Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар кейбiр Жарлықтыраны өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының заңы 1997 жылғы 9 маусымдағы N 116
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар мынадай Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2200 Z952200_ Заң күшi бар жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 1997 жылғы 25 қаңтарда жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Банкроттық туралы" Заң күшi бар Жарлығының күшi жойылды деп тану және Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 1997 жылғы 9 сәуiрде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Лицензиялау туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 7 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңы);
10-бапта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Лотереялар (мемлекеттiк (ұлттық) лотереялардан басқа) тотализаторлар, казинолар ұйымдастыру және оларды өткiзу;";
24-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа азатжолмен толықтырылсын:
"Тиiстi лицензиясыз лотереялар өткiзуден түскен кiрiстер Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен алып қоюға және "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорына аударылуға жатады.".
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180, 181-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15, 281-құжат; N 23-24, 416-құжат; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 1997 жылғы 1 наурызда жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және кейбiр заң актiлерiнiң күшi жойылған деп тану туралы" 1997 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы; "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде 1997 жылғы 15 сәуiрде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 11 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңы);
13-бапта:
мынадай мазмұндағы жаңа 5) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона
Закон Республики Казахстан от 9 июня 1997 г. N 116-I
Внести изменения и дополнения в следующие Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона:
1. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 17 апреля 1995 г. N 2200 "О лицензировании" Z952200_ (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 г. "О признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О банкротстве" и внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 25 января 1997 г.; Закон Республики Казахстан от 7 апреля 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О лицензировании", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 9 апреля 1997 г.):
в статье 10:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) организация и проведение лотерей (кроме государственных (национальных), тотализаторов, казино;";
в статье 24:
пункт 2 дополнить новым абзацем следующего содержания:
"Доходы, полученные от проведения лотерей без соответствующих лицензий, подлежат изъятию и зачислению в республиканский внебюджетный фонд "Новая столица" в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.".
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст. 88; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180, 181; N 11-12, ст. 257; N 15, ст. 281; N 23-24, ст. 416; Закон Республики Казахстан от 28 февраля 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и признании утратившими силу некоторых законодательных актов", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 1 марта 1997 г.; Закон Республики Казахстан от 11 апреля 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 апреля 1997 г.):
в статье 13:
дополнить новым подпунктом 5) следующего содержания:

"5) төлем көзiне салынатын, жеке тұлғалар алған ұтыстар, сондай-ақ мемлекеттiк (ұлттық) лотереялар бойынша ұтыстар.";
32-бапта:
4-тармақ мемлекеттiк (ұлттық) лотерея бойынша ұтыстардан басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
34-бапта:
5-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар банктер мен банктiк емес қаржы мекемелерiндегi салымдар бойынша проценттер, сондай-ақ мемлекеттiк (ұлттық) лотереялар бойынша ұтыстар.";
мынадай мазмұндағы жаңа 9 тармақпен толықтырылсын:
"9. Заңды тұлғалардың мемлекеттiк (ұлттық) лотерея өткiзуден алған кiрiстерiне табыс салығы салынбауға тиiс.".
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан
Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368
Z952368_
Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13, N 23, 152-құжат; Қазақстан
Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18,
367-құжат):
149-бап мынадай мазмұндағы жаңа 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) Қазақстан Республикасының аумағында тарату үшiн әкелiнетiн
шет мемлекеттердiң лотереялары.".
Қазақстан Республикасының
Президентi

"5) выигрыши, полученные физическими лицами, облагаемые у источника выплаты, а также выигрыши по государственной (национальной) лотерее.";
в статье 32:
пункт 4 дополнить словами "кроме выигрышей по государственной (национальной) лотерее.";
в статье 34:
пункт 5 дополнить новым подпунктом 7) следующего содержания:
"7) проценты по вкладам в банках и небанковских финансовых учреждениях, имеющих лицензию Национального Банка Республики Казахстан, а также выигрыши по государственной (национальной) лотерее.";
дополнить новым пунктом 9 следующего содержания:
"9. Не подлежат налогообложению подоходным налогом доходы юридических лиц, полученные от проведения государственной (национальной) лотереи.".
3. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 18, ст. 367):
статью 149 дополнить новым подпунктом 14) следующего содержания:
"14) лотереи зарубежных государств, ввозимые для распространения на территории Республики Казахстан.".
Президент
Республики Казахстан