Решение Сырдарьинского районного маслихата от 29 декабря 2021 года № 114 "О бюджетах поселка и сельских округов Сырдарьинского района на 2022 – 2024 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 29 декабря 2021 года № 114.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 2-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Теренозек на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 746770 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25428 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5079 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 716263 тысяч тенге;
2) затраты – 775957,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29187,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29187,5 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 29187,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет сельского округа Айдарлы на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 84384,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2587 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81797,8 тысяч тенге;
2) затраты – 85679,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1294,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1294,4 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1294,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 16.03.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет сельского округа Акжарма на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

"Сырдария ауданының кент және ауылдық округтерінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 114 шешімі
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 114 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi" Қазақстан Республикасының Кодексiнің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес, Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тереңөзек кентінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 746770 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5079 мың теңге;
трансферттер түсімі – 716263 мың теңге;
2) шығындар – 775957,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 29187,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29187,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29187,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 05.05.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Айдарлы ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84384,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2587 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81797,8 мың теңге;
2) шығындар – 85679,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1294,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1294,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1294,4 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Ақжарма ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
9. Утвердить бюджет сельского округа Калжан ахун на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 70299 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 123 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68844 тысяч тенге;
2) затраты – 72304,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2005,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2005,2 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2005,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Утвердить бюджет сельского округа Когалыколь на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 155553,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5315 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 150238,4 тысяч тенге;
2) затраты – 155553,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 16.03.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Утвердить бюджет сельского округа Наги Ильясова на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 89109 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1916 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 87193 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу –0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
9. Қалжан ахун ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70299 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 123 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68844 мың теңге;
2) шығындар – 72304,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2005,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2005,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2005,2 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 05.05.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қоғалыкөл ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 155553,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5315 мың теңге;
трансферттер түсімі – 150238,4 мың теңге;
2) шығындар – 155553,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Нағи Ілиясов ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89109 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1916 мың теңге;
трансферттер түсімі – 87193 мың теңге;

14. Утвердить бюджет сельского округа Ширкейли на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 101238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3882 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97356 тысяч тенге;
2) затраты – 101238,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,1 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашения займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 16.03.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
15. Установить на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 1210728 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек – 398983 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы – 58842 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма – 60342 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды – 78788 тысяч тенге.
сельский округ Аскара Токмаганбетова – 55891 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык – 52157 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь – 47503 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария – 51689 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун – 53861 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь – 67072 тысяч тенге;
сельский округ Н.Ильясова – 72301 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина – 55295 тысяч тенге;
сельский округ Шаган – 78353 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли – 79651 тысяч тенге.

14. Шіркейлі ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101238 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3882 мың теңге;
трансферттер түсімі – 97356 мың теңге;
2) шығындар – 101238,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 16.03.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемін 2022 жылға 1210728 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Тереңөзек кенті - 398983 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі – 58842 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі – 60342 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 78788 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі – 55891 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі – 52157 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі – 47503 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі – 51689 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі – 53861 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі – 67072 мың теңге;
Н.Ілиясов ауылдық округі – 72301 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі – 55295 мың теңге;
Шаған ауылдық округі – 78353 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі – 79651 мың теңге.

16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сырдарьинского районного маслихата Е.Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 29 декабря 2021 года №114
Бюджет поселка Теренозек на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2022 № 146 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

16. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихат хатшысы Е.Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 114 шешіміне 1-қосымша
Тереңөзек кентінің 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 05.05.2022 № 146 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы