Қазақстан Республикасының қарыз алу мәселелері жөніндегі кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Заңы 1998 жылғы 20 қараша N 303-I
Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының жергілікті өкілді және атқарушы органдары туралы" 1993 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына Z934100_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 516-құжат; 1995 ж., N 7, 48-құжат; N 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 175, 180-құжаттар; 1997 ж., N 12, 181-құжат):
40-баптың 1-тармағының он бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"- лотереялар шығару, олардың шарттары, оларды орналастыру мен өткізу туралы, сондай-ақ қаржы жылының шегінде уақытша кассалық үзілісті жабу үшін және тиісті бюджетте заемның негізгі сомасы мен ол бойынша сыйақыны (мүддені) өтеуге арналған қаражат болған жағдайда ғана заем шарттары түрінде жоғары тұрған бюджеттен немесе екінші деңгейдегі банктерден қарызға қаражат алу туралы шешімдер қабылдау;";
42-баптың бірінші бөлігінің сегізінші абзацындағы "несие, заем және басқа ұзақ мерзімді міндеттемелер туралы шешімдер қабылдайды;" деген сөздер алып тасталсын.
2. 1998 жылғы 8 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" 1998 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына Z980258_ :
3-баптың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"лотереялар шығару, олардың шарттары, оларды орналастыру мен өткізу
туралы, сондай-ақ қаржы жылының шегінде уақытша кассалық үзілісті жабу үшін
және тиісті бюджетте заемның негізгі сомасы мен ол бойынша сыйақыны
(мүддені) өтеуге арналған қаражат болған жағдайда ғана шарттары түрінде
жоғары тұрған бюджеттен немесе екінші деңгейдегі банктерден қарызға қаражат
алу туралы шешімдер қабылдауға;".
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қасымбеков Б.
Үмбетова А.

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам заимствования
Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 г. № 303
Внести изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" Z934100_ (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 23-24, ст.516; 1995 г., № 7, ст.48; № 20, ст.120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст.175, 180; 1997г., № 12, ст.181):
абзац пятнадцатый пункта 1 статьи 40 изложить в следующей редакции:
"- принятие решений о выпуске, условиях, размещении и реализации лотерей, а также о заимствовании средств у вышестоящего бюджета или банков второго уровня в виде договоров займа для покрытия временного кассового разрыва в пределах финансового года и только при наличии в соответствующем бюджете средств, предназначенных на погашение основной суммы займа и вознаграждения (интереса) по нему;";
в абзаце восьмом части первой статьи 42 слова "принимает решения о ссудах, займах и других долгосрочных обязательствах;" исключить.
2. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 1998 г. Z980258_ "Об особом
статусе города Алматы", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и
"Казахстанская правда" 8 июля 1998 г.:
подпункт 6) статьи 3 изложить в следующей редакции:
"6) принимать решения о выпуске, условиях, размещении и реализации
лотерей, а также о заимствовании средств у вышестоящего бюджета или банков
второго уровня в виде договоров займа для покрытия временного кассового
разрыва в пределах финансового года и только при наличии в соответствующем
бюджете средств, предназначенных на погашение основной суммы займа и
вознаграждения (интереса) по нему;".
Президент
Республики Казахстан
(оператор:   А.Турсынова
специалист: Р.Жантасова
30.11.98г.)