Об утверждении отчета об исполнении бюджета города Астаны за 2015 год
Решение маслихата города Астаны от 26 мая 2016 года № 12/4-VI
Рассмотрев, отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2015 год, представленный акиматом города Астаны, маслихат города Астаны отмечает, что бюджет города Астаны, утвержденный 11 декабря 2014 года № 303/45-V «О бюджете города Астаны на 2015-2017 годы» с учетом изменений, внесенных решениями маслихата города Астаны от 31 марта 2015 года № 351/49-V, от 12 июня 2015 года № 373/53-V, от 10 сентября 2015 года № 405/56-V, от 16 октября 2015 года № 418/58-V, от 4 декабря 2015 года № 425/60-V, исполнен по доходам на 102,4 процентов (план 349 879 411,0 тыс.тенге, поступило 358 451 288,3 тыс.тенге), по затратам – 99,8 процента (план 340 740 759,8 тыс.тенге, исполнено 340 026 885,4 тыс.тенге) от соответствующих утвержденных показателей.
Чистое бюджетное кредитование составило 22 662 531,1 тыс.тенге, в том числе по бюджетным кредитам - 23 514 499,0 тыс.тенге (100%), погашению бюджетных кредитов - 851 967,9 тыс.тенге.
Сальдо по операциям с финансовыми активами составило 11 468 433,2 тыс.тенге, в том числе:
приобретению финансовых активов - 11 633 505,0 тыс.тенге;
поступлению от продажи финансовых активов государства - 165 071,8 тыс.тенге.
Дефицит бюджета составил (-15 706 561,4) тыс.тенге.
Финансирование дефицита бюджета составило 15 706 561,4 тыс.тенге.
В течение финансового года произведено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 9 740 681,7 тыс.тенге.
Остатки бюджетных средств на конец года составили 9 286 416,3 тыс.тенге.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить отчет о кассовом исполнении бюджета города Астаны за 2015 год по доходам в сумме 358 451 288,3 тыс.тенге, затратам в сумме 340 026 885,4 тыс.тенге, чистому бюджетному кредитованию – 22 662 531,1 тыс.тенге, сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 468 433,2 тыс.тенге, дефициту бюджета – (-15 706 561,4) тыс.тенге, финансирование дефицита бюджета – 15 706 561,4 тыс.тенге (прилагается).
2. Утвердить отчет Ревизионной комиссии по городу Астане об исполнении бюджета города Астаны за 2015 год.
3. Рекомендовать администраторам бюджетных программ принять необходимые меры по качественной и эффективной реализации бюджетных программ с достижением целей, предусмотренных в бюджетных программах, обеспечив при этом соблюдение бюджетного законодательства и законодательства о государственных закупках.

Астана қаласының 2015 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есебін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2016 жылғы 26 мамырдағы № 12/4-VI шешімі
Астана қаласының 2015 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есепті қарап, Астана қаласының мәслихаты Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімімен бекітілген Астана қаласының бюджеті Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 351/49-V, 2015 жылғы 12 маусымдағы № 373/53-V, 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 405/56-V, 2015 жылғы 16 қазандағы № 418/58-V, 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 425/60-V шешімдерімен енгізілген өзгерістерді ескере отырып, бекітілген тиісті көрсеткіштерден кіріс бойынша 102,4 пайызға (жоспар 349 879 411,0 мың теңге, түскені 358 451 288,3 мың теңге), шығындар бойынша – 99,8 пайызға (жоспар – 340 740 759,8 мың теңге, атқарылғаны 340 026 885,4 мың теңге) орындалғандығын атап көрсетті.
Таза бюджеттік кредит беру 22 662 531,1 мың теңгені құрады, оның ішінде бюджеттік кредиттер бойынша – 23 514 499,0 мың теңге (100 %), бюджеттік кредиттерді өтеу – 851 967,9 мың теңгені құрады.
Қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо 11 468 433,2 мың теңгені құрады, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу бойынша – 11 633 505,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер бойынша – 165 071,8 мың теңге.
Бюджеттің тапшылығы (-15 706 561,4) мың теңгені құрады.
Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру 15 706 561,4 мың теңгені құрады.
Қаржы жылы ішінде жергілікті атқарушы органның 9 740 681,7 мың теңге сомасындағы қарызын өтеу жүргізілді.
Жыл соңындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары 9 286 416,3 мың теңгені құрады.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2015 жылғы бюджетінің кассалық атқарылуы туралы есеп кірістер бойынша 358 451 288,3 мың теңге болып бекітілсін, шығындар бойынша 340 026 885,4 мың теңге сомасында, таза бюджеттік кредит беру бойынша орындалуы – 22 662 531,1 мың теңге, қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдоның орындалуы – 11 468 433,2 мың теңге, бюджет тапшылығы бойынша – (-15 706 561,4) мың теңге, бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 15 706 561,4 мың теңге бойынша бекітілсін (қоса беріледі).
2. Астана қаласының 2015 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы Тексеру комиссиясының есебі бекітілсін.
3. Бюджеттік бағдарлама әкімшілеріне бюджеттік бағдарламаларда көзделген мақсаттарға жетумен бюджеттік бағдарламаны сапалы және тиімді іске асыру бойынша, бұл жерде бюджет заңнамасын және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз ете отырып, қажетті шаралар қабылдау ұсынылсын.

