Қазақстан Республикасы Президентiнiң тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау мәселелерi жөнiндегi Заң күшi бар кейбiр Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 30 маусымдағы N 139
1-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368 заң күшi бар Жарлығына Z952368_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13, N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 жылғы 12 маусымда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар кейбiр Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
149-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Инвестициялық жобаны iске асыру үшiн қажеттi жабдықтарды, шикiзат пен материалдарды (спирттi, алкогольдi және темекi өнiмдерiн, сондай-ақ өңдемей өткiзуге арналған тауарлар импортын қоспағанда) импорттау Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен инвестордың арасында жасалған келiсiм-шартқа сәйкес кеден бажын салудан толық немесе iшiнара босатылуы мүмкiн.".
2-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер туралы" 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күшi бар жарлығына U952717_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 159-құжат) мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi азатжолмен толықтырылсын:
"Жер учаскелерi мемлекеттiк заттай гранттар түрiнде инвесторға Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен инвестор арасында жасалған келiсiм-шартқа сәйкес берiледi.";
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы жаңа 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен инвестордың арасында жасалған келiсiм-шартқа сәйкес жер учаскелерi мемлекеттiк заттай гранттар түрiнде берiлетiн инвестициялық қызметтi жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғалар;";
4) тармақша 5) тармақша болып есептелсiн:
3-тармақтың бiрiншi азатжолы "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен инвестордың арасында жасалған келiсiм-шартқа сәйкес мемлекеттiк заттай гранттарды қоспағанда" деген сөздермен толықтырылсын.
3-бап. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 Заң күшi бар Жарлығына U952721_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 163-құжат) мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
3-бапта:
2-тармақта "жекешелендiру жөнiндегi басқа заң актiлерiнде" деген сөздер "өзге де заң актiлерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона, по вопросам государственной поддержки прямых инвестиций
Закон Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 139-1
Статья 1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13; N 23, ст.152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст.180; N 18, ст.367; Закон Республики Казахстан от 9 июня 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 12 июня 1997 г.) следующее дополнение:
статью 149 дополнить частью второй следующего содержания:
"Импорт оборудования, сырья и материалов (за исключением спирта, алкогольной и табачной продукции, а также импорт товаров, предназначенных для реализации без переработки), необходимых для реализации инвестиционного проекта, может полностью или частично освобождаться от обложения таможенными пошлинами в соответствии с контрактом, заключенным между Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и инвестором.".
Статья 2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 22 декабря 1995 г. N 2717 U952717_ "О земле" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст.159) следующие изменение и дополнения:
в статье 8:
пункт 1 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Земельные участки в виде государственных натурных грантов передаются инвестору в соответствии с контрактом, заключенным между Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и инвестором.";
в пункте 2:
дополнить новым подпунктом 4) следующего содержания:
"4) физические и юридические лица, осуществляющие инвестиционную деятельность, которым земельные участки передаются в виде государственных натурных грантов, в соответствии с контрактом, заключенным между Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и инвестором;";
подпункт 4) считать подпунктом 5);
абзац первый пункта 3 дополнить словами "за исключением государственных натурных грантов в соответствии с контрактом, заключенным между Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и инвестором.".
Статья 3. Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 23 декабря 1995 г. N 2721 U952721_ "О приватизации" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст.163) следующие изменение и дополнение:
в статье 3:
в пункте 2 слова "иными актами законодательства по
приватизации" заменить словами "иными законодательными актами";
дополнить пунктом 4 следующего содержания:

"4. Осы Жарлық "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы күшiне енгiзiлгеннен кейiн Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен бекiтiлген инвестордың арасында жасалған келiсiм-шартты iске асыру процесiнде туындайтын құқықтық қатынастарды реттемейдi.".
Қазақстан Республикасының
Президентi

"4. Настоящий Указ не регулирует правоотношения, возникающие
после вступления в силу Закона Республики Казахстан "О
государственной поддержке прямых инвестиций" между
Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и
утвержденным инвестором в процессе реализации заключенного
контракта.".
Президент
Республики Казахстан