О некоторых вопросах Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 2 августа 2016 года № 684
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1005 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения и Социального развития Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Положение:
1) государственного учреждения "Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Положение) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Астане Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственного учреждения "Департамент      Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Акмолинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Актюбинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" л согласно приложении 5 к настоящему приказу;
6) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Алматинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Атырауской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Восточно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Жамбылской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 2 тамыздағы № 684 бұйрығы
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1005 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналарды:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» (бұдан әрі - Ереже) мемлекеттік мекемесінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау жэңе әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департамент мемлекеттік мекемесінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтнкалық қызметті бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медидиналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;

10) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Западно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Карагандинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Костанайской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Кызылординской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Мангистауской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Павлодарской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Южно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 17 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 октября 2014 года № 147 "О некоторых вопросах Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 октября 2014 года под № 9833, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 13 января 2015 года).

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша департамента мемлекеттік мекемесінің;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау жән әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
15) осы бүйрыққа 15-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша департамент) мемлекеттік мекемесінің;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулың сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің;
17) осы бүйрыққа 17-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медидиналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережелері бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 17 қазандағы № 147 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеггік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 25 қазанда № 9833 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-куқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в недельный срок со дня его подписания направление копии настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан, информационно-правовую систему "Әділет" и периодические печатные издания;
2) направление копии настоящего приказа в течение пяти рабочих дней со дня его подписания в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Подпункт 35) пункта 14 Положения действует до 1 января 2017 года.
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим регулятивные, реализационные и контрольные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медидиналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін оған қол қойылған күннен бастап бір апта мерзімінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне және мерзімді баспа басылымдарына жіберуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін оған қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулың сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Ереженің 14-тармағының 35) тармақшасы 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрдің міндетін атқарушы          А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 1-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы реттеу, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ведомствосы болып табылады.
2. Комитет өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет Министрлікке ведомствалық бағынысты, мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртабандары, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі бланкілері бар.

4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами председателя Комитета.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, административное здание "Дом министерств", 5-6 подъезды.
9. Полное наименование Комитета - Государственное учреждение "Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи и функции, права и обязанности Комитета
13. Основные задачи Комитета:
1) реализация государственной политики в области государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
2) мониторинг обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и медицинской техники;
3) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности.
14. Функции Комитета:
1) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам входящих в компетенцию Комитета;
2) разработка порядка выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований;

4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Комитеттің, егер заңнамаға сәйкес осыған өкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, 5-6 кіреберістер.
9. Комитеттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттің негізгі мақсаттары мен функциялары, құқықтары және міндеттері
13. Комитетің негізгі мақсаттары:
1) медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік бақылау саясатын іске асыру;
2) халық пен денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және медициналық техникамен қамтамасыз ету мониторингі;
3) медициналық және фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету.
14. Комитеттің функциялары:
1) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
2) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығарындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру тәртібін әзірлеу;

3) разработка состава и положения о формулярной комиссии Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство);
4) разработка правил проведения оценки безопасности и качества лекарственных средств и изделий медицинского назначения, зарегистрированных в Республике Казахстан;
5) разработка квалификационных требований, предъявляемых к медицинской и фармацевтической деятельности;
6) разработка стандартов и регламентов государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности;
7) разработка Государственной фармакопеи Республики Казахстан;
8) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
9) разработка порядка обеспечения лекарственными средствами граждан, в том числе и рациональное использование лекарственных средств;
10) разработка перечня орфанных препаратов;
11) разработка правил формирования цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
12) разработка порядка разработки и утверждения Казахстанского национального лекарственного формуляра, а также порядка разработки и согласования лекарственных формуляров организаций здравоохранения;
14) реализация государственной политики в области контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
15) рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
16) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности в области здравоохранения индивидуальных предпринимателей или юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
17) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
18) осуществлениеподлежащ государственного контроля за проведением оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств и изделий медицинского назначения, зарегистрированных в Республике Казахстан;
19) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской и фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;

