О ставках налога на земельные участки, выделенные под автостоянки (паркинги), об установлении категорий автостоянок (паркингов)
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 июля 2014 года № 21/184-V. Отменено решением Жарминского районного маслихата области Абай от 4 марта 2024 года № 11/211-VIII.
Сноска. Отменено решением Жарминского районного маслихата области Абай от 04.03.2024 № 11/211-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 381386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры ставок на земли населенных пунктов, выделенные под автостоянки (паркинги), на территории Жарминского района, по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, в зависимости от категорий автостоянок, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Для применения базовых ставок налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги), относящихся к Жарминскому району, близлежащим населенным пунктом определить тот округ, к которому относится по территориальности данный населенный пункт.
4. Признать утратившим силу решение Жарминского районного маслихата от 6 октября 2011 года 33/252-IV "О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-10-120, опубликовано 19 октября 2011 года в газете "Қалба тынысы" № 83).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Туякбаев
Секретарь маслихата Н. Есполов
Приложение 1
к решению Жарминского
районного маслихата
от 18 июля 2014 года
№ 21/184-V
Об определении категории автостоянок по Жарминскому району
Виды автостоянок
категории
1
Надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа
1 категория
2
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2
к решению Жарминского
районного маслихата
от 18 июля 2014 года
№ 21/184-V
Размеры налоговых ставок на земли, выделенные под автостоянки, в зависимости от категории
Категории автостоянок
Базовые ставки, установленные Налоговым Кодексом РК
г. Шар
поселки
села (ауылы)
1
1 категория
7,24
0,96
0,48
2
2 категория
7,24
0,96
0,48
3
3 категория
7,24
0,96
0,48

Автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жер учаскелеріне салынатын салық ставкалары, автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 шілдедегі № 21/184-V шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 наурыздағы № 11/211-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 04.03.2024 № 11/211-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 381, 386 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын салық ставкалары санаты аталған шешімге 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне автотұрақтар санатына қарай салынатын базалық салық ставкалары бойынша Жарма ауданы аумағында автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген елді мекендердің жерлеріне аталған шешімге 2-қосымшаға сәйкес ставка мөлшерлері белгіленсін.
3. Жарма ауданына қарасты автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге базалық салық ставкаларын қолдану үшін жақын жатқан елді мекен ретінде аталған елді мекенге аумақтық жағынан тиесілі округ белгілейді.
4. "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын салық ставкалары туралы" (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 5-10-120 болып тiркелген, "Қалба тынысы" газетінің 2011 жылғы 19 қазандағы № 83 санында жарияланған) Жарма аудандық мәслихатының 2011 жылғы 6 қазандағы № 33/252-IV шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Тұяқбаев
Мәслихат хатшысы Н. Есполов
Жарма аудандық мәслихатының
2014 жылғы 18 шілдедегі
№ 21/184 -V шешiмiне
1-қосымша
Жарма ауданы бойынша автотұрақтар (паркингтер) санатын белгілеу туралы
Рет
Автотұрақтардың түрлері
Санаты
1
Жер үстіндегі жабық түрлі автотұрақтар, ашық түрлі автотұрақтар
1 санат
2
Басқа маңыздағы ғимараттарға жалғастырылған автотұрақтар, басқа маңыздағы ғимараттың ішіне салынған автотұрақтар
2 санат
3
Ғимараттардың жер астындағы, үй астындағы, жер үстіндегі төменгі немесе цокольдық қабаттарында орналасқан автотұрақтар
3 санат
Жарма аудандық мәслихатының
2014 жылғы 18 шілдедегі
№ 21/184 -V шешiмiне
2-қосымша
Автотұрақтар үшін бөлінген жерлерге салық ставкаларының санатына қарай мөлшері
Рет
Автотұрақтардың
санаты
ҚР Салық кодексімен белгіленген базалық ставкалар
Шар қ.
кенттер
ауылдар
1
1 санаты
7,24
0,96
0,48
2
2 санаты
7,24
0,96
0,48
3
3 санаты
7,24
0,96
0,48