4-бап
Тараптар ұлттық кинематографиялық ұйымдар арасында өндiрiстегi, фильмдердi прокаттау мен көрсетудегi, сондай-ақ өзара өндiрiстiк және шығармашылық қызметтер көрсету саласындағы ынтымақтастықты қолдайтын болады.
Тараптар кинематография саласында шығармашылық ынтымақтастықтың әртүрлi үлгiлерiн ынталандыратын және дамытатын болады, қазiргi киноөнерiн дамытуға көмектеседi, киномәдениетiн жетiлдiретiн тәжiрибелiк жұмыстарды қолдайды, ақпараттық алмасуларды, халықаралық фестивальдар мен конкурстарды өткiзудi жүзеге асырады.
5-бап
Келiсiмге қатысушы-мемлекеттердiң шекарасы арқылы қозғалысқа түскен кезде кино- және бейнефильмдердi өндiрудi жүзеге асыруға қажеттi тауарларға кедендiк шекараны кесiп өту кезiнде ұсынуы үшiн кинематография басқармасының уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген олардың түпкiлiктi апарылатын жерi нақтыланғанда ғана кедендiк төлемдер салынбайды.
6-бап
Тараптар киноқұрылымы, соның iшiнде кинематография қажеттiлiктерi үшiн кәсiби кадрларды даярлау және қайта даярлау жүйесiндегi оқу орындарының оқушылары мен оқытушылары алмасуды жүзеге асырады.
7-бап
Тараптар кинематографиялық мұраны сақтаумен өзара пайдалану, ұлттық киномұрағаттар мен киномұражайларды қалыптастыру саласында бiрлесiп iс атқаратын болады.
8-бап
Ынтымақтастықты тереңдету мен ұлттық кинематографияны дамыту мақсатында Тараптар халықаралық кинематографиялық ұйымдарды құруға және олардың қызметiне көмек көрсететiн болады.
9-бап
Осы Келiсiмдi iске асыру барысында өзара ынтымақтастық жобаларымен танысу мен дайындау, ұлттық кинематографиялық ұйымдардың бiрлескен қызметiне көмектесу, басқа да мәселелердi талқылау үшiн бiрлескен комиссиялар мен жұмысшы топтары құрылуы мүмкiн.
10-бап
Осы Келісiм Тараптардың кинематография саласында екiжақты және көпжақты шарттар жасасу мүмкiндiгiн жоққа шығармайды.
Келiсiм осы Келiсiмнiң қағидалары мен мақсаттарын бөлiсетiн басқа да мүдделi мемлекеттердiң бiрiгуi үшiн жағдай туғызатын болады.
11-бап
Осы Келiсiм үш жылға жасалады және егер Тараптардың бiреуi оның күшiнiң кезектi мерзiмi бiткенге дейiн алты ай қалғанда өзiнiң осы Келiсiмнен шығатындығы жөнiнде депозитарийге хабарламаса, онда келесi үш жылға өздiгiнен ұзартылады.
12-бап
Осы Келiсiм қол қойылған күнiнен бастап қолданылады және мемлекеттердiң күшіне енуге қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдерiнiң орындалуы туралы үшiншi ескертудi депозитарийге сақтауға берген күнiнен бастап күшiне енедi.
Алматы қаласында 1995 жылғы 10 ақпанда орыс тілінде 1 дана түпнұсқада жасалды. Түпнұсқа дана Беларусь Республикасы Үкіметінің мұрағатында сақталады, ол расталған көшірмені Келісімге қол қойған мемлекетке жібереді.
Әзірбайжан Республикасының         Молдова Республикасының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Армения Республикасының            Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Беларусь Республикасының           Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін                       Үкіметі үшін
Грузия Республикасының             Түркменстан Республикасының
Үкiметi үшiн                       Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының          Өзбекстан Республикасының
Үкiметi үшiн                       Үкіметі үшін
Қырғыз Республикасының             Украина Республикасының
Үкiметi үшiн                       Үкіметі үшін

Статья 4
Стороны будут поддерживать сотрудничество между национальными кинематографическими организациями в производстве, прокате и публичном показе фильмов, а также в области оказания взаимных производственных и творческих услуг.
Стороны будут поощрять и развивать разнообразные формы творческого сотрудничества в области кинематографии, содействовать развитию современного киноискусства, поддерживать экспериментальные работы, обогащающие кинокультуру, осуществлять информационные обмены, проведение международных фестивалей и конкурсов.
Статья 5
Не облагаются таможенными платежами при перемещении через границы государств-участников Соглашения товары, необходимые для осуществления производства и проката кино- и видеофильмов при наличии подтверждения их назначения, выданного уполномоченным государственным органом управления кинематографией для предъявления при пересечении таможенных границ.
Статья 6
Стороны будут сотрудничать в сфере кинообразования, в том числе в подготовке и переподготовке профессиональных кадров для нужд кинематографии, осуществлять обмены учащимися и преподавателями учебных заведений в системе кинообразования.
Статья 7
Стороны будут сотрудничать в области сохранения и взаимного использования кинематографического наследия, формирования национальных киноархивов и киномузеев.
Статья 8
В целях углубления сотрудничества и развития национальных кинематографий Стороны будут оказывать содействие созданию и деятельности международных кинематографических организаций.
Статья 9
В ходе реализации настоящего Соглашения могут создаваться совместные комиссии и рабочие группы для изучения и подготовки проектов взаимного сотрудничества, содействия национальным кинематографическим организациям в их совместной деятельности, обсуждения других вопросов.
Статья 10
Настоящее Соглашение не исключает возможности заключения Сторонами двусторонних и многосторонних договоров в области кинематографии.
Соглашение открыто для присоединения других заинтересованных государств, разделяющих принципы и цели настоящего Соглашения.
Статья 11
Настоящее Соглашение заключается на три года и автоматически продлевается на следующие три года, если ни одна из Сторон не известила депозитария о своем намерении выйти из настоящего Соглашения за шесть месяцев до истечения очередного срока его действия.
Статья 12
Настоящее Соглашение применяется со дня его подписания и вступает в силу со дня сдачи на хранение депозитарию третьего уведомления о выполнении государствами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе Алматы 10 февраля 1995 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Архиве Правительства Республики Беларусь, которое направит каждому государству, подписавшему настоящее Соглашение, его заверенную копию.