О бюджетах села, сельских округов Мендыкаринского района на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 31 декабря 2021 года № 75.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Боровское на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 162 532,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 24 269,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 179,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 138 084,1 тысяч тенге;
2) затраты - 166 448,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 3 916,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 916,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 71 633,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 48 517,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 127 343,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2 070,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 125 273,5 тысяч тенге;
2) затраты - 129 003,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 660,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 660,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).

Меңдіқара ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 75 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 75 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Боровское ауылының 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 162 532,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 24 269,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 179,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 138 084,1 мың теңге;
2) шығындар - 166 448,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 916,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 916,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 71 633,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 48 517,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Алешин ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 127 343,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2 070,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 125 273,5 мың теңге;
2) шығындар - 129 003,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 660,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 660,1 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете Алешинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 23 827,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 101 446,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 132 998,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 883,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 150,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 131 965,2 тысяч тенге;
2) затраты - 133 368,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 370,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 370,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть, что в бюджете Буденновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 18 749,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 113 216,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 22 667,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 551,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 44,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 072,0 тысяч тенге;
2) затраты - 23 041,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 374,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 374,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).

4. 2022 жылға арналған Алешин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 827,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 101 446,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Буденный ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 132 998,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 883,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 150,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 131 965,2 мың теңге;
2) шығындар - 133 368,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 370,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 370,2 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған Буденный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 18 749,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 113 216,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Введен ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 22 667,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 551,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 44,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 072,0 мың теңге;
2) шығындар - 23 041,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 374,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 374,3 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

16. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 26 156,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 239 424,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 65 959,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 481,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 166,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 59 312,2 тысяч тенге;
2) затраты - 68 539,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 579,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -2 579,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
18. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 30 972,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 28 340,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 17.11.2022 № 165 (вводится в действие с 01.01.2022).
19. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 85 392,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 434,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 288,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 81 670,8 тысяч тенге;
2) затраты - 95 843,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 10 451,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 10 451,1 тысяч тенге.

16. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 26 156,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 239 424,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Первомай ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 65 959,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 481,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 166,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 59 312,2 мың теңге;
2) шығындар - 68 539,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 579,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 579,8 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2022 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 972,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 28 340,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 17.11.2022 № 165 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Соснов ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 85 392,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 434,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 288,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 81 670,8 мың теңге;
2) шығындар - 95 843,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 10 451,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 10 451,1мың теңге.

22. Учесть, что в бюджете Тенизовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2022 год в сумме 20 068,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 607,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 15.07.2022 № 140 (вводится в действие с 01.01.2022).
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Ж. Байбулатова
Приложение 1
к решению маслихата

22. 2022 жылға арналған Теңіз ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 068,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 607,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 15.07.2022 № 140 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудаңдық мәслихаттың хатшысы Ж. Байболатова
Мәслихаттың