О бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № С-12/6.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2022 – 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 734 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 878 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 856 тысяч тенге;
2) затраты – 47 634 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 900 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа на 2022 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2022 года, в сумме 900 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.06.2022 № С-17/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить доходы бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
поступления за пользование природных и других ресурсов.

2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № С-12/6 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7-тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округі бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 734 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 878 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 856 мың теңге;
2) шығындар – 47 634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 900 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 900 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2022 жылға арналған Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 900 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.06.2022 № С-17/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер.

3. Учесть, что в бюджете Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрен объем субвенции в сумме 15 239 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Бирсуатского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

3. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджетінде субвенция көлемі 15 239 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Бірсуат ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 22.07.2022 № С-18/7 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/7 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
3450
Целевые текущие трансферты
3450
в том числе:
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
3450
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
245
На повышение оплаты труда государственных служащих
3205

Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 22.07.2022 № С-18/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/7 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
3450
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3450
оның ішінде:
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
3450
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
245
Мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеруге
3205