Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiн күшiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы N 207 Заңы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 4 шілдедегі № 231-V Кодексімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР 04.07.2014 № 231-V Кодексімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-бап. Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексi, осы Заңмен күшiне енгiзудiң өзге мерзiмдерi белгiленген ережелерiн қоспағанда, 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енгiзiлсiн.
2-бап. 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап "Қазақ КСР-iнiң Қылмыстық iс жүргiзу кодексiн бекiту туралы" 1959 жылғы 22 шiлдедегi Қазақ КСР Заңымен бекiтiлген Қазақ КСР-iнiң Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң, сондай-ақ 1959 жылғы 22 шiлдеден 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi кезеңде Қазақ КСР-iнiң Қылмыстық iс жүргiзу кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзген барлық заңдардың күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының аумағында қолданылып жүрген заңдар мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлер Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiне сәйкес келтiрiлуге тиiс.
Бұдан былай Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiне сәйкес келтiрiлгенге дейiн аталған заңдар мен нормативтiк құқықтық актiлер Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiне қайшы келмейтiн бөлiгiнде қолданыла бередi.
3-бап. "Қазақ КСР-iнiң Қылмыстық және Қылмыстық iс жүргiзу кодекстерiн күшiне енгiзу тәртiбi туралы" 1959 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесi Президиумы Жарлығының (Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесi мен Үкiметiнiң Ведомостары, 1960 ж., N 4) күшi жойылды деп танылсын.
4-бап. <*>
5-бап. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-5-баптар алып тасталды - Қазақстан Республикасының 2001.07.11.  N 238 Заңымен.
5-1 бап. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-1-бап алып тасталды - Қазақстан Республикасының  2001.07.11.  N 238 Заңымен.
6-бап. Тиiстi органдар Қазақстан Республикасының iс жүргiзу заңдарына сәйкес қабылдаған iс жүргiзу әрекеттерi мен iс жүргiзу шешiмдерi, осы Заңмен олардың атын өзгертуге байланысты, заңды күшiн жоймайды.
ЕСКЕРТУ. 6-баппен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2001.07.11.  N 238 Заңымен.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О введении в действие Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. N 207-1. Утратил силу Кодексом Республики Казахстан от 4 июля 2014 года № 231
Сноска. Утратил силу Кодексом РК от 04.07.2014 № 231 (вводится в действие с 01.01.2015).
Статья 1. Ввести в действие Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан с 1 января 1998 года, за исключением положений, для которых настоящим Законом установлены иные сроки введения в действие.
Статья 2. Признать утратившим силу с 1 января 1998 года Уголовно-процессуальный кодекс Казахской ССР, утвержденный Законом Казахской ССР от 22 июля 1959 года "Об утверждении Уголовно-процессуального кодекса Казахской ССР", а также все законы, которыми в Уголовно-процессуальный кодекс Казахской ССР внесены изменения и дополнения в период с 22 июля 1959 года до 1 января 1998 года.
Законы и нормативные правовые акты, действующие на территории Республики Казахстан, подлежат приведению в соответствие с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Впредь до приведения в соответствие с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан указанные законы и нормативные правовые акты применяются в части, не противоречащей Уголовно-процессуальному кодексу Республики Казахстан.
Статья 3. Признать утратившим силу Указ Президиума Верховного Совета Казахской ССР от 28 декабря 1959 года "О порядке введения в действие Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета и Правительства Казахской ССР, 1960 г., N 4).
Статья 4. (Статьи 4,5,5-1 исключены - Законом РК от 11 июля 2001 г. N
238
Z010238_
)
Статья 6. Процессуальные действия и процессуальные решения, принятые
в соответствии с процессуальным законодательством Республики Казахстан
соответствующими органами, в связи с их переименованием настоящим Законом
не утрачивают юридическую силу.
Сноска. Дополнен статьей 6 - Законом РК от 11 июля 2001 г. N 238
Z010238_
.
Президент
Республики Казахстан