О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2022 – 2024 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 29 декабря 2021 года № 114/14.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Ленинский на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 560 552 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 040 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 526 500 тысяч тенге;
2) затраты – 566 159 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 607 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 607 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 189/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 617 631 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 155 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 523 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 596 915 тысяч тенге;
2) затраты – 619 630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 999 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 999 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 189/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Утвердить бюджет села Павлодарское на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 269 767 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 022 тысяч тенге;

2022 – 2024 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 114/14 шешімі.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған Ленин кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 560 552 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 040 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 526 500 мың теңге;
2) шығындар – 566 159 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 607 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 607 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 189/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 – 2024 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 617 631 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 155 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 523 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 мың теңге;
трансферттер түсімі – 596 915 мың теңге;
2) шығындар – 619 630 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 999 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 999 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 189/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2022 – 2024 жылдарға арналған Павлодар ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 269 767 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 022 мың теңге;

поступления от продажи основного капитала – 3 473 тысяч тенге;
поступления трансфертов –242 272 тысяч тенге;
2) затраты – 270 706 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 939 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 939 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 189/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Утвердить бюджет села Жетекши на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 294 310 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 992 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 286 265 тысяч тенге;
2) затраты – 295 618 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 308 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 308 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 189/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 237 763 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 262 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 377 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 233 124 тысяч тенге;
2) затраты – 238 309 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 546 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 546 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 13.12.2022 № 189/25 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2022 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 564 409 тысяч тенге:
поселок Ленинский –178 141 тысяча тенге;

негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 473 мың теңге;
трансферттер түсімі – 242 272 мың теңге;
2) шығындар – 270 706 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 939 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 939 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 189/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 – 2024 жылдарға арналған Жетекші ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 294 310 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 992 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 мың теңге;
трансферттер түсімі – 286 265 мың теңге;
2) шығындар – 295 618 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 308 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 308 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 189/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 – 2024 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 237 763 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 262 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 377 мың теңге;
трансферттер түсімі – 233 124 мың теңге;
2) шығындар – 238 309 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 546 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 546 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.12.2022 № 189/25 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2022 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 564 409 мың теңге сомасында ескерілсін:
Ленин кенті – 178 141 мың теңге;

Кенжекольский сельский округ – 127 863 тысяч тенге;
село Павлодарское – 112 841 тысяча тенге;
село Жетекши – 99 478 тысяч тенге;
село Мойылды – 46 086 тысяч тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Кенжекөл ауылдық округі – 127 863 мың теңге;
Павлодар ауылы – 112 841 мың теңге;
Жетекші ауылы – 99 478 мың теңге;
Мойылды ауылы – 46 086 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.