О внесении изменений и дополнения в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2014 года № 6-НҚ "Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 23 февраля 2015 года № 2-НҚ. Утратило силу постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 22 июня 2015 года № 4-н/қ
Сноска. Утратило силу постановлением Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 22.06.2015 № 4-н/қ (вводится в действие с 30.06.2015 года).
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084, опубликованными в Собрании актов центральных исполнительных и иных органов Республики Казахстан от 28 мая 2008 года № 5), Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее - Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета от 15 декабря 2014 года № 6-НҚ «Об утверждении квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета» (опубликовано в ИПС «Әділет» 26 декабря 2014 года) следующие изменение и дополнение:
в квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Счетного комитета, утвержденных указанным нормативным постановлением:
в подразделе «Сектор управления персоналом» раздела «Отдел кадрово и административной работы»:
строку «Главный консультант - 2 единицы, категория В-3 (8/1-4 8/1-5) изложить в следующей редакции:
«Главный консультант - 1 единица, категория В-3 (8/1-4)»; дополнить строкой следующего содержания:
«Эксперт - 1 единица, категория В-5 (8/1-5)
Критерии Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес, образование (казахский язык и литература и/или русский язык и литература и /или иностранный язык), право (международное право, юриспруденция)
Профессиональная компетентность

"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 6-НҚ нормативтік қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 2-нқ бұйрығы. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 22 маусымдағы № 4-нқ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 22.06.2015 № 4-нқ (қаулы 30.06.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 тіркелген, 2008 жылғы 28 мамырда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге органдары актілерінің № 5 жинағында жарияланған) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі - Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы» Есеп комитетінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 6-НҚ нормативтік қаулысына («Әділет АҚЖ-да 2014 жылғы 26 желтоқсанда жарияланды) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Есеп комитетінің «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарында:
«Кадр және әкімшілік жұмыстар бөлімі» деген бөлімнің «Персоналды басқару секторы» деген кіші бөлімде:
«Бас консультант - 2 бірлік, В-3 санаты (8/1-4, 8/1-5)» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Бас консультант -1 бірлік, В-3 санаты (8/1-4)»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Сарапшы - 1 бірлік, В-5 санаты (8/1-5)
Критерийлер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары білімі: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес; білім беру (қазақ тілі және әдебиеті және/немесе орыс тілі және әдебиеті және/немесе шетел тілі); құқық (халықаралық құқық, құқықтану).
Кәсіби құдреттілігі

1. Нормативные правовые акты согласно программе тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
2. Знание Положения о Счетном комитете, Регламента Счетного комитета.
3. Знание Трудового кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан «О государственной службе».
4. Знание государственного языка.
Практический опыт
1. Согласно типовым квалификационным требованиям.
2. Умение работать на компьютере с программами Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes и т.д.
Функциональные обязанности
Обеспечение организации деятельности комиссий по кадровым вопросам; соблюдение процедур проведения аттестации и конкурсного отбора; оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, организация стажировки, оценки деятельности, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышения квалификации государственных служащих; осуществление учета персональных данных государственных служащих, в том числе в информационных системах, сведений о результатах оценки, аттестации и прохождения обучения; разработка проектов нормативных документов по вопросам совершенствования форм и методов управления персоналом; контроль за соблюдением трудовой дисциплины в Счетном комитете.
".
2. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего нормативного постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего нормативного постановления на Интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением нормативного постановления возложить ча руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Джанбурчин

1. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге қатысты тестілеу бағдарламасына сай нормативтік құқықтық актілер.
2. Есеп комитеті туралы ережені, Есеп комитетінің Регламентін білуі.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын білуі.
4. Мемлекеттік тілді білуі.
Практикалық тәжрибесі
1. Үлгі біліктілік талаптарына сай болуы
2. Компьютерде Microsoft Word, Excel, Internet, IBM Lotus Notes және т.б. бағдарламалармен жұмыс істей алуы.
Функционалдық міндеттері
Кадр мәселелері жөніндегі комиссиялардың қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз ету; аттестаттауды және конкурстық іріктеуді жүргізу рәсімдерін сақтау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің тағылымдамасын, қызметін бағалауды, оқуын, қайта даярлығын (қайта мамандануын) және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру; мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, соның ішінде ақпараттық жүйедегі дербес деректерін, бағалау, аттестаттау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алуды жүзеге асыру; персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеу; Есеп комитетінде еңбек тәртібінің сақталуын бақылау.
2. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1}осы нормативтік қаулыны мерзімді баспасөз басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
2) осы нормативтік қаулыны Есеп комитетінің Интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің aппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күні қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Қ. Жаңбыршин