Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2022-2023 годы
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2021 года № 83. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О пастбищах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года №173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ", в целях рационального использования пастбищ и повышения продуктивности животноводства на территории города Каражал, Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2022-2023 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правовые отношения возникшие с 01 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата З.Оспанова
Приложение к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года
№83
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2022-2023 годы
План по управлению пастбищами и их использованию по городу Каражал на 2022-2023 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пастбищах". Настоящий План обеспечивает рациональное использование пастбищ, устойчивое обеспечение потребности в кормах и предотвращение процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) схему расположения пастбищ на территории города Каражал в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1);
2) схему расположения пастбищ на территории поселка Жайрем в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 2);
3) приемлемую схему пастбищеоборотов города Каражал (приложение 3);
4) приемлемую схему пастбищеоборотов поселка Жайрем (приложение 4);
5) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры города Каражал (приложение 5);

Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 83 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Жайылымдар туралы" заңдарына, "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің №173 бұйрығына, "Жайылымдардың жалпы алаңы түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің № 3-3/332 бұйрығына сәйкес, Қаражал қаласының аумағында жайылымдарды тиімді пайдалану және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін арттыру мақсатында Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 83 шешіміне қосымша
Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспар
Қаражал қаласы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2022-2023 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңына сәйкес әзірленді. Осы жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалануды, мал азығына деген қажеттілікті тұрақты қамтамасыз етуді және жайылымдардың тозу процестерін болдырмауды қамтамасыз етеді.
Жоспар құрамында:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қаражал қаласы аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (1-қосымша);
2) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жәйрем кенті аумағында жайылымдардың орналасу схемасын (2-қосымша);
3) Қаражал қаласы жайылым айналымдарының қолайлы схемасын (3-қосымша);
4) Жәйрем кенті жайылым айналымдарының қолайлы схемасын (4-қосымша);
5) Қаражал қаласы жайылымдарының, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасын (5-қосымша);

6) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры поселка Жайрем (приложение 6);
7) схему доступа пастбищепользователей города Каражал к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 7);
8) схему доступа пастбищепользователей поселка Жайрем к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 8);
9) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц города Каражал, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 9);
10) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 10);
11) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц города Каражал, не обеспеченных пастбищами (приложение 11);
12) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, не обеспеченных пастбищами (приложение 12);
13) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижение сельскохозяйственных животных (приложение 13).
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема расположения пастбищ на территории города Каражал разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема расположения пастбищ на территории поселка Жайрем в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Приемлемая схема пастбищеоборотов города Каражал
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Приемлемая схема пастбищеоборотов поселка Жайрем
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры города Каражал
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры поселка Жайрем
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей города Каражал к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 8
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема доступа пастбищепользователей поселка Жайрем к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 9
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц города Каражал, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 10
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 11
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц города Каражал, не обеспеченных пастбищами
Приложение 12
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц поселка Жайрем, не обеспеченных пастбищами
Приложение 13
к Плану по управлению пастбищами
города Каражал и их использованию
на 2022-2023 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижение сельскохозяйственных животных
Населенные пункты
Начало выпаса скота на пастбищах
Возврат скота с пастбищ
1
Город Каражал
Начало апреля
Конец ноября
2
Поселок Жайрем
Начало апреля
Конец ноября
3
Поселок Шалгинск
Начало апреля
Конец ноября

6) Жәйрем кенті жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасын (6-қосымша);
7) Қаражал қаласы жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (7-қосымша);
8) Жәйрем кенті жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасын (8-қосымша);
9) Қаражал қаласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (9-қосымша);
10) Жәйрем кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасын (10-қосымша);
11) Қаражал қаласының жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (11-қосымша);
12) Жәйрем кентінің жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасын (12-қосымша);
13) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графикті (13-қосымша) қамтиды.
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қаражал қаласы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
2 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жәйрем кенті аумағында жайылымдардың орналасу схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
3 қосымша
Қаражал қаласы жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
4 қосымша
Жәйрем кенті жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
5 қосымша
Қаражал қаласы жайылымдарының, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
6 қосымша
Жәйрем кенті жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері көрсетілген картасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
7 қосымша
Қаражал қаласы жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
8 қосымша
Жәйрем кенті жайылым пайдаланушыларының су тұтыну нормасына сәйкес су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
9 қосымша
Қаражал қаласының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
10 қосымша
Жәйрем кентінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
11 қосымша
Қаражал қаласының жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
12 қосымша
Жәйрем кентінің жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғаларының ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қаражал қаласы бойынша
2022-2023 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі Жоспарына
13 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Елді мекендер
Жайылымдарда мал жаюдың басталуы
Жайылымдарда мал жаюдың аяқталуы
1
Қаражал қаласы
Сәуірдің басы
Қарашаның аяғы
2
Жәйрем кенті
Сәуірдің басы
Қарашаның аяғы
3
Шалғия кенті
Сәуірдің басы
Қарашаның аяғы