3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) формулярлық комиссиясының құрамын және ережесін әзірлеу;
4) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасына бағалау жүргізу қағидаларын әзірлеу;
5) медициналық және фармацевтикалық қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
6) медициналық және фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
7) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын әзірлеу;
8) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексіне сәйкес тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлеу;
9) азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету, соның ішінде дәрілік заттарды ұтымды пайдалану тәртібін әзірлеу;
10) орфандық препараттардың тізбесін әзірлеу;
11) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға бағаларды қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
12) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды әзірлеу мен бекіту, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу мен келісу тәртібін әзірлеу;
13) медициналық қызметтерді көрсетуді бақылау саласындағы, соның ішінде медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын сыртқы сараптау шеңберінде мемлекеттік саясатты іске асыру;
14) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
15) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
16) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсіпкерлердің немесе заңды тұлғалардың денсаулық сақтау саласындағы қызметін немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру бойынша шаралар қолдану;
17) өз құзыреті шегінде лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
18) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасына бағалау жүргізуге мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
19) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, соның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық және фармацевтикалық қызметпен айналысуға лицензиялау қағидаларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

20) осуществление государственного контроля за внедрением новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
21) осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
22) осуществление государственного контроля за рекламой медицинских услуг, лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
23) осуществление государственного контроля за рациональным назначением лекарственных средств на всех уровнях оказания медицинской помощи;
24) осуществление государственного контроля за эффективным использованием медицинской техники в организациях здравоохранения;
25) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
26) оказание в пределах своей компетенции государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности;
27) лицензирование ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов;
28) выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований;
29) осуществление выдачи заключений (разрешительных документов), согласование на ввоз на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (в том числе незарегистрированных) в качестве гуманитарной помощи или помощи при чрезвычайных ситуациях;
30) выдача разрешений на проведение клинических исследований фармакологических и лекарственных средств;
31) осуществление координации вопросов по проведению сертификации специалистов в области здравоохранения для допуска к клинической практике;
32) осуществление координации вопросов по выдаче свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов с медицинским и фармацевтическим образованием;

20) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерінің енгізілуіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
21) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
22) медициналық көрсетілетін қызметтердің, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың жарнамасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
23) медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейінде дәрілік заттардың ұтымды тағайындалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
24) денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық техниканың тиімді пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
25) дәстүрлі медицина, халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсететін субъектілердің қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
26) медициналық және фармацевтикалық қызмет саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер;
27) адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді лицензиялау;
28) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығарындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) әзірлеу;
29) қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді жүзеге асыру, ізгілік көмек немесе төтенше жағдайлар кезіндегі көмек ретінде дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы (оның ішінде тіркелмегендерін) Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге келісу;
30) фармакологиялық және дәрілік заттарға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беру;
31) клиникалық практиға жіберу үшін денсаулық сақтау саласының мамандарына сертификаттау жүргізу жөніндегі мәселелерді үйлестіруді жүзеге асыру;
32) медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлік беру жөніндегі мәселелерді үйлестіруді жүзеге асыру;

33) осуществление государственной регистрации, перерегистрации, внесение изменений в регистрационное досье, отзыва решения о государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, ведения Государственного реестра лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
34) принятие решения о приостановлении медицинского применения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники путем приостановления действия регистрационного удостоверения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники, а также о запрете медицинского применения и изъятии из обращения или приостановлении медицинского применения серии (партии) лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
35) организация и проведение аккредитации организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации;
36) организация и проведение аккредитации физических лиц для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения;
37) формирование банка данных аккредитованных субъектов и независимых экспертов в области здравоохранения;
38) аккредитация организаций, осуществляющих оценку профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения;
39) аккредитация медицинских организаций на право проведения клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
40) аккредитация испытательных лабораторий на право проведения доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ, изделий медицинского назначения;
41) аккредитация испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
42) организация и проведение мониторинга деятельности аккредитованных субъектов здравоохранения;
43) выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
44) осуществление координации по вопросам выдачи иностранцам сертификата специалиста, для допуска к клинической практике за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан;

33) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді, олардың тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізуді, мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алуды, Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімін жүргізуді жүзеге асыру;
34) дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканың тіркеу куәлігінің қолданысын тоқтата тұру жолымен дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы медициналық қолдануды тоқтата тұру туралы, сондай-ақ дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың сериясын (партиясын) медициналық қолдануға тыйым салу және айналыстан алып тастау немесе медициналық қолдануды тоқтата тұру туралы шешім қабылдау;
35) аккредиттеу стандарттарына ұйымдардың қызметінің сәйкестігін мойындау мақсатында аккредиттеуді ұйымдастыру және өткізу;
36) денсаулық сақтау саласы субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеуді ұйымдастыру және өткізу;
37) аккредиттелген субъектілер мен денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сарапшылардың дерекқорын қалыптастыру;
38) кәсіби даярлықты бағалауды және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың біліктілікке сәйкестігін растауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу;
39) фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға клиникалық зерттеулер жүргізу құқығына медициналық ұйымдарды аккредиттеу;
40) биологиялық белсенді әсер ететін заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізу құқығына сынақ зертханаларын аккредиттеу;
41) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау бойынша монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеу;
42) денсаулық сақтау саласының аккредиттелген субъектілерінің қызметін мониторингтеуді ұйымдастыру және өткізу;
43) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат құжаты) беру;
44) денсаулық сақтау саласындағы Ұлттық холдингке және оның еншілес ұйымдарына, сондай-ақ «Назарбаев Университеті» немесе оның медициналық ұйымдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының медициналық ұйымдарына кәсіби медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, клиникалық практикаға жіберу үшін шетелдіктерге маман сертификатын беру мәселелерін үйлестіруді жүзеге асыру;

45) проведение мероприятий по определению соответствия субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокоспециализированной медицинской помощи;
46) участие в осуществлении мероприятий по оснащению государственных организаций здравоохранения;
47) осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства, в рамках гарантированного объема медицинской помощи;
48) организация и проведение государственной аттестации организаций образования в области здравоохранения;
49) проведение аттестации руководителей местных органов государственного управления здравоохранения областей, городов республиканского значения и столицы и их заместителей, руководителей организаций, подведомственных уполномоченному органу, их заместителей, а также руководителей филиалов;
50) разработка списков лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе закупаемых у единого дистрибьютора;
51) признание стандартов международных и иностранных фармакопей, а также фармакопейных статей (монографий) и других нормативных документов по стандартизации на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику иностранных государств;
52) осуществление фармацевтической инспекции;
53) выдача сертификата на фармацевтический продукт (СРР);
54) осуществление координации и мониторинга вопросов по отзыву свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов с медицинским и фармацевтическим образованием;
55) осуществление мониторинга в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
56) определение степени удовлетворенности граждан уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи;
57) осуществление государственного контроля за проведением экспертизы и оценки производства лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники при их государственной регистрации;
58) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Комитета:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организаций и должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) вносить предложения по совершенствованию единой государственной политики в области охраны здоровья населения, разработке концепций, стратегий, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов, по вопросам входящим в компетенцию;

45) жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге қойылатын талаптарға денсаулық сақтау субъектісінің сәйкестігін айқындау бойынша іс-шараларды өткізу;
46) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға қатысу;
47) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттардың бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
48) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми және білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу;
49) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшыларын және олардың орынбасарларын, уәкілетті органның ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының басшыларын, олардың орынбасарларын, сондай-ақ филиалдардың басшыларын аттестаттауды жүргізу;
50) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, соның ішінде бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімдерін әзірлеу;
51) халықаралық және шетелдік фармакопеялардың стандарттарын, сондай-ақ фармакопеялық мақалаларды (монографияларды) және шетел мемлекеттерінің дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға және медициналық техникаға арналған стандарттау жөніндегі басқа да нормативтік құжаттарды тану;
52) фармацевтикалық инспекцияны жүзеге асыру;
53) фармацевтикалық өнімге (СРР) сертификат беру;
54) медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлікті қайтарып алу мәселелерін үйлестіру және мониторингті жүзеге асыру;
55) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында мониторингті жүзеге асыру;
56) азаматтардың медициналық көрсетілетін көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін айқындау;
57) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың өндірісін, оларды мемлекеттік тіркеу кезінде сараптау мен бағалау жүргізуге мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
58) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Комитеттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
2) халық денсаулығын қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты жетілдіру, тұжырымдамаларды, стратегияларды, нормативтік құқықтық актілерді, нормативтік техникалық құжаттарды әзірлеуде өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;

3) вносить предложения по разработке программ в области контроля в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также участвовать в разработке государственных и отраслевых (секторальных) программ по охране здоровья граждан, а также программ внутрибольничного менеджмента и оценке эффективности работы организаций здравоохранения;
4) вносить предложения при формировании Лекарственного формуляра;
5) осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
6) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
7) осуществлять координацию и контроль деятельности территориальных подразделений Комитета;
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
Глава 3. Организация деятельности Комитета
16. Руководство Комитетом осуществляется Председателем (далее – Председатель), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
17. Председатель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Председателя Комитета:
1) в соответствии с законодательством, назначает и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
2) определяет обязанности и полномочия заместителей Председателя Комитета;
3) определяет обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений Комитета;
4) определяет обязанности и полномочия руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений Комитета;
5) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета, руководителей территориальных подразделений и их заместителей;
6) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;

3) медициналық қызмет көрсету және дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау бойынша бағдарламаларды әзірлеу жөніндегі ұсыныстар енгізу, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын қорғау бойынша мемлекеттік және салалық (секторалық) бағдарламаларды, сондай-ақ ауруханаішілік менеджмент бағдарламаларын әзірлеуге және денсаулық сақтау ұйымдары жұмысының тиімділігін бағалауға қатысу;
4) Дәрілік формулярды қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды енгізу;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
7) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
8) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
16. Комитетке басшылықты Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты Төраға жүзеге асырады.
17. Комитеттің төрағасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Комитет төрағасының өкілеттігі:
1) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерден басқа, заңнамаға сәйкес Комитет қызметкерлерін лауазымына тағайындайды және жұмыстан босатады;
2) Комитеттің Төраға орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
4) Комитеттің аумақтық бөлімшелері басшылары мен басшы орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет қызметкерлерін және аумақтық бөлімшелері басшыларының орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме-ақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
6) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жататын қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;

7) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности;
8) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Комитета претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
9) принимает решения по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
10) утверждает нормативные правовые акты по вопросам входящим в компетенцию при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерства, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
11) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Председатель Комитета определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.18. Комитет обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан.
19. Комитет возглавляет Председатель – Главный государственный инспектор по контролю в сфере оказания медицинских услуг, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
20. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
Глава 4. Имущество Комитета
21. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22.Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
23. Комитету не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Комитета
28. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Астане Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Астане Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.

7) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Комитеттің атынан өкілдік етеді;
8) заңнамаларға сәйкес Комитеттің атынан заңды және жеке тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыздар қою туралы шешімдер қабылдайды;
9) Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
10) адам мен азаматтың құқықтары мен еркіндіктеріне қатысты нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, Комитеттің құзыретіне жататын құқықтық мәселелер бойынша оларды бекіту жөнінде Министрлік актілерінде тікелей құзыреті болса, нормативтік құқықтық актілерді бекітеді;
11) Комитетте жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды.
20. Комитет Төрағасы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4-тарау. Комитеттiң мүлкi
21. Комитеттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
Комитеттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге рұқсат етілмейді.
5-тарау. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату
28. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 2-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Место нахождение Департамента: 010000, город Астана, улица А.Иманова, дом 19, деловой дом "Алма-Ата".
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Астане Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи и функции, права и обязанности Департамента
13. Основные задачи Департамента:
1) реализация государственной политики в области государственного контроля в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
2) мониторинг обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и медицинской техники;
3) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности.

2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, А. Иманов көшесі, 19-үй, «Алматы» іскерлік үйі.
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті» республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Департаментке оның функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке Қазақстан Республикасы заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда мұндай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі мақсаттары мен функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің негізгі міндеттері:
1) медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік бақылау саясатын іске асыру;
2) халық пен денсаулық сақтау ұйымдарын: қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және медициналық техникамен қамтамасыз етуін мониторингтеу;
3) медициналық және фармацевтикалық қызмет саласындағы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету.

14. Функции Департамента:
1) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам входящих в компетенцию Департамента;
2) реализация государственной политики в области контроля за оказанием медицинских услуг, в том числе в рамках внешней экспертизы качества медицинских услуг;
3) реализация государственной политики в области контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
4) рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
5) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности в области здравоохранения индивидуальных предпринимателей или юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
6) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
7) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской и фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
8) осуществление государственного контроля за внедрением новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
9) осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;
10) осуществление государственного контроля за рекламой медицинских услуг, лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
11) осуществление государственного контроля за рациональным назначением лекарственных средств на всех уровнях оказания медицинской помощи;
12) осуществление государственного контроля за эффективным использованием медицинской техники в организациях здравоохранения;
13) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
14) оказание в пределах своей компетенции государственных услуг в сфере медицинской и фармацевтической деятельности;
15) выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике;
16) выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с медицинским образованием;

