Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою мәселелері жөніндегі кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 12 наурыз N 347-I
Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Төтенше жағдайдың құқықтық режимі туралы" 1993 жылғы 15 қазандағы Z933400_ Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 17, 408-құжат):
14-баптың екінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі мемлекеттік комиссиясының" деген сөздер "Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар жөніндегі орталық атқарушы органының" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шілдедегі Z960019_ Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 11-12, 263-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өнеркәсіп объектісінің қауіпсіздігі декларациясы - өнеркәсіп объектісіндегі ықтимал төтенше жағдайлардың сипаты мен ауқымы туралы ақпарат беретін және объектіні пайдалануға беру, оның жұмыс істеуі мен пайдаланудан шығарылуы кезеңдерінде олардың алдын алу және жою жөнінде меншік иесі қабылдаған шаралар туралы хабарлайтын құжат.";
2) 5-бап мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
"Ұйымдар сондай-ақ Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар жөніндегі орталық атқарушы органы мен жергілікті атқарушы органдарға өздерінің қарауындағы өнеркәсіп объектілерінің қауіпсіздігі декларациясын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіп пен нысан бойынша табыс етіп отырады.
Өнеркәсіп объектісінің қауіпсіздігі декларациясында келтірілген мәліметтер тізбесі мен оларды ресімдеу тәртібін Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар жөніндегі орталық атқарушы органы белгілейді.";
3) 11-баптың екінші бөлігінің он бірінші абзацындағы "және авариялық-қалпына келтіру" деген сөздер алып тасталсын.
3. "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Z970100_
Қазақстан Республикасының Заңында (Қазақстан Республикасы
Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 9, 93-құжат):
14-баптың 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Азаматтық қорғаныс құрамаларына I, II, III топтардағы
мүгедектерден, жүкті әйелдерден, сегіз жасқа дейінгі балалары бар
әйелдерден және соғыс уақытында - жұмылдыру нұсқамасы бар әскери
міндетті адамдардан басқа еңбекке жарамды жастағы ерлер мен әйелдер
алынады.".
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Нарбаев Е.Ә.)

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций
Закон Республики Казахстан от 12 марта 1999 года № 347-1
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 15 октября 1993 года Z933400_ "О правовом режиме чрезвычайного положения" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 17, ст.408):
в абзаце втором статьи 14 слова "Государственной комиссии по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" заменить словами "центрального исполнительного органа Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".
2. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года Z960019_ "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 11-12, ст.263):
1) статью 1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Декларация безопасности промышленного объекта - документ, информирующий о характере и масштабах возможных чрезвычайных ситуаций на промышленном объекте и объявляющий о принятых собственником мерах по их предупреждению и ликвидации на этапах ввода в эксплуатацию, его функционирования и вывода из эксплуатации.";
2) статью 5 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"Организации также представляют в центральный исполнительный орган Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и в местные исполнительные органы декларации безопасности промышленных объектов, находящихся в их ведении, в порядке и по форме, утвержденными Правительством Республики Казахстан.
Перечень сведений, содержащихся в декларации безопасности промышленного объекта, и порядок ее оформления определяются центральным исполнительным органом Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.";
3) в абзаце одиннадцатом части второй статьи 11 слова "и аварийно-
восстановительных" исключить.
3. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года
Z970100_
"О
гражданской обороне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г.,
№ 9, ст.93):
пункт 5 статьи 14 изложить в следующей редакции:
"5. В формирования гражданской обороны зачисляются трудоспособные
мужчины и женщины за исключением: инвалидов I, II, III групп,
беременных женщин, женщин, имеющих ребенка до восьми лет, и в военное
время - военнообязанных, имеющих мобилизационные предписания".
Президент
Республики Казахстан