"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 6 маусым N 125
"Бюджет жүйесi туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына Z960052_ (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 20-21, 402-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
6-баптың жетiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржыландыру" - борыштың негiзгi сомасын өтеудi шегерiп тастағанда бюджетке түсетiн қарыз алу жөнiндегi түсiмдердi немесе қарыз алу жөнiндегi түсiмдердi шегерiп тастағанда бюджет профицитiн борыштың негiзгi сомасын өтеуге бөлудi қамтиды";
9-баптың 1-тармақшасының он бiрiншi абзацы "бюджетке берiлетiн" сөздерiнен кейiн "және Зейнетақылар төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан зейнетақы төлемдерiн жасау үшiн" деген сөздермен толықтырылсын;
18-баптың 3-тармағындағы "мөлшерi, оны жабу көздерi" деген сөздер "бюджет (профицитiнiң) мөлшерi" деген сөздермен ауыстырылсын.
23-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық бюджет туралы заңда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарыз алуы нәтижесiнде пайда болған Қазақстан Республикасының мемлекеттiк борышының лимитi, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк кепiлдiктерiнiң лимитi бекiтiледi, сондай-ақ аталған мемлекеттiк борышқа қызмет көрсетуге арналған қаражат көзделедi";
4-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақ 4-тармақ болып есептелсiн;
25-баптың 4-тармағы "өзгерiстер енгiзуге" деген сөздерден кейiн "және
республикалық бюджеттiң тапшылығын жабу көздерiн өзгертуге" деген
сөздермен толықтырылсын;
27-бапта:
бiрiншi бөлiк "атқарушы органдар" деген сөздерден кейiн "Бюджеттiң
құрастырылу және атқарылу ережелерiне сәйкес" деген сөздермен
толықтырылсын;
екiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Секвестрлеуге жатпайтын шығыстар түрлерiнiң тiзбесiн Қазақстан
Республикасының Парламентi мен жергiлiктi өкiлдi органдар тиiстi жылға
арналған бюджеттер туралы заң мен шешiмдерге белгiлейдi";
үшiншi бөлiк алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе"
Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. N 125-I ЗРК
Внести в Закон Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. Z960052_ "О бюджетной системе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 20-21, ст. 402) следующие изменения и дополнения:
абзац седьмой статьи 6 изложить в следующей редакции:
"Финансирование" - включает поступления в бюджет по заимствованию, за вычетом погашения основной суммы долга, или распределение профицита бюджета на погашения основной суммы долга, за вычетом поступлений по заимствованию";
абзац одиннадцатый подпункта 1) статьи 9 дополнить словами "и для пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий";
в пункте 3 статьи 18 слова "бюджета, источников его покрытия" заменить словами "(профицита) бюджета";
в статье 23:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В законе о республиканском бюджете утверждаются лимит государственного долга Республики Казахстан, образуемого в результате заимствования Правительством Республики Казахстан, лимит государственных гарантий Республики Казахстан, а также предусматриваются средства для обслуживания указанного государственного долга";
пункт 4 исключить;
пункт 5 считать пунктом 4;
пункт 4 статьи 25 дополнить словами "и изменять источники
покрытия дефицита республиканского бюджета";
в статье 27:
часть первую дополнить словами "согласно Правилам составления и
исполнения бюджета";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Перечень видов расходов, не подлежащих секвестрированию,
определяется Парламентом Республики Казахстан и местными
представительными органами в законе и решениях о бюджетах на
соответствующий год";
часть третью исключить.
Президент
Республики Казахстан