Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям
Приказ председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 1 ноября 2017 года № 281. Отменен приказом председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 177 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Отменен приказом председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения РК от 15.05.2018 № 177 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Основание: согласие Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 1 ноября 2017 года.
Председатель Л. Бюрабекова
Утверждено
приказом председателя
Комитета фармации
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 1 ноября 2017 года № 281
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета Фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Эксперт юрисконсульт, категория С-5 (1 единица), № 18-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Представление в установленном порядке интересов Комитета в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Комитета. Координация и ведение мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан. Участие в разработке проектов нормативных и правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Комитетом. Участие при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан. Участие в разработке и реализации ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, в том числе антикоррупционного законодательства, организации правового всеобуча в Комитете. Организация систематизированного учета и хранения поступающих в Комитет нормативных правовых актов Республики Казахстан. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Комитета и ТД с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и вносить предложения по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Своевременно принимать меры по обжалованию судебного акта, принятого не в пользу Комитета, во всех судебных инстанциях, а также в установленном законодательством порядке обращаться в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора. Обеспечение принятия мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов. Осуществление мер по борьбе с коррупцией в Комитете и территориальных Департаментах.
Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Контроль за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках и государственных символах в системе Комитета.

Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті Төрағасының 2017 жылғы 1 қарашадағы № 281 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті Төрайымының 2018 жылғы 15 мамырдағы № 177 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті Төрайымының 05.05.2018 № 177 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің қоса беріліп отырған мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Негіздеме: Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің 2017 жылғы 1 қарашадағы келісімі.
Төрайым Л. Бюрабекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация комитеті
төрайымының 2017 жылғы
1 қарашадағы № 281
бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті "Б"
корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Сарапшы – заңгер консультант, С-5 санаты (1 бірлік), № 18-1-1
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білім
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді.
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Комитет қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде белгіленген тәртіпте Комитет мүддесін білдіру. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін үйлестіру және мониторинг жүргізу. Комитет әзірлейтін нормативтік және құқықтық актілерінің жобаларын, шарттарды, процессуалдық құжаттарды, сондай-ақ, заңды сипаттағы басқа да құжаттарды дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының Парламентінде заң жобаларын өткізу кезінде қатысу. Қазақстан Республикасы заңнамасын насихаттау бойынша жыл сайынғы іс-шараларды, соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы, Комитетте жалпыға бірдей құқықтық оқытуды ұйымдастыруды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Комитетке келіп түскен Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін жүйелі есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру. Комитет және АД қатысуымен өткен тиісті сот талқылауын туындатқан негізгі себептер мен шарттарын анықтау мақсатында талап-арыз жұмысының, даулар бойынша сот тәжірибесінің жай-күйіне талдау жүргізу және оларды жою, кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізу. Барлық сот инстанцияларында Комитет пайдасына шешілмеген сот актілеріне шағымдану бойынша уақтылы шаралар қабылдау, сондай-ақ қадағалау тәртібінде прокуратура органдарына наразылық білдіру бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өтініштер қалдыру. Комитетте және оның аумақтық департаменттерінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау. Орындаушылық тәртіптің, Комитет жүйесінде тілдер мен мемлекеттік рәміздер туралы заңнаманың жүзеге асырылу жағдайын бақылау.

