Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделений
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 900. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 69.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69.
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2014 года № 933 "О ведомствах центральных исполнительных органов Республики Казахстан" и от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық peттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 900 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 69 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының ведомстволары туралы" 2014 жылғы 14 тамыздағы№ 933 және "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулыларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Ивестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

8) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент" согласно приложению 18 к настоящему приказу.

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін;
18. осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі.

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) направление в течение пяти рабочих дней копии настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после утверждения настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим регулятивные, реализационные и контрольные функции, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства в сферах технического регулирования, обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне бес жұмыс күні ішінде жіберуді;
2) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдерінде қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшалырымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Р. Скляр
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) реттеуіш, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын, сондай-ақ техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылау Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысатын Министрліктің ведомствосы болып табылады.

2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это.
6. Комитет по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются Ответственным секретарем.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, улица Мәңгілік ел 11, здание "Эталонный центр".
9. Полное наименование Комитета:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
13. Миссия Комитета: обеспечение безопасности продукции, услуг и процессов в Республике Казахстан, защита прав и законных интересов граждан и экономики Республики Казахстан от последствий недостоверных результатов измерений.
14. Задачи: реализация государственной политики в сфере технического регулирования, обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.
15. Функции Комитета:
1) разработка правил проведения конкурсов по выбору органа по аккредитации и квалификационных требований к органу по аккредитации;

2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Комитет, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Комитет өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Комитет басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат саны лимитiн Жауапты хатшы бекітеді.
8. Комитеттің орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел көшесі, 11, "Эталон орталығы" ғимараты.
9. Комитеттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан".
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитет қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Комитеттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Комитетке кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Комитеттің миссиясы: Қазақстан Республикасында өнiмнiң, көрсетiлетiн қызметтердiң және процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін, әрі Қазақстан Республикасының экономикасын өлшемнің анық емес нәтижелері салдарынан қорғау.
14. Мiндеттерi: техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттiк саясатты іске асыру.
15. Комитеттің функциялары:
1) аккредиттеу жөніндегі органды таңдау бойынша конкурс өткізу қағидаларын және сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;

2) организация и проведение конкурсов по выбору органа по аккредитации в области оценки соответствия;
3) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
4) организация анализа и проведение экспертизы проектов и технических регламентов на соответствие государственной политике в области технического регулирования и целям, предусмотренным пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании" от 9 ноября 2004 года;
5) взаимодействие с экспертными советами по разработке технических регламентов, физическими и юридическими лицами по вопросам технического регулирования;
6) представление Республики Казахстан в международных и региональных организациях по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, участие в работах по международной и региональной стандартизации, взаимному признанию результатов подтверждения соответствия;
7) организация ведения реестра государственной системы технического регулирования;
8) организация и координирование работы Единого государственного фонда нормативных технических документов;
9) обеспечение функционирования Информационного центра;
10) организация и координирование работы по проведению государственного контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами;
11) осуществление контроля посредством проведения ежегодной проверки деятельности организации, уполномоченной на выдачу сертификата о происхождении товара, за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара и деятельности уполномоченного органа (организации) за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, определения статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара;
12) организация анализа и разработка стандартов, гармонизированных с техническими регламентами;
13) организация подтверждения переводов нормативных документов по стандартизации на государственный и русский языки;
14) разработка правил государственной системы технического регулирования;
15) подготовка предложений об отмене документов по вопросам подтверждения соответствия, изданных другими организациями, если они не отвечают требованиям государственной системы технического регулирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
16) обеспечение организации работ по межлабораторным сравнительным испытаниям (сличению);
17) ведение реестра иностранных и международных организаций, уведомивших о начале или прекращении осуществления деятельности по выдаче документов в сфере подтверждения соответствия иностранного образца на территории Республики Казахстан;

2) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органды таңдау бойынша конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
3) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
4) жобалар мен техникалық регламенттердiң техникалық реттеу саласындағы мемлекеттiк саясатқа және "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 1-тармағында көзделген мақсаттарға сәйкестiгiн талдауды және сараптама жүргiзудi ұйымдастыру;
5) техникалық реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғаларға техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша сараптамалық кеңестермен өзара әрекет ету;
6) сәйкестілік нәтижелерін өзара растайтын халықаралық және өңіраралық стандарттау бойынша жұмыстарға қатысуда, сәйкестілікті және аккредиттеуді растайтын халықаралық және өңіраралық стандарттау бойынша Қазақстан Республикасын білдіру;
7) мемлекеттiк техникалық реттеу жүйесiнiң тiзiлiмiн жүргiзудi ұйымдастыру;
8) Нормативтік техникалық құжаттардың бірыңғай мемлекеттік қорының жұмысын ұйымдастырады және үйлестіру;
9) Ақпараттық орталықтың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
10) техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылау жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру;
11) тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру тәртібін сақтауға уәкілетті ұйымның қызметін және ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру тәртібін сақтау үшін уәкілетті органның (ұйымның) қызметіне жыл сайын тексеру жүргізу, Кеден одағы тауарының және (немесе) шетелдік тауардың мәртебесін айқындау арқылы бақылауды жүзеге асыру;
12) техникалық регламенттермен үйлестірілген стандарттарды талдауды және әзiрлеудi ұйымдастыру;
13) стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттардың мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi аудармаларын растауды ұйымдастыру;
14) техникалық реттеудің мемлекеттік жүйесінің қағидаларын әзірлеу;
15) егер олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiнiң талаптарына жауап бермейтiн болса, басқа ұйымдар шығарған сәйкестiктi растау мәселелерi бойынша құжаттардың күшiн жою туралы ұсыныстар дайындау;
16) зертханааралық салыстырма сынау (салыстыру) жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
17) Қазақстан Республикасы аумағында шетел үлгісінің сәйкестілігін растау саласында құжаттарды беру бойынша қызметтің жүзеге асырылуын бастау немесе тоқтату туралы хабарландырылған шетелдік және халықаралық ұйымдардың тізілімін жүргізу;

18) участие в формировании государственной системы технического регулирования;
19) организация подготовки, переподготовки, повышения квалификации экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара и их аттестации;
20) определение порядка распространения организациями по стандартизации официальных изданий нормативных документов по стандартизации и порядка участия в работе международных организаций по стандартизации и взаимодействия с иностранными организациями;
21) разработка изображения знака соответствия, технических требований к нему и порядка маркировки;
22) ведение реестра национальных классификаторов технико-экономической информации;
23) координация работы по созданию и контролю за функционированием в Республике Казахстан системы классификации и кодирования технико-экономической информации;
24) ведение реестра продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
25) подготовка предложений по созданию консультативно-совещательных органов в интересах обеспечения безопасности продукции, процессов;
26) формирование плана по разработке технических регламентов;
27) осуществление координации деятельности метрологической службы Республики Казахстан;
28) утверждение государственных эталонов единиц величин;
29) организация проведения научных исследований в области метрологии;
30) установление классификации государственных эталонов единиц величин, применяемых на территории Республики Казахстан;
31) определение общих метрологических требований к средствам, методам и результатам измерений, методикам поверки средств измерений;
32) организация сличения результатов поверки и калибровки, средств измерений;
33) организация ведения реестра государственной системы обеспечения единства измерений;
34) организация и проведение государственного метрологического контроля;
35) разработка и утверждение правил проведения аттестации и переаттестации технических экспертов в области обеспечения единства измерений и поверителей средств измерений, а также квалификационных требований к ним;
36) определение порядка и организация повышения квалификации и переподготовки кадров в области обеспечения единства измерений;
37) установление формы сертификатов об утверждении типа средств измерений, сертификатов о метрологической аттестации средств измерений, сертификатов о поверке средств измерений;
38) установление порядка изготовления, хранения и применения поверительных клейм;

18) техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiн қалыптастыруға қатысу;
19) сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шыққан елін, Кеден одағы тауарының немесе шетелдік тауардың мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларды даярлауды, қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды ұйымдастырады және тәртібін әзірлеу;
20) стандарттау жөніндегі ұйымдардың стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттардың ресми басылымдарын тарату тәртібін және стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмыстарына қатысу және шетелдік ұйымдармен өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеу;
21) сәйкестiк белгiсiнiң кескiнiн, оған қойылатын техникалық талаптар мен таңбалау тәртiбiн әзiрлеу;
22) техникалық-экономикалық ақпарат жiктеуiштерiнiң депозитарийiн құру және жүргiзу ережелерiн әзірлеу;
23) Қазақстан Республикасында техникалық-экономикалық ақпаратты жіктеу мен кодтау жүйесiн құру және оның жұмыс iстеуiн бақылау жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру;
24) техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім тізілімін жүргізу;
25) өнiмнiң, процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мүддесiнде консультациялық-кеңесшi органдар құру бойынша ұсыныстар дайындау;
26) техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша жоспарды қалыптастыру;
27) Қазақстан Республикасының метрологиялық қызметін үйлестiрудi жүзеге асыру;
28) шама бiрлiгiнiң мемлекеттiк эталондарын бекiту;
29) метрология саласында ғылыми зерттеулер жүргiзудi ұйымдастыру;
30) Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын шама бірліктерінің мемлекеттік эталондарының жіктелуін әзірлеу;
31) өлшеу құралдарына, әдiстерi мен нәтижелерiне, өлшеу құралдарын тексеру әдiстемелерiне жалпы метрологиялық талаптарды әзірлеу;
32) өлшеу құралдарын тексеру және калибрлеу нәтижелерiн салыстыруды ұйымдастыру;
33) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету мемлекеттiк жүйесiнiң тiзiлiмiн жүргiзудi ұйымдастыру;
34) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастырады және жүргізу;
35) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы техникалық сарапшыларды және өлшем құралдарын салыстырып тексерушілерді аттестаттау және қайта аттестаттауды жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
36) өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласында кадрлардың біліктілігін арттыру мен қайта даярлау тәртібін айқындау және ұйымдастыру;
37) өлшеу құралдарының түрiн бекіту туралы сертификаттардың, өлшеу құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттардың, өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың нысандарын белгiлеу;
38) салыстырып тексеру таңбаларын дайындау, сақтау және қолдану тәртібін белгiлеу;

39) определение порядка установления принадлежности технических средств к средствам измерений;
40) согласование нормативных документов по осуществлению деятельности метрологических служб органов государственного управления, физических и юридических лиц;
41) принятие решения об утверждении типа средств измерений;
42) осуществление лицензирования по изготовлению Государственного Флага и Государственного Герба Республики Казахстан;
43) утверждение правил по определению страны происхождения товара и выдаче сертификата о происхождении товара;
44) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий;
45) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса;
46) осуществление государственного контроля в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
47) разработка правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
48) разработка порядка обязательной регистрации в уполномоченной организации именника;
49) разработка представления сведений о зарегистрированных именниках в уполномоченный орган;
50) разработка порядка осуществления изъятия и отзыва продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
51) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска, полугодовых списков выборочных проверок в области технического регулирования, метрологии, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
52) рассмотрение дел об административных правонарушениях и налагать административные взыскания в области оборота драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
53) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли).
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Комитет осуществляет иные функции предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

39) техникалық құралдардың өлшем құралдарына тиесілігін белгiлеу тәртібін әзірлеу;
40) мемлекеттiк басқару органдарының, жеке және заңды тұлғалардың метрологиялық қызметтерiн жүзеге асыру жөнiндегi нормативтiк құжаттарды келiсу;
41) өлшем құралдарының үлгiсiн бекiту туралы шешiмдер қабылдау;
42) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау бойынша лицензиялауды жүзеге асыру;
43) тауардың шығарылған елін айқындау және тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру жөніндегі ережелерді бекіту;
44) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын әзірлеу;
45) Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлеу;
46) бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
47) асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу;
48) атаулы таңбаны уәкілетті ұйымда міндетті тіркеу тәртібін әзірлеу;
49) тіркелген атаулы таңбалар туралы мәліметтерді уәкілетті ұйымға беру тәртібін әзірлеу;
50) техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді алып қою және кері қайтарып алуды жүзеге асыру тәртібін әзірлеу;
51) техникалық реттеу, метрология саласында, сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында тексеру парақтарын, тәуекел дәрежелерін бағалау өлшемшарттарын, Іріктеп тексерулердің жартыжылдық тізімдерін әзірлеу;
52) асыл тастар және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың айналымы саласында, сондай-ақ бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
53) тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
16. Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

