О бюджете Донского сельского округа района Биржан сал на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 27 декабря 2021 года № С-12/8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Донского сельского округа района Биржан сал на 2022 - 2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 337 469,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 936 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 329 533,2 тысяч тенге;
2) затраты – 338 299,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 830 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 830 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/9 (вводится в действие с 01.01.2022).
1-1. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа на 2022 год, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2022 года, в сумме 830 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.06.2022 № С-17/9 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить доходы бюджета Донского сельского округа района Биржан сал за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
налогов на имущество;
налога на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками.

2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № С-12/8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және 2-7 тармағына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округі бюджетіне тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337 469,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 936 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 329 533,2 мың теңге;
2) шығындар – 338 299,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 830 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 830 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2022 жылға арналған Донской ауылдық округінің бюджетінде 2022 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 830 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.06.2022 № С-17/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджетінің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде;
мүлікке салынатын салықтар;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем.

3. Учесть, что в бюджете Донского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрен объем субвенции в сумме 19 330 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета Донского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета Донского сельского округа района Биржан сал на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 5.

3. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін 19 330 мың теңге сомасындағы субвенция көлемі көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған Біржан сал ауданы Донской ауылдық округінің бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

17712
На услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2586
На освещение улиц населенных пунктов
5713
На обеспечение санитарии населенных пунктов
4500
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
4913
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 27 декабря 2021 года
№ С-12/8
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 22.07.2022 № С-18/9 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 30.11.2022 № С-23/9 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
29821,3
Целевые текущие трансферты
29821,3
в том числе:
Аппарат акима Донского сельского округа
29821,3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
255,1
На повышение заработной платы государственных служащих
2384
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27182,2

17712
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2586
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
5713
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
4500
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға
4913
Біржан сал ауданы мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ С-12/8 шешіміне
6-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 22.07.2022 № С-18/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 30.11.2022 № С-23/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
29821,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
29821,3
оның ішінде:
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
29821,3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
255,1
Мемлекеттік қызметкерлердің жалақысын көтеруге
2384
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
27182,2