Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық референдум туралы" конституциялық заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңы 1999 жылғы 6 мамыр N 376.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Республикалық референдум туралы" 1995 жылғы 2 қарашадағы N 2592 конституциялық заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 22, 131-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1. Тақырып пен кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы
Республикалық референдум туралы
Осы Конституциялық заң Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкес республикалық референдумды тағайындау, әзірлеу және өткізу тәртібін белгілейді.".
2. 9-баптың 2), 3) тармақшаларындағы, 13-баптың 5-тармағындағы, 14-баптың 6-тармағындағы, 15-баптың 2-тармағындағы, 16-баптың 2-тармағындағы, 20-баптың 2-тармағындағы, 21-баптың 1-тармағының 11) тармақшасындағы, 22-баптың 1-тармағының 8) тармақшасындағы, 23-баптың 1-тармағының 1), 8) тармақшаларындағы, 23-баптың 3-тармағындағы, 25-баптағы, 29-баптағы, 30-баптың 2-тармағындағы, 31-баптың 5-тармағындағы, 37-баптағы "Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығы", "осы Жарлыққа", "осы Жарлық", "Осы Жарлықтың", "конституциялық заң күші бар Жарлықпен", "осы Жарлықпен", "Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығында", "Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығымен", "Қазақстан Республикасы Президентінің конституциялық заң күші бар Жарлығын", "Осы Жарлық", деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы", "Осы Конституциялық заңға", "Осы Конституциялық заң" "Осы Конституциялық заңның", "Конституциялық заңмен", "осы Конституциялық заңмен", "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында", " Қазақстан Республикасының Конституциялық заңымен", "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын", "Осы Конституциялық заң" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 17-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Егер Республика Президенті Конституцияға өзгерістер мен
толықтыруларды республикалық референдумға шығару туралы Парламенттің
ұсынысын қабылдамай тастаса, Парламент Палаталарының әрқайсысының
депутаттары жалпы санының кемінде бестен төртінің, көпшілік даусымен
Парламент Конституцияға осы өзгерістер мен толықтыруларды енгізу
туралы заң қабылдауға құқылы. Мұндай жағдайда Республика Президенті
сол заңға қол қояды немесе оны республикалық референдумға шығарады.".
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу конституционного закона, "О республиканском референдуме"
Конституционный закон Республики Казахстан от 6 мая 1999 года № 376-1.
Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу конституционного закона, от 2 ноября 1995 г. № 2592 Z952592_ "О республиканском референдуме" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 22, ст.131) следующие изменения и дополнение:
1. Заголовок и преамбулу изложить в следующей редакции:
"Конституционный закон Республики Казахстан
О республиканском референдуме
Настоящий Конституционный закон в соответствии с Конституцией Республики Казахстан определяет порядок назначения, подготовки и проведения республиканского референдума.".
2. В подпунктах 2), 3) статьи 9, пункте 5 статьи 13, пункте 6 статьи 14, пункте 2 статьи 15, пункте 2 статьи 16, пункте 2 статьи 20, подпункте
11) пункта 1 статьи 21, подпункте 8) пункта 1 статьи 22, подпунктах 1), 8) пункта 1 статьи 23, пункте 3 статьи 23, статье 25, статье 29, пункте 2 статьи 30, пункте 5 статьи 31, статье 37 слова "Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу конституционного закона", "настоящему Указу", "настоящий Указ", "настоящего Указа", "Указом, имеющим силу конституционного Закона", "настоящим Указом", "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу конституционного Закона,", "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу конституционного Закона,", "Настоящий Указ" заменить соответственно словами "Конституционный закон Республики Казахстан", "настоящему Конституционному закону", "настоящий Конституционный закон", "настоящего Конституционного закона", "Конституционным законом", "настоящим Конституционным законом", "Конституционным законом Республики Казахстан", "Конституционного закона Республики Казахстан", "настоящий Конституционный закон".
3. Статью 17 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Если Президент Республики отклоняет предложение Парламента о
вынесении на республиканский референдум изменений и дополнений в
Конституцию, то Парламент вправе большинством, не менее четырех пятых,
голосов от общего числа депутатов каждой из Палат Парламента принять закон
о внесении этих изменений и дополнений в Конституцию. В таком случае
Президент Республики подписывает этот закон или выносит его на
республиканский референдум.".
Президент
Республики Казахстан