17. В права Комитета входят:
1) издание правовых актов в пределах своей компетенции;
2) запрос и получение от структурных подразделений Министерства, государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) внесение предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан;
4) проведение совещаний, семинаров, конференций, круглых столов, конкурсов и иные мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
5) внесение предложений по созданию консультативно-совещательных органов (рабочих групп, комиссий, советов) по курируемым направлениям деятельности;
6) привлечение соответствующих специалистов для участия в экспертизах по вопросам, отнесенным к своей компетенции;
7) создание апелляционной комиссии для рассмотрения жалоб (апелляций);
8) осуществление иных прав, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
В обязанности Комитета входит:
1) обеспечение реализации возложенных на Комитет задач и функций;
2) соблюдение законодательства Республики Казахстан, прав и охраняемых законом интересы физических и юридических лиц;
3) подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
4) представление необходимых материалов и справок в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом структурными подразделениями Министерства и государственными органами;
5) обеспечение сохранности государственной собственности, находящейся на балансе Комитета;
6) ведение бухгалтерского учета в соответствии с действующим законодательством;
7) составление и предоставление в установленные сроки бухгалтерскую и финансовую отчетность в Министерство;
8) обеспечение полного, своевременного и эффективного использования бюджетных средств, выделенных Комитету;
9) проведение процедуры государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Комитета
18. Комитет возглавляет Председатель – Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному контролю в области технического регулирования и метрологии, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
19. Председатель имеет заместителей, которые являются заместителями Главного государственного инспектора Республики Казахстан по государственному контролю в области технического регулирования и метрологии, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей в установленном законодательством порядке.

17. Комитет құқығына:
1) өз құзыреті шегінде құқықтық актілерді шығару;
2) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
4) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, конкурстар және өзге іс-шараларды өткізу;
5) қызметінің жетекшілік ететін бағыттары бойынша консультациялық-кеңесу органдарын (жұмыс топтарын, комиссияларды, кеңестерді) құру жөнінде ұсыныстар енгізу;
6) өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша сараптамаларға қатысу үшін тиісті мамандарды тарту;
7) шағымдарды (апелляцияларды) қарау үшiн апелляциялық комиссия құру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру кіреді.
Комитеттің міндеттеріне:
1) Комитетке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
3) Комитетің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсініктемелер дайындау;
4) бұл туралы Министрліктің құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдар ресми сұратқан жағдайда, өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде қажетті материалдар мен анықтамаларды беру;
5) Комитет теңгеріміндегі мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізу;
7) белгіленген мерзімде бухгалтерлік және қаржылық есептілікті жасау және Министрлікке беру;
8) Комитетке бөлінген бюджеттік қаражатты толық, уақтылы және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету;
9) мемлекеттік сатып алу рәсімдерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізу кіреді.
3. Комитеттің қызметiн ұйымдастыру
18. Комитетті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Төраға – техникалық реттеу, метрология саласын, сәйкестікті бағалау саласындағы және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын мемлекеттік бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік инспекторы басқарады.
19. Төрағаның заңнамамен белгіленген тәртіпте лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын техникалық реттеу, метрология саласын, сәйкестікті бағалау саласындағы және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын мемлекеттік бақылау жөніндегі Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік инспекторының орынбасарлары болып табылатын орынбасарлары бар.

20. Председатель Комитета представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета.
21. Председатель Комитета осуществляет общее руководство деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
22. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и работников Комитета;
2) в пределах своей компетенции издает приказы;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
5) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает положения о структурных подразделений Комитета;
7) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
8) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета норм служебной этики государственных служащих;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
10) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
11) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Заместитель Председателя Комитета:
1) координирует деятельность структурных подразделений Комитета в пределах своих полномочий;
2) осуществляет иные функции, возложенные на него Председателем Комитета.
24. Комитет имеет территориальные органы согласно перечню к настоящему Положению.
4. Имущество Комитета
25. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.