4. Рекомендовать акимату города Астаны принять меры по:
- улучшению координации работы между администраторами бюджетных программ при реализации бюджетных инвестиционных проектов;
- исполнению рекомендаций Ревизионной комиссии, содержащихся в отчете об исполнении бюджета города Астаны за 2015 год.
5. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Астаны по перечню согласно приложению 2 к настоящему решению.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    М. Шекенов
Секретарь маслихата
города Астаны                              Ж. Нурпиисов
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 26 мая 2016 года № 12/4-VI
Отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2015 год
тыс. тенге
Категория
Наименование

4. Астана қаласының әкімдігіне:
- бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің арасында бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде жұмысты үйлестіруді жақсарту;
- 2015 жылғы Астана қаласы бюджетінің атқарылуы туралы есебінде көрсетілген Тексеру комиссиясының ұсынымдарын орындау бойынша шаралар қабылдау ұсынылсын.
5. Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдері тізім бойынша осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес күші жойылған деп танылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                              М. Шекенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                              Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
016 жылғы 26 мамырдағы № 12/4-VI
шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған
Астана қаласы бюджетiнің атқарылуы туралы есеп
мың тенге
Санаты
Атауы

1. Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V «О бюджете города Астаны на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 января 2015 года № 869, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 13 января 2015 года № 3, «Вечерняя Астана» от 13 января 2015 года № 3).
2. Пункт 6 решения маслихата города Астаны от 18 марта 2015 года № 345/48-V «О внесении изменений в некоторые решения маслихата города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 апреля 2015 года № 903, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 5 мая 2015 года № 47, «Вечерняя Астана» от 5 мая 2015 года № 47).
3. Решение маслихата города Астаны от 31 марта 2015 года № 351/49-V «О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V «О бюджете города Астаны на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 апреля 2015 года № 900, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 30 апреля 2015 года № 46, «Вечерняя Астана» от 30 апреля 2015 года № 46).
4. Решение маслихата города Астаны от 12 июня 2015 года № 373/53-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V «О бюджете города Астаны на 2015 - 2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 июня 2015 года № 918, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 27 июня 2015 года № 69, «Вечерняя Астана» от 27 июня 2015 года № 69).
5. Решение маслихата города Астаны от 10 сентября 2015 года № 405/56-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V «О бюджете города Астаны на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8 октября 2015 года № 949, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 15 октября 2015 года № 115, «Вечерняя Астана» от 15 октября 2015 года № 115).
6. Решение маслихата города Астаны от 16 октября 2015 года № 418/58-V «О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V "О бюджете города Астаны на 2015-2017 года» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 ноября 2015 года № 964, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 12 ноября 2015 года № 127, «Вечерняя Астана» от 12 ноября 2015 года № 127).

1. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағғы № 303/45-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 5 қаңтарда № 869 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 3 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 3 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
2. «Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 345/48-V шешімінің 6-тармағы (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 30 сәуірде № 903 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 мамырдағы № 47 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 5 мамырдағы № 47 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
3. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 351/49-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 24 сәуірде № 900 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 46 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 46«Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
4. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 12 маусымдағы № 373/53-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 22 маусымда № 918 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 маусымдағы № 69 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 27 маусымдағы № 69 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
5. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 10 қыркүйектегі № 405/56-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 8 қазанда № 949 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 қазандағы № 115 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 15 қазандағы № 115«Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
6. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 16 қазандағы № 418/58-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 9 қарашада № 964 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 қарашадағы № 127 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 12 қарашадағы № 127 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).

7. Решение маслихата города Астаны от 4 декабря 2015 года № 425/60-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V "О бюджете города Астаны на 2015-2017 года» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 декабря 2015 года № 979, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 19 декабря 2015 года № 142, «Вечерняя Астана» от 19 декабря 2015 года № 142).

7. «Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 425/60-V шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 11 желтоқсанда № 979 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 142 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 142 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).