Об утверждении бюджета Есет Котибарулы сельского округа на 2022-2024 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2021 года № 159
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есет Котибарулы сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 41720,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2492,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов - 39228,0 тысяч тенге;
2) затраты - 42643,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -923,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 923,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 923,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 315 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что в доход бюджета Есет Котибарулы сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за пользование природными и другими ресурсами;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества коммунальной собственности (коммунальной собственности местного самоуправления) города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемым из бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
продажа земли, в том числе поступления от продажи земельных участков;
продажа нематериальных активов, в том числе плата за продажу права аренды земельных участков.

2022-2024 жылдарға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 159 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 41720,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2492,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 39228,0 мың теңге;
2) шығындар – 42643,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -923,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 923,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 923,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 315 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жерді сату, оның ішінде жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
материалдық емес активтерді сату, оның ішінде жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 24.06.2022 № 264 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Предусмотреть в бюджете Есет Котибарулы сельского округа на 2022 год объем передаваемой субвенции из районного бюджета в сумме 34267,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Есет Котибарулы сельского округа на 2022 год поступление текущего целевого трансферта из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельным категориям гражданских служащих в сумме 786,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 07.04.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год из районного бюджета целевой текущий трансферт в сумме 4175,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима сельского округа.

3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 24.06.2022 № 264 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 34267,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2022 жылға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 786,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.04.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Ауылдық округтің 2022 жылғы арналған бюджетіне аудандық бюджеттен 4175,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.09.2022 № 291 (вводится в действие с 01.01.2022); с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 315 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Есет Котибарулы сельского округа на 2022 год, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.09.2022 № 291 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 315 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 159
Бюджет Есет Котибарулы сельского округа на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2022 № 315 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 159 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 315 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 159
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Есет Котибарулы сельского округа на 2022 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 159 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған Есет Көтібарұлы ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Елді-мекендерді көркейту
124
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімінің аппараты