20. Комитет төрағасы Министрліктің басшылығына Комитеттің құрылымы мен штат кестесі бойынша ұсыныстар береді.
21. Комитет төрағасы Комитет қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және өз функцияларын оның жүзеге асыруына жауапты болады.
22. Осы мақсаттарда Комитет төрағасы:
1) өз орынбасарларының, Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының және қызметкерлерінің міндеттері мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы және сыйақы төлеу, іссапарлар, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілік мәселелерін шешеді;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитетті білдіреді;
6) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлық әрекеттердің туындауына ықпал ететін сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар немесе әрекеттер белгіленген жағдайларда бұл туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды;
8) Комитет қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этика нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
9) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
10) республикалық бюджеттік бағдарламаларды іске асыру және мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады;
11) оның құзыретіне жатқызылған өзге де мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Комитет Төрағасының өкілеттіктерін орындауды ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Комитет төрағасының орынбасары:
1) өз өкілеттіктері шегінде Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіреді;
2) Комитет төрағасы оған жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
24. Комитеттің осы Ережеге арналған тізілімге сәйкес аумақтық органдары болады.
4. Комитеттің мүлкі
25. Комитеттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.

26. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
27. Комитет самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Комитета
28. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к положению Республиканского
государственного учреждения
"Комитет технического
регулирования и метрологии
Министерства по инвестициям
и развитию Республики Казахстан"
Перечень территориальных подразделений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы".
3. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области".
4. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Актюбинской области".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области".

26. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
28. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігі Техникалық реттеу
және метрология комитеті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің Ережесіне қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелерінің тізімі
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

9. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области".
12. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
17. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астане" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по городу Астане.

9. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Астана қаласы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астана".
8. Местонахождение Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Астана район Есиль, улица Мәңгілік ел 11, здание "Эталонный центр".
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задача: контроль в сфере технического регулирования, обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.

2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Астана".
8. Департаменттің орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел көшесі, 11, "Эталон орталығы" ғимараты.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
12. Департаментке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Міндеті: техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында бақылау.

14. Функции Департамента:
1) осуществление контроля посредством проведения ежегодной проверки деятельности организации, уполномоченной на выдачу сертификата о происхождении товара за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара и деятельности органа (организации), уполномоченного за соблюдением порядка выдачи сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения, определения статуса товара Таможенного союза и (или) иностранного товара;
2) организация и проведение государственного метрологического контроля;
3) осуществление государственного контроля в области технического регулирования, за исключением сферы безопасности пищевой продукции;
4) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
5) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
6) осуществление государственного контроля в сфере реализации ювелирных и других изделий;
7) выдача акта государственного контроля на каждую партию товара при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
8) выдача документа о постановке на специальный учет индивидуальных предпринимателей и юридических лиц о начале или прекращении деятельности по осуществлению ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
9) выдача сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов (сертификат Кимберлийского процесса);
10) рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания в области оборота драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, а также в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
11) осуществление разрешительного контроля соответствия заявителя квалификационным или разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению в порядке иной формы контроля с возможностью посещения проверяемого лица, по результатам которой принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям;

14. Департаменттің функциялары:
1) тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру тәртібін сақтауға уәкілетті ұйымның қызметін және ішкі айналым үшін тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру тәртібін сақтау үшін уәкілетті органның (ұйымның) қызметіне жыл сайын тексеру жүргізу, Кеден одағы тауарының және (немесе) шетелдік тауардың мәртебесін айқындау арқылы бақылауды жүзеге асыру;
2) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастырады және жүргізу;
3) тамақ өнімі қауіпсіздігінің саласын қоспағанда, техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
5) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
6) зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
7) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде тауардың әрбір партиясына мемлекеттік бақылау актісін беру;
8) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді жүзеге асыру бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды арнайы есепке қою туралы құжат беру;
9) өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттаудың халықаралық схемасының (Кимберлий процесінің сертификаты) сертификатын беру;
10) асыл тастар, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың айналымы саласында, сондай-ақ бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу аясында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
11) өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін оның нәтижелері бойынша өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкес келетіні немесе сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылданып, тексерілетін тұлғаға бару мүмкіндігі арқылы бақылаудың өзге нысаны тәртібімен рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру;

12) осуществление разрешительного контроля соблюдения лицензиатами и владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению (в процессе осуществления деятельности) в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" посредством проверок.
15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
17. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования Руководителя Департамента оформляются приказом Ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
18. Руководитель имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

12) лицензиаттардың және екінші санаттағы рұқсаттарды иеленушілердің рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгеннен кейін (қызметті жүзеге асыру процесінде) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын рұқсаттық бақылау Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер арқылы жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгiленген тәртiпте мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департамент қызметiн ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
17. Департамент басшысына демалыс беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы және сыйақы төлеу мәселелері Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен ресімделеді.
18. Басшының Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын орынбасарлары болады.
19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.

5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы"
1. Общие положения
1. Республиканское осударственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по городу Алматы.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы".

5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Алматы қаласы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Алматы".

19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Акмолинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Акмолинской области.

19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Ақмола облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Алматинской области.
Департамент имеет Алматинский отдел Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области".

23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Алматы облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті департаментінің Алматы бөлімі бар.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Алматинской области".

19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация государственного органа осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Атырауской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Атырауской области.

19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Атырау облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивает и получает от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамента возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования Руководителя Департамента оформляются приказом Ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
18. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Западно–Казахстанской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Западно–Казахстанской области.

15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгiленген тәртiпте мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департамент қызметiн ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
17. Департамент басшысына демалыс беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы және сыйақы төлеу мәселелері Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен ресімделеді.
18. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Батыс Қазақстан облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Жамбылской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области".

23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
9-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Жамбыл облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Жамбылской области".

19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Карагандинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Карагандинской области.
Департамент имеет Жезказганский отдел Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, а также Балхашское подразделение Жезказганского отдела Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Қарағанды облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаментте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаментінің Жезқазған бөлімі және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаментінің Жезқазған бөлімінің Балқаш бөлімшесі бар.

15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивает и получает от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
17. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования Руководителя Департамента оформляются приказом Ответственного секретаря Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
18. Руководитель имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Костанайской области.
Департамент имеет Аркалыкский отдел Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Костанайской области.

15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгiленген тәртiпте мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департамент қызметiн ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
17. Департамент басшысына демалыс беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы және сыйақы төлеу мәселелері Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен ресімделеді.
18. Басшының Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын орынбасарлары болады.
19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Қостанай облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаментте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаментінің Арқалық бөлімі бар.

23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Кызылординской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области".

23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Қызылорда облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Кызылординской области".

19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Мангистауской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан Мангистауской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Мангистауской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Маңғыстау облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан Туркестанской области"(далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Туркестанской области.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".

Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Түркістан облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Туркестанской области".

18. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных Департамент задач и осуществление им своих функций.
19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 15
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан Павлодарской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Павлодарской области.

18. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Павлодар облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.

23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо–Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо–Казахстанской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Северо–Казахстанской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".

23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".

19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 декабря 2017 года № 900
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно–Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по Восточно–Казахстанской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по Восточно–Казахстанской области.
Департамент имеет Семейский отдел Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда шұғыл басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 900 бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Шығыс Қазақстан облысы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті департаментінің Семей бөлімі бар.

Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2018 № 547 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (далее - Комитет), осуществляющим контроль в сферах технического регулирования и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней по городу Шымкент.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по согласованию с Министром по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – ""Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
8. Местонахождение Департамента: 160013, город Шымкент, улица Диваева, 148.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.

Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.07.2018 № 547 (алғашқы ресми жарияланынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) Шымкент қаласы бойынша техникалық реттеу және өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы, сәйкестікті бағалау саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің келісімен Республикасы Инвестициялар және даму министрілігінің жауапты хатшысымен бекітіледі.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по городу Шымкент".
8. Департаменттің орналасқан орны: 160013, Шымкент қаласы, Диваев көшесі, 148.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.