Эксперт по управлению персоналом, категория С-5 (1 единица), № 18-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение, право (юриспруденция) или социальные науки, экономика и бизнес (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Контроль соблюдения трудовой и исполнительской дисциплины. Разработка и реализация стратегии управления персоналом. Анализ и планирование потребности в кадрах, в том числе по специальностям и квалификациям. Формирование кадрового состава и организация конкурсного отбора. Проведение мониторинга кадров и ведение кадрового делопроизводства, в том числе посредством информационной системы управления персоналом "Е-қызмет". Создание условия для профессиональной адаптации и организация наставничества в Комитете. Обеспечение профессионального развития кадров, в том числе путем организации переподготовки, повышения квалификации, стажировок. Организация и обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной комиссий, комиссий по исчислению стажа и иных комиссий по кадровым вопросам. Обеспечение соблюдения процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы. Организация проведения оценки деятельности государственных служащих, соблюдение процедур их аттестации. Координация деятельности структурных и территориальных подразделений Комитета по исполнению законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение обращения физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Управления фармацевтического инспектората - государственный фармацевтический инспектор, (при наличии фармацевтического образования) категория С-3 (1 единица), № 18-2-1-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Координация вопросов и проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности, аккредитации клинических и лабораторных баз. Координация работы РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" в части фармацевтического инспектората. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление мероприятий по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечение соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание им практической и методической помощи. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложению административных взысканий в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт Управления фармацевтического инспектората - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (5 единиц) № № 18-2-1-02, 18-2-1-03, 18-2-1-04, 18-2-1-05, 18-2-1-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие и проведение фармацевтических инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, в том числе за соблюдением квалификационных требований и правил лицензирования фармацевтической деятельности. Проведение инспекций на соответствие стандартам надлежащих фармацевтических практик, аккредитации клинических и лабораторных баз. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Анализ деятельности территориальных подразделений Комитета в пределах компетенции Управления. Организация работы по пресечению реализации фальсифицированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники в Республике Казахстан. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Персоналды басқару жөніндегі сарапшы, С-5 санаты (1 бірлік), № 18-1-2
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету, әлеуметтік ғылымдар, құқық (құқықтану) немесе экономика және бизнес (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Еңбек және орындаушылық тәртіптін сақталуын бақылау. Персоналды басқару стратегиясын әзірлеу және жүзеге асыру. Кадр қажеттілігін, соның ішінде мамандықтары мен біліктілігі бойынша қажеттіліктерді талдау және жобалау. Кадрлық құрамды қалыптастыру және конкурстық іріктеуді ұйымдастыру. Кадрлар мониторингі және кадрлық іс қағаздар, соның ішінде "Е-қызмет" персоналды басқарудың ақпараттық жүйесі арқылы жүргізу. Кәсіби бейімделуге жағдай жасау және Комитетте тәлімгерлікті ұйымдастыру. Қайта даярлау, біліктілігін арттыру, тағылымдамадан өткізу арқылы кадрлардың кәсіби дамуын қамтамасыз ету. Конкурстық, аттестациялық, тәртіптік комиссиялардың, еңбек өтілін есептеу мен кадр мәселелері бойынша өзге де комиссия қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметке түсу, өту және аяқтау рәсімдерінің сақталуын қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілердің жұмысын бағалауды, оларды аттестациялау рәсімдерінің сақталуын ұйымдастыру. Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың орындалуын үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасының басшысы – мемлекеттік
фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-3 санаты
(1 бірлік), № 18-2-1-01
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласында, соның ішінде фармацевтикалық қызметті лицензиялау біліктілік талаптарының және қағидаларының сақталуы, клиникалық және зертханалық базаларды аккредиттеуді тиісті фармацевтикалық практика стандартына сәйкестік мәселелерін үйлестіру және инспекциялауды жүргізу. "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК жұмысын фармацевтикалық инспекторат бөлігінде үйлестіру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Жалған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жүзеге асырудың жолын кесу шараларын жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының фармацевтикалық саласын дамыту стратегияларын, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы мәселелерін реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылау жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Әкімшілік құқық бұзушылық істерін қарау және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік жаза тағайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық инспекторат басқармасының бас сарапшысы – мемлекеттік
фармацевтикалық инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-4 санаты
(5 бірлік) № № 18-2-1-02, 18-2-1-03, 18-2-1-04, 18-2-1-05, 18-2-1-06
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы саласында, соның ішінде фармацевтикалық қызметті лицензиялау біліктілік талаптарының және қағидаларының сақталуы, тиісті фармацевтикалық практика стандартына сәйкестігіне клиникалық және зертханалық базаларды аккредиттеу мәселелерін үйлестіру және инспекциялау жүргізу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарма құзыреті шегінде Комитеттің аумақтық бөлімшелер қызметіне талдау жүргізу. Жалған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы іске асырудың алдын кесу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының фармацевтикалық саласын дамыту стратегияларын, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника айналысы мәселелерін реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы
пайдалануды үйлестіру басқармасының басшысы – мемлекеттік фармацевтикалық

Руководитель Управления координации использования лекарственных средств и медицинских изделий - государственный фармацевтический инспектор инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-3 (1 единица), № 18-2-2-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка по вопросам рационального использования лекарственных средств, РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе и мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Осуществление мониторинга использования лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-3 санаты (1 бірлік), № 18-2-2-01
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ басқарма құзыретінің мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметіне басшылық ету және ұйымдастыру. Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Өз құзыреті шегінде Формулярлық жүйені жетілдіру бойынша іс-шараларды іске асыру, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының формулярлық комиссияларының жұмыстарын үйлестіру және дәрілік формулярларды келісу. Дәрілік ақпараттық талдау орталығының, Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану мәселелері бойынша Дүниежүзілік банктің, "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметтерін үйлестіру. Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаны талдау мәселелері бойынша жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, соның ішінде амбулаториялық деңгейде қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, сондай-ақ есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың, акцизсіз этиль спирті айналымы саласында пайдалануға талдау жүргізу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылау жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртібін сақтауды бақылау, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы
пайдалануды үйлестіру басқармасының бас сарапшысы (фармацевтикалық білімі

Главный эксперт Управления координации использования лекарственных средств и медицинских изделий - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-4 (3 единицы), № № 18-2-2-02, 18-2-2-03, 18-2-2-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка, РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" по вопросам рационального использования лекарственных средств. Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе и мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Осуществление мониторинга использования лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Эксперт Управления координации использования лекарственных средств и медицинских изделий - государственный фармацевтический инспектор (при наличии фармацевтического образования), категория С-5 (2 единицы) № 18-2-2-05, 18-2-2-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация, общественное здравоохранение), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Лекарственного информационного аналитического центра, Всемирного банка, РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" по вопросам рационального использования лекарственных средств. Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе и мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Осуществление мониторинга использования лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе в сфере обращения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, оборота спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

болған кезде), С-4 санаты (3 бірлік), № № 18-2-2-02, 18-2-2-03, 18-2-2-04
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, сондай-ақ бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Өз құзыреті шегінде Формулярлық жүйені жетілдіру бойынша іс-шараларды іске асыру, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының формулярлық комиссияларының жұмыстарын үйлестіру және дәрілік формулярларды келісу. Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану мәселелері бойынша дәрілік ақпараттық талдау орталығының, Дүниежүзілік банктің, "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметтерін үйлестіру. Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаны талдау мәселелері бойынша жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, соның ішінде амбулаториялық деңгейде қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, сондай-ақ есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың, акцизсіз этиль спирті айналымы саласында пайдаланылуына талдау жүргізу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы
пайдалануды үйлестіру басқармасының сарапшысы – мемлекеттік фармацевтикалық
инспектор (фармацевтикалық білімі болған кезде), С-5 санаты (2 бірлік),
№ № 18-2-2-05, 18-2-2-06
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация, қоғамдық денсаулық сақтау) техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, сондай-бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Өз құзыреті шегінде Формулярлық жүйені жетілдіру бойынша іс-шараларды іске асыру, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының, облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының формулярлық комиссияларының жұмыстарын үйлестіру және дәрілік формулярларды келісу. Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану мәселелері бойынша дәрілік ақпараттық талдау орталығының, Дүниежүзілік банктің, "Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техникасын ұлттық сараптау орталығы" ШЖҚ РМК қызметтерін үйлестіру. Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар бойынша анықтаманы әзірлеу (қайта қарау), соның ішінде бағаны талдау мәселелері бойынша жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, соның ішінде амбулаториялық деңгейде қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, сондай-ақ есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың, акцизсіз этиль спирті айналысы саласында пайдаланылуын мониторингтеу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен дәрілік заттармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және
интеграция басқармасының басшысы – мемлекеттік фармацевтикалық инспектор,

Руководитель Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности и интеграции - государственный фармацевтический инспектор, категория С-3 (1 единица), № 18-2-3-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, стратегическое мышление, лидерство, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, а также деятельности территориальных подразделений по вопросам оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Своевременное и качественное осуществление государственных услуг. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования в области здравоохранения путем проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Координация вопросов интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

С-3 санаты (1 бірлік), № 18-2-3-01
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация) техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, стратегиялық ойлау, көшбасшылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне, сондай-ақ аумақтық бөлімшелердің қызметіне фармацевтика саласындағы мемлекеттік, сонымен қатар электрондық қызметтер мәселелері бойынша басшылық ету және ұйымдастыру. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді уақытылы және сапалы жүзеге асыру. Дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжаттамасына өзгерістер енгізу арқылы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберінде өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету іс-шараларын ұйымдастыру. Тіркелген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың зияткерлік меншігін және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздік пен сапасын бағалау мәселелерін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегияларын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысына бақылау жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, оларға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және
интеграция басқармасының бас сарапшысы – мемлекеттік фармацевтикалық

Главный эксперт Управления государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности и интеграции - государственный фармацевтический инспектор, категория С-4 (4 единицы), № № 18-2-3-02, 18-2-3-03, 18-2-3-04, 18-2-3-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование по специальностям здравоохранение и социальное обеспечение (фармация), технические науки и технологии (технология фармацевтического производства, биотехнология, химическая технология органических веществ) или право (юриспруденция)
Компетенций
Инициативность, коммуникативность, аналитичность, организованность, этичность, ориентация на качество, ориентация на потребителя, нетерпимость к коррупции.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, в том числе совместных международных проектов. Осуществление государственного регулирования в области здравоохранения путем проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Проведение мероприятий по вопросам координации и оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности, в том числе электронных. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Координация вопросов интеллектуальной собственности и охраны товарных знаков, оценки безопасности и качества зарегистрированных лекарственных средств, изделий медицинского назначения. Участие в разработке стратегий развития фармацевтической отрасли, законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

инспектор, С-4 санаты (4 бірлік), № № 18-2-3-02, 18-2-3-03, 18-2-3-04, 18-2-3-05
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (фармация), техникалық ғылымдар мен технологиялар (фармацевтикалық өндірістің технологиясы, биотехнология, органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғарғы білімі.
Құзыреттері
Бастамалық, адамдармен тіл табысуы, аналитикалық, ұйымдастырушылық, әдептілік, сапаға бағдарлану, тұтынушыға бағдарлану, сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының әкімішілік мемлекеттік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарға сәйкес келеді
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласында дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжаттамасына өзгерістер енгізу арқылы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік пен Дүниежүзілік сауда ұйымының шеңберінде өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету іс-шараларын ұйымдастыру. Тіркелген дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың зияткерлік меншігін және тауар белгілерін қорғау, қауіпсіздік пен сапасын бағалау мәселелерін үйлестіру. Өз құзыреті шегінде фармацевтикалық саланы дамыту стратегияларын, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.