Об утверждении бюджета Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 117
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амандыкского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 37745 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4603 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 244 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32898 тысяч тенге;
2) затраты – 38365,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 620,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 620,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 620,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
платы за пользование земельными участками.
3. Установить, что доходы бюджета Амандыкского сельского округа формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2022 – 2024 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 117 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округінің 2022 - 2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 37745 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4603 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32898 мың теңге;
2) шығындар – 38365,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 620,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 620,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Амандық ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.
3. Амандық ауылдық округінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін мынадай түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден.

4. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 369 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 18085 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-1. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 432 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-2. Учесть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа в сумме 40 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
4-3. Предусмотреть в бюджете Амандыкского сельского округа на 2022 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2022 № 258 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет Амандыкского сельского округа составляет 13972 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо –Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

4. 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 369 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетіне түсетін нысаналы ағымдық трансферттер сомасы 18085 мың теңге көлемінде белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Амандық ауылдық округінің бюджетіне 432 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Амандық ауылдық округінің бюджетіне 40 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-3. 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетінде қаржы жылының басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.11.2022 № 258 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған Амандық ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 13972 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының