О поpядке введения в действие Закона Республики Казахстан "О пpофилактике заболевания СПИД"
Постановление Веpховного Совета Республики Казахстан от 5 октябpя 1994 года
Верховный Совет Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в действие Закон Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД" со дня опубликования.
2. Установить, что впредь до приведения законодательства Республики Казахстан в соответствие с Законом "О профилактике заболевания СПИД", действующие акты законодательства Республики Казахстан применяются в части, не противоречащей настоящему Закону.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан поручить в двухмесячный срок:
- привести решения Правительства в соответствие с Законом Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД";
- обеспечить пересмотр и отмену министерствами и государственными комитетами Республики Казахстан их нормативных актов, противоречащих Закону Республики Казахстан "О профилактике заболевания СПИД";
- принять неотложные меры по укреплению материально-технической
базы центров по профилактике и борьбе со СПИД;
- изыскать необходимые ассигнования, в том числе валютные,
для оснащения центров по профилактике и борьбе со СПИД и станций
переливания крови лабораторным оборудованием;
- рассмотреть вопрос строительства Республиканского центра по
профилактике и борьбе со СПИД.
Председатель
Верховного Совета Республики
Казахстан

"ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу тәртiбi жөнiнде
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Қаулысы 5 қазан 1994 ж. N 177-XIII
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi қаулы етедi:
1. "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы Z946000_ жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының заңдары алдағы уақытта "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Заңмен сәйкестендiрiлгенге дейiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заң құжаттары осы Заңға қайшы келмейтiн бөлiктерiнде қолданылатын болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi екi ай мерзімде:
- Үкiмет шешiмдерiн "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен сәйкестендiрсiн;
- Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен мемлекеттiк комитеттерi "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қайшы келетiн өз қалыпты құжаттарын қайта қарауын және күшiн жоюын қамтамасыз етсiн;
- ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi
орталықтардың материалдық-техникалық базасын нығайту жөнiнде шұғыл
шаралар қолдансын;
- ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi
орталықтар мен қан құю стансаларын лабораториялық жабдықтармен
жарақтау үшiн қажеттi қаражат, оның iшiнде валюта iздестiрiлсiн;
- ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi
Республикалық орталық салу мәселесiн қарасын.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Кеңесiнiң Төрағасы