
Бiлiм беру
2 917 807
227
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
2 917 807
234
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
2 917 807
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
674 611
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
674 611
050
Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
366 721
054
"Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" РМҚК-ның жарғылық капиталын ұлғайту
307 890
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 000 000
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
20 000 000
204
Кейіннен лизингке беру үшін ауыл шаруашылығы техникасын, жем-шөп дайындау техникасын және суарудың ұтқыр жүйелерін сатып алуды қаржыландыру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту арқылы кейіннен "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
20 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
135 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
135 000 000
211
Өңдеуші өнеркәсіптің жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту

162 600 000
050
Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
162 600 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
71 897 670
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
71 897 670
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
244 488 049
5
Погашение бюджетных кредитов
244 488 049
01
Погашение бюджетных кредитов
244 488 049
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
244 487 877
2
Возврат сумм неиспользованных бюджетных кредитов
172
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
208 212 300
Приобретение финансовых активов
208 212 300
1
Государственные услуги общего характера
142 220
217
Министерство финансов Республики Казахстан
142 220
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
142 220
4
Образование
2 917 807
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
2 917 807
234
Увеличение уставного капитала некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный женский педагогический университет"
2 917 807
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
674 611
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
674 611
050
Увеличение уставного капитала АО "Казахфильм" имени Шакена Айманова
366 721
054
Увеличение уставного капитала РГКП "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова"
307 890
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 000 000
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
20 000 000
204
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "КазАгроФинанс" через увеличение уставного капитала акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для финансирования приобретения сельскохозяйственной техники, кормозаготовительной техники и мобильных систем орошения для последующей передачи в лизинг за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
135 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
135 000 000
211
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов обрабатывающей промышленности

2022 жылғы 1 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 163-VII ҚРЗ Заңына
5-ҚОСЫМША
2023 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
4
Білім беру
224
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
001
Оқу-ағарту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
105
Колледж студенттерін жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету

от 1 декабря 2022 года
№ 163-VII ЗРК
Перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2023 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
Подпрограмма
4
Образование
224
Министерство просвещения Республики Казахстан
001
Формирование и реализация государственной политики в области просвещения
105
Обеспечение студентов колледжей вновь вводимыми местами в общежитиях

004
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
120
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалардың жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне және оларды дайындаған педагогтерге біржолғы сыйақы төлеу
125
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
227
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
001
Ғылым және жоғары білім саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
105
Студенттерді, магистранттарды және докторанттарды жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
101
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету
038
Спорт саласында дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
100
Спорттағы дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету
Функционалдық топ
Әкімші
Атауы
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
5
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау

004
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
120
125
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Выплата единовременного вознаграждения победителям и призерам международных олимпиад по общеобразовательным предметам и подготовившим их педагогам
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
001
Формирование и реализация государственной политики в области науки и высшего образования
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
101
Обеспечение обучения и воспитания одаренных в культуре и искусстве детей
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
100
Обеспечение обучения и воспитания одаренных в спорте детей
5
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
Подпрограмма
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета
106
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070

100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
142
Республикалық бюджет қаражаты есебінен зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу

100
Охрана общественного здоровья
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
104
105
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
142
Выплата пенсий и пособий за счет средств республиканского бюджета

145
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу
"2023 – 2025 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы"
2023 жылғы 28 наурыздағы
Қазақстан Республикасының
№ 218-VII ҚРЗ Заңына
3-ҚОСЫМША
"2023 – 2025 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2022 жылғы 1 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 163-VII ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2023 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
"2023 – 2025 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы"
2023 жылғы 28 наурыздағы
Қазақстан Республикасының
№ 218-VII ҚРЗ Заңына
4-ҚОСЫМША
"2023 – 2025 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2022 жылғы 1 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 163-VII ҚРЗ Заңына
7-ҚОСЫМША
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстарының болжамы
Атауы
Болжам
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры
Түсімдер

145
Выплата пенсий и пособий за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнения
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2023 – 2025 годы"
от 28 марта 2023 года
№ 218-VII ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2023 – 2025 годы"
от 1 декабря 2022 года
№ 163-VII ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Закону Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнения
в Закон Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2023 – 2025 годы"
от 28 марта 2023 года
№ 218-VII ЗРК
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2023 – 2025 годы"
от 1 декабря 2022 года
№ 163-VII ЗРК
Прогноз поступлений и расходов Государственного фонда социального страхования и фонда социального медицинского страхования
Наименование
Прогноз
2023 год
2024 год
2025 год
Государственный фонд социального страхования
Поступления