14. Департаменттің функциялары:
1) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
2) медициналық қызметтер көрсетуді бақылау саласында, соның ішінде медициналық қызметтер сапасының ішкі сараптамасы шеңберінде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
3) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
5) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның денсаулық сақтау саласындағы қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру бойынша шаралар қолдану;
6) өз құзыреті шегінде лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтауларына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
7) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттарды, медициналық және фармацевтикалық қызметпен айналысу жөніндегі лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібін сақтауға мемлекеттік бақылау жүргізу;
8) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерінің енгізілуіне мемлекеттік бақылау жүзеге асыру;
9) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
10) медициналық қызметтердің, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың жарнамасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
11) медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейінде дәрілік заттарды ұтымды тағайындауға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
12) денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық техниканы тиімді пайдалануға мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
13) дәстүрлі медицина, халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсететін субъектілердің қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
14) медициналық және фармацевтикалық қызмет саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету;
15) клиникалық практиға жіберу үшін маман сертификатын беру;
16) медициналық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру;

17) проведение аккредитации медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации;
18) прием документов претендентов и проведение тестирования в рамках аккредитации физических лиц для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения;
19) проведение мониторинга деятельности аккредитованных субъектов здравоохранения;
20) выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
21) выдача сертификата специалиста иностранцам для допуска к клинической практике за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан;
22) выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории специалистам с фармацевтическим образованием;
23) осуществление отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов с медицинским и фармацевтическим образованием;
24) проведение мероприятий по определению соответствия субъекта здравоохранения требованиям к оказанию высокоспециализированной медицинской помощи;
25) участие в государственной аттестации научных организаций и организаций образования в области здравоохранения;
26) осуществление мониторинга в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
27) участие в осуществлении мероприятий по оснащению государственных организаций здравоохранения;
28) определение степени удовлетворенности граждан уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи;
29) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан".
15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организаций и должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) вносить предложения по совершенствованию единой государственной политики в области охраны здоровья населения, разработке концепций, стратегий, нормативных правовых актов, нормативно-технических документов, по вопросам входящим в компетенцию;
3) вносить предложения по разработке программ в области контроля в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также участвовать в разработке государственных и отраслевых (секторальных) программ по охране здоровья граждан, а также программ внутрибольничного менеджмента и оценке эффективности работы организаций здравоохранения;

17) аккредиттеу стандарттарына ұйымдардың қызметінің сәйкес келуін мойындау мақсатында медициналық ұйымдарды акредиттеуді өткізу;
18) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізуі үшін жеке тұлғаларды аккредиттеу шеңберінде үміткерлердің құжаттарын қабылдау және тест өткізу;
19) денсаулық сақтау саласының аккредиттелген субъектілерінің қызметіне мониторинг жүргізу;
20) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге (әкетуге) келісу және (немесе) қорытынды (рұқсат құжаты) беру;
21) денсаулық сақтау саласындағы Ұлттық холдингке және оның еншілес ұйымдарына, сондай-ақ «Назарбаев Университет» немесе оның медициналық ұйымдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы медициналық ұйымдарына кәсіби медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды санамағанда, клиникалық практикаға жіберу үшін шетелдіктерге маман сертификатын беру;
22) фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлік беру;
23) медициналық және фармацевтикалық білімі бар мамандарға біліктілік санатын беру туралы куәлікті қайтарып алуды жүзеге асыру;
24) денсаулық сақтау саласы субъектісінің жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетуге қойылатын талаптарға сәйкес келуін анықтау бойынша іс-шаралар жүргізу;
25) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттауға қатысу;
26) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласының мониторингін жүзеге асыру;
27) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жабдықтау бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға қатысу;
28) азаматтардың көрсетілетін медициналық көмек деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін анықтау;
29) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
2) халық денсаулығын қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты жетілдіру, тұжырымдамаларды, стратегияларды, нормативтік құқықтық актілерді, нормативтік техникалық құжаттарды әзірлеуде өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
3) медициналық қызмет көрсету және дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау бойынша бағдарламаларды әзірлеу жөніндегі ұсыныстар енгізу, сондай-ақ азаматтардың денсаулығын қорғау бойынша мемлекеттік және салалық (секторалды) бағдарламаларды, сондай-ақ аурухана ішіндегі менеджмент бағдарламаларын әзірлеуге және денсаулық сақтау ұйымдары жұмысының тиімділігін бағалауға қатысу;

4) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
5) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
6) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется Руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством, назначает и освобождает от должностей работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
2) определяет обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений Департамента;
3) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Департамента;
4) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
5) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности;
6) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
7) принимает решения и подписывает правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
9) осуществляет прием граждан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

4) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
6) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментте басшылықты Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты Басшы жүзеге асырады.
17. Департаменттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Департамент басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.Департаментті оған жүктелген міндеттердің орындалуы және өз функцияларының жүзеге асырылуы үшін дербес жауап беретін Басшы басқарады.
19. Департамент Басшысының өкілеттігі:
1) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымдық тұлғаның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерден басқа, заңнамаға сәйкес Департамент қызметкерлерін лауазымына тағайындайды және жұмыстан босатады;
2) Департаменттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
4) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамай өзге де ұйымдарда Департамент атынан өкілдік етеді;
6) заңнамаларға сәйкес Департаменттің атынан заңды және жеке тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыздар қою туралы шешімдер қабылдайды;
7) Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және құқықтық актілерге қол қояды;
8) Департаментте жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды;
9) азаматтарды қабылдайды.
Департамент басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Департамент Басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 3-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Актюбинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Актюбинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 5-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.

от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Алматинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Алматинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Место нахождение Департамента: 040000, Республика Казахстан, Алматинская область, г.Талдыкорган, ул. Медеу 3.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Алматинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 6-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: 040000, Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Медеу көшесі, 3-үй.
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фрамацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Восточно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Восточно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 8-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Шығыс-Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Шығыс-Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.

от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Жамбылской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Жамбылской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Место нахождение Департамента: 080012, Жамбылская область, город Тараз, улица Толе би, дом 42 "А".
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Жамбылской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 9-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: 080012, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Төле би көшесі, 42-үй.
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

4) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
5) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности;
6) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
7) принимает решения и подписывает правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
9) осуществляет прием граждан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Западно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Западно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.

4) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамай өзге де ұйымдарда Департамент атынан өкілдік етеді;
6) заңнамаларға сәйкес Департаменттің атынан заңды және жеке тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыздар қою туралы шешімдер қабылдайды;
7) Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және құқықтық актілерге қол қояды;
8) Департаментте жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды;
9) азаматтарды қабылдайды.
Департамент басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Департамент Басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 10-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Карагандинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Карагандинской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 11-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.

от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Костанайской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Костанайской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Место нахождение Департамента: 110000, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, дом 65.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Костанайской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 12-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: 110000, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 65-үй.
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фрамацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Мангистауской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Мангистауской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 14-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.

от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Павлодарской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Павлодарской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Место нахождение Департамента: 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Лермонтова, дом 59.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Павлодарской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 15-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.
8. Департаменттің орналасқан жері: 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59-үй.
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

4) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
5) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности;
6) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
7) принимает решения и подписывает правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
9) осуществляет прием граждан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Руководитель Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Северо-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.

4) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) мемлекеттік органдар мен меншік нысанына қарамай өзге де ұйымдарда Департамент атынан өкілдік етеді;
6) заңнамаларға сәйкес Департаменттің атынан заңды және жеке тұлғаларға наразылықтар мен талап-арыздар қою туралы шешімдер қабылдайды;
7) Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және құқықтық актілерге қол қояды;
8) Департаментте жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды;
9) азаматтарды қабылдайды.
Департамент басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
20. Департамент Басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 16-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департаменту не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 2 августа 2016 года
№ 684
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Южно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по Южно-Казахстанской области Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Комитет), осуществляющим контрольные и реализационные функции в сфере оказания медицинских услуг и обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в пределах компетенции.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлік өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің м.а.
2016 жылғы 2 тамыздағы
№ 684 бұйрығына 17-қосымша
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесінің ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) құзыреті шегінде медициналық қызметтерді көрсету және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы бақылау және оны іске асыру функцияларын жүзеге асыратын Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент, егер ол заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, азаматтық-құқықтық қатынастарда мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарда тарап болуға құқылы.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент директорың бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымын және штат санын штат саны лимитінің шегінде Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің төрағасы (бұдан әрі – Комитет төрағасы) бекітеді.