О бюджетах сел, сельских округов Джангельдинского района на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31 декабря 2021 года № 73.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Акколь на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 39222,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 953,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 153,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 37 792,0 тысячи тенге;
2) затраты – 39 222,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -324,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 324,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 14.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в бюджете села Акколь предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 31 088,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Аралбай на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 509,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 348,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 131,2 тысячи тенге;
2) затраты – 24 509,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 14.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что в бюджете села Аралбай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в 22 555,0 тысяч тенге.

Жангелдин ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 73 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақкөл ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 222,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 953,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 153,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 37 792,0 мың теңге;
2) шығындар – 39 222,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 324,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 324,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Ақкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 31 088,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аралбай ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24 509,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 348,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 131,2 мың теңге;
2) шығындар – 24 509,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30,4 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған Аралбай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 555,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджет села Ахмет Байтұрсынұлы на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 927,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 817,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 869,9 тысячи тенге;
2) затраты – 27 927,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -240,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 240,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 14.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в бюджете села Ахмет Байтұрсынұлы предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 23 082,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Сужарган на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 605,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 446,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 971,6 тысячи тенге;
2) затраты – 35 605,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -187,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 187,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 14.11.2022 № 131 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть, что в бюджете села Сужарган предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 19 693,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Торгай на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 260 882,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5836,0 тысяч тенге;

5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 927,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 817,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26 869,9 мың теңге;
2) шығындар – 27 927,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -240,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 240,6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 082,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Сужарған ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 605,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 446 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 971,6 мың теңге;
2) шығындар – 35 605,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -187,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 187,6 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 14.11.2022 № 131 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған Сужарған ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 19 693,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Торғай ауылының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 260 882,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5836,0 мың теңге;

24. Учесть, что в бюджете Шилийского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 20 303,0 тысяч тенге.
25. Объем бюджетных изъятий из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата

24. 2022 жылға арналған Шилі ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 303,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
26. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин
аудандық мәслихатының