О плане мероприятий по реализации программы информационно-пропагандистского обеспечения реформ в Республике Казахстан
Распоряжение Государственного секретаря Республики Казахстан от 9 января 1997 г. N 1
1. Утвердить план мероприятий по реализации программы информационно-пропагандистского обеспечения реформ в Республике Казахстан (прилагается).
2. Контроль за исполнением плана мероприятий возложить на Организационно-контрольный отдел и Отдел внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан.
Государственный секретарь
Республики Казахстан
Утвержден
распоряжением Государственного
секретаря Республики Казахстан
от 9 января 1997 г. N 1
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
по реализации программы информационно-пропагандистского
обеспечения реформ в Республике Казахстан
1. Подготовить проекты постановления Правительства Республики Казахстан о Республиканской комиссии по информационно-пропагандистскому обеспечению реформ, ее Совете и положения о Комиссии.
Ответственный: Тасмагамбетов И.Н.
Январь 1997 года
2. Рекомендовать создать комиссии по информационно-пропагандистскому обеспечению реформ при акимах областей и гор. Алматы, в министерствах и ведомствах Республики Казахстан.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Байменов А.М.,
Тажин М.М., Бижанов А.Х.,
руководители министерств,
ведомств
Январь 1997 года
3. Разработать мероприятия по пропаганде программы информационно-пропагандистского обеспечения реформ в республиканской и местной периодической печати и других средствах массовой информации; план выпуска научно-популярной, справочной и других видов литературы на государственном и других языках по вопросам пропагандистского обеспечения реформ.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Тажин М.М., Бижанов А.Х.,
Сарсенбаев А.С.
Первый квартал 1997 года
4. Разработать порядок и программу постоянно действующих курсов по повышению квалификации кадров по пропаганде осуществляемых реформ.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Байменов А.М., Бижанов А.Х.
I квартал 1997 года
5. Выработать механизм обеспечения общественного согласия, предусмотрев при этом необходимость создания постоянно действующих общественных структур при исполнительных органах на республиканском и местных уровнях.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Байменов А.М.,
Февраль 1997 года
6. Подготовить и внести предложения о государственных программах культурной, образовательной и языковой политики в Республике Казахстан.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Тажин М.М., Бежанов А.Х.,
Мухамеджанов У.Б.,
Мамашев Т.А.,
Журинов М., Ким Г.В.
I квартал 1997 года

Қазақстан Республикасында реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының 1997 жылғы 9 қаңтардағы N 1 Өкiмi
1. Қазақстан Республикасында реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (қоса берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Iс-шаралар жоспарының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Ұйымдастыру-бақылау бөлiмi мен Iшкi саясат бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк хатшысының
1997 жылғы 9 қаңтардағы
N 1 өкiмiмен бекiтiлген
Қазақстан Республикасында реформаларды
ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету бағдарламасын
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету жөнiндегi республикалық комиссия, оның Кеңесi мен комиссиясы туралы қаулысының жобалары әзiрленсiн.
Жауапты: Тасмағамбетов И.Н.
1997 жылғы қаңтар
2. Қазақстан Республикасының облыстары мен Алматы қаласының әкiмдерi жанында, министрлiктерi мен ведомстволарында реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету жөнiнде комиссиялар құру ұсынылсын.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Бәйменов Ә.М.,Тәжин М.М., Бижанов А.Қ.,
министрлiктер, ведомстволар басшылары
1997 жылғы қаңтар
3. Реформалардың ақпараттық-насихаттық бағдарламасын республикалық және мерзiмдi баспасөз бен басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау жөнiнде iс-шаралар; реформаларды насихаттық қамтамасыз ету мәселелерi бойынша мемлекеттiк және басқа тiлдерде ғылыми-көпшiлiк, анықтамалық және басқа әдебиет шығару жоспары әзiрленсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Тәжин М.М., Бижанова А.Қ.,
Сәрсенбаев А.С.
1997 жылғы 1 тоқсан
4. Жүзеге асырылып жатқан реформаларды насихаттайтын кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiнде тұрақты жұмыс iстейтiн курстардың тәртiбi мен бағдарламасы әзiрленсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Бәйменов Ә.М., Бижанов А.Қ.
1997 жылғы 1 тоқсан
5. Қоғамдық татулықты қамтамасыз ету тетiгi әзiрленсiн, бұл ретте республикалық және жергiлiктi деңгейдегi атқарушы органдар жанында тұрақты жұмыс iстейтiн қоғамдық құрылымдар құру қажеттiгi ескерiлсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Бәйменов Ә.М.
1997 жылғы ақпан
6. Қазақстан Республикасындағы мәдени, бiлiм беру және тiл саясатының мемлекеттiк бағдарламалары туралы ұсыныстар әзiрленiп, енгiзiлсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Тәжин М.М., Бижанов А.Қ.,
Мұхаметжанов О.Б., Мамашев Т.А.,
Жұрынов М., Ким Г.В.
1997 жылғы 1 тоқсан

7. Разработать и внести предложения о создании структур, обеспечивающих формирование моделей (идеологем, механизмов, каналов, источников) информационно-пропагандистского обеспечения реформ.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Тажин М.М., Бижанов А.Х.,
Касенов У.Т.
Март 1997 года
8. Рассмотреть и согласовать в установленном порядке вопрос о структурном подразделении Аппарата Правительства РК, на которое будут возложены координирующие функции по информационно-пропагандистскому обеспечению реформ.
Ответственный: Тасмагамбетов И.Н.
Февраль 1997 года
9. Разработать предложения о Президентском фонде в поддержку представителей научной и творческой интеллигенции; провести регистрацию фонда в установленном порядке.
Ответственные: Абдыкаримов О.А.,
Тасмагамбетов И.Н.
Февраль 1997 года
10. Внести предложение о создании базовых центров по информационно-пропагандистскому обеспечению реформ при головных высших учебных заведениях республики и разработать положение об этих центрах.
Ответственные: Тасмагамбетов И.Н.,
Журинов М.
I квартал 1997 года

7. Реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз етудiң үлгiлерiн (идеологемалар, тетiктер, арналар, негiздер) қамтамасыз ететiн құрылымдар құру туралы ұсыныстар әзiрленiп, енгiзiлсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Тәжин М.М., Бижанов А.Қ., Қасенов Ө.Т.
1997 жылғы наурыз
8. Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету жөнiндегi үйлестiру функциялары жүктелетiн құрылымдық бөлiмшесi туралы мәселе қаралып, белгiленген тәртiппен келiсiлсiн.
Жауапты: Тасмағамбетов И.Н.
1997 жылғы ақпан
9. Ғылыми және шығармашылық интеллегенция өкiлдерiн қолдайтын Президент қоры туралы ұсыныстар әзiрленсiн; қорды белгiленген тәртiппен тiркеу жүргiзiлсiн.
Жауаптылар: Әбдiкәрiмов О.Ә.,
Тасмағамбетов И.Н.
1997 жылғы ақпан
10. Республиканың жетекшi жоғары оқу орындары жанында реформаларды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету жөнiнде базалық орталықтар құру туралы ұсыныс енгiзiлсiн және осы орталықтар туралы ереже әзiрленсiн.
Жауаптылар: Тасмағамбетов И.Н.,
Жұрынов М.
1997 жылғы 1 тоқсан