Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) толықтыру мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 5 наурыз N 80
Қазақстан Республикасында бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi тiркеудi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда K941000_ қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжат), "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1996 жылғы 7 желтоқсандағы N 50-1 Қазақстан Республикасының Заңына ("Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерi, 1996 жылғы 11 желтоқсан) мынадай толықтыру мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
129-баптың 2-тармағы "мiндеттемеге" деген сөзден кейiн "сондай-ақ бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi тiркеудi жүзеге асыратын бағалы қағаздар рыногына кәсiпқой қатысушылардың" деген сөздермен толықтырылсын;
135-бапта: 1-тармақтың бiрiншi абзацында "арнайы лицензия алған депозитарий-ұйым эмитентпен жасалған шарт (депозитарлық шарт) бойынша" деген сөздер "арнайы лицензия алған ұйымдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың екiншi абзацында "депозитарий" деген сөз "арнайы лицензия алған ұйым" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құқықтарды жүзеге асыру, өткiзу, беру және шектеу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленуi тиiс. Атаулы немесе ордерлi бағалы қағазбен, соның iшiнде құжатсыз нысанда бекiтiлген, құқықтарды белгiлеуге арнайы лицензия алған бағалы қағаздар рыногына
кәсiпқой қатысушылар ресми жазбалардың сақталуына, олардың
құпиялығын қамтамасыз етуге, осындай жазбалар туралы дұрыс деректер
беруге және жүргiзiлген операциялар туралы ресми жазбаларды
жүргiзуге жауапты болады".
Қазақстан Республикасының
Президентi

О внесении дополнения и изменений в Гражданский кодекс Республики Казахстан (общая часть)
Закон Республики Казахстан от 5 марта 1997 г. N 80-I ЗРК
В целях упорядочения регистрации сделок с ценными бумагами в Республике Казахстан внести в Гражданский кодекс Республики Казахстан (общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; Закон Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан" от 7 декабря 1996 г. N 50-1, опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" от 11 декабря 1996 г.), следующие дополнение и изменения:
пункт 2 статьи 129 после слова "обязательству" дополнить словами "а также профессиональных участников рынка ценных бумаг, осуществляющих регистрацию сделок с ценными бумагами";
в статье 135:
в абзаце первом пункта 1 слова "организация-депозитарий, получившая специальную лицензию, может по договору с эмитентом (депозитарному договору)" заменить словами "организации, получившие специальную лицензию, могут";
в абзаце втором пункта 1 слова "депозитарий обязан" заменить словами "организация, получившая специальную лицензию, обязана";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Осуществление, передача, предоставление и ограничение прав должны фиксироваться в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Профессиональные участники рынка ценных бумаг, получившие специальную лицензию на фиксацию прав, закрепленных именной или ордерной ценной бумагой, в том числе и в бездокументарной форме, несут ответственность за сохранность официальных записей, обеспечение их конфиденциальности, представление правильных данных о таких записях и за совершение официальных записей о проведенных операциях.".
Президент
Республики